17 / 06 / 2024
neo nedir karliyatirimlar.com

Çin Destekli Kripto Para : NEO Coin

Bu yazımızda NEO nedir, NEO nasıl alınır gibi sorularla, NEO TL fiyat karşılaştırması ve NEO yorumları gibi, bu kripto para, kripto coin hakkında merak edilenleri anlatmaya çalıştık. Peki o zaman, zaman kaybