18 / 06 / 2024
tantuni bayisi nasil olunur

Bir Mersin Lezzeti Tantuni ile Kazanın…

Tantuni ve Tantuni Satışı

Tantuni denilince akla ilk olarak Mersin, Mersin denilince de tantuni gelir. Tantuninin anavatanı Mersin olsa da, şimdilerde bu önemli lezzet hemen her yerde karşımıza çıkabilmekte. Franchising sektörünün çok yeni ama bir o kadar da popüler mersin fast-food u tantuni, bir çok firma ile temsil edilmekte, gün geçtikçe tantuni bayiliği veren firmaların bayi sayıları artmakta.

 


 

Tantuni Nereden Geliyor?

 

Tantuni esas olarak Mersin ‘de doğmuş, fakat Antakya da bu lezzete hakettiği değeri vermiş. Dolayısıyla tantuninin anavatanı Mersin olsa da, ikinci bir anavatan da Antakya ‘dır.

 

Önceleri yoksul halkın kıyma artıkları ile yaptığı, daha sonra seyyar satıcıların tezgahlarında yine düşük gelirli halka sunulan tantuni, keşfedilmesi ile birlikte daha kıymetli etlerle yapılmaya ve restoranlara girmeye başladı. Bir çok farklı firma, tantuniyi şimdiki haline getirdi. Günümüzde de bir çok franchising firması tantuniyi meraklılarına sunmakta.

 

tantuni bayiligi


 

Tantuni Nasıl Yapılır?

 

Tantuni küçük küçük biftek parçalarının sinirlerinin alınarak, yağsız olarak pişirilmesi ve ortası çukur bir tepsi içinde yağda kavrulması ile yapılır. Etin içine, maydanoz, domates, soğan ve nane gibi malzemelerin de atılması ile, bugünkü lezzetine ulaşır tantuni.

 

Ekmek arası veya daha da lezzetli olarak lavaş dürüm şeklinde sunulur. Genelde limon sıkılarak afiyetler yenir.

 


 

Tantunici Açmak

Bir çok insanın vazgeçilmez lezzetlerinden tantuniyi, siz de bir kazanç kapısı olarak kullanabilirsiniz. Bu işi bilen bir usta yardımı ile kendi konseptinizi oluşturarak veya bayilik yöntemiyle büyümek isteyen tantuni firmalarından tantuni franchise ‘ı alarak, tantuni dükkanınızı açabilirsiniz. Tabiki burafa ikinci yöntem, sizin için daha efektif olacaktır. Çünkü diğer bayilik sistemlerinde olduğu gibi, tantuni bayiliğinde de ahzır bir konsept hem zaman tasarrufu, hem tecrübe, hem de standart olarak güzel bir seçim olacaktır.

 

Tantuni bayiliği veren bir çok firma mevcut. Siz de bu firmalardan sizin için uygun olan, lezzetini beğendiğiniz ve şartlarını sağladığınız markayı seçebilir, tantuni satışı ile karlı bir yatırıma adım atmış olabilirsiniz.

 

tantuni dukkani acmak

 


 

Tantunici Açmak Maliyetli mi?

 

Tantuni dükkanı açmak temel olarak çok maliyetli değildir. Fakat bayilik alacağınız firmanın şartlarına göre bu maliyet değişiklik gösterecektir. Ortalama bir değer verecek olursak, bir tantuni firmasından bayilik alarak açacağınız bir tantunicinin, size 100 bin TL gibi bir maliyeti olacaktır.

 


 

Tantunici Satışı Karlı mı?

 

Tantuni satışı oldukça karlıdır. Tantuni bayisini açtıktan ortalama 1 sene sonra yatırım maliyetinizi çıkarırsınız. Bu oran ortalama olmak la birlikte, bulunduğunuz lokasyona göre de farklılık gösterecektir. Tabi ki karlılık oranı da burada önemli bir parametre. Kimi firmalar net %25 gibi bir karlılık oranı belirtirken, bazı firmalarda bu oran %50 yi geçmektedir.

 

Ekmek arası ve dürüm olarak satılan bir tantuninin ortalama 15 TL ye satıldığını düşünecek olursak, burada malzeme maliyeti 3 te 1 denn daha azdır. Dükkan, personel ve diğer giderler düşüldükten sonra, kazancınızın büyük bir bölümü kar olarak size kalabilecektir.

 

tantuni bayisi olmak


 

Tantunici Açmak İçin Ne Gerekiyor?

 

Bir tantuni bayisi olmanız için, öncelikle bayilik alacağınız markanın kabul edeceği uygun bir lokasyonda bir dükkan kiralamalısınız. Bu dükkanın boyutları ortalam 100-200 metrekare olabilir. Burada istenen şartlar, bayilik alacağınız firmaya ve açmak istediğiniz tantunici boyutlarına göre değişiklik gösterecektir.

 

Dükkan seçiminden sonra, bayilik alacağınız firma ile kontrat imzalamanız ve tantuni bayiliği aldığınız firmanın dükkanınızın dekorasyonunu yapması aşamaları sizi bekliyor olacak. Bu aşamaların yanı sıra, tantuni bayisinde çalıştıracağınız personelin eğitimi de yine bu firmalar tarafından verilecektir.

 

Bütün durumların normal seyretmesi durumunda 2 haftalık bir süre zarfında, tantuni dükkanınızın dekorasyonu, personel eğitimleri ve açılışınızı gerçekleştirebilirsiniz.

 


Neden Siz de Bir Tantunici Olmayasınız?

Tantuni ile kazanmaya hemen başlamak için acele edin. Bu önemli lezzet gün geçtikçe daha da popüler olmaya, tantuni bayilerininsayısı da hıızla artmaya başladı. Siz de bu pastadan pay alabilir, açacağınız bir tantuni bayisi ile karlı bir yatırıma imza atmış olabilirsiniz.


Tantuni Bayiliği Veren Firmalar

polen-tantuni-bayilik-karliyatirimlar Polen Tantuni Bayiliği / Polen Tantuni Franchise
Adres : Mevlana Bulvarı Ankamall Alışveriş Merkezi No: 2/2002 Akköprü – Yenimahalle / ANKARA
Tel : +90 532 331 93 28
Email : info@polentantuni.com
Web : www.polentantuni.com

 

goksel-tantuni-bayilik-karliyatirimlar Göksel Tantuni Bayiliği / Göksel Tantuni Franchise
Adres : Adnan Menderes Blv. Dumlupınar Mh. Oğuz İş Merkezi K:4-5 Yenişehir/MERSİN
Tel : +90 530 040 90 90
Email : info@gokseltantuni.com
Web : www.gokseltantuni.com

 

mrk-tantuni-bayilik-karliyatirimlar Mrk Tantuni Bayiliği / Mrk Tantuni Franchise
Adres : Küçük Piyale Mh. Zincirlikuyu Cd. Ağaç Köprü Sk. Kastel İş Merkezi B Blok No: 26/6, 34440 BEYOĞLU – İSTANBUL
Tel : +90 212 347 27 80
Email : mrktantuni@gmail.com
Web : www.mrktantuni.com

 

ayla-tantuni-bayilik-karliyatirimlar Ayla Tantuni Bayiliği / Ayla Tantuni Franchise
Adres : Caferağa Mahallesi Mühür Caddesi No:9 Kadıköy/İstanbul
Tel : +90 216 450 09 09
Email : info@aylatantuni.com.tr
Web : www.aylatantuni.com.tr

 

tekince-tantuni-bayilik-karliyatirimlar Tekince Tantuni Bayiliği / Tekince Tantuni Franchise
Adres : Place Liedts 1, 1030 Bruksel BELCIKA
Tel : +32 489 71 05 52
Email : info@tekincetantuni.com
Web : www.tekincetantuni.com

 


Websitemizde, yazılarımız, paylaşımlarımız, reklamlarımız ile tanıtımını yaptığımız bayilik, franchising ve yatırım çeşitleri, sadece tanıtım maksatlıdır. Yatırım tavsiyesi değildir!


Hakkında admin

Buna da bir göz atın ...

taki-bayiligi-bujiteri-bayiligi-karliyatirimlar.com

Takı Bayiliği ve Bujiteri Dükkanı Açmak

Takılar kıyafetlerimizi süsleyen ve onlara estetik dokunuşlar yapan ufak ama etkili parçalardır. Özellikle kadınların oldukça …

cikolatali-lokmaci-acmak-karliyatirimlar.com

Tatlı Bir Kazanç Kapısı: Lokmacı

Bu yazımızda, bir dönem popülaritesi oldukça fazla olan Lokmacı bayiliğine, Lokmacı franchising ine değineceğiz. Lokmacı …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir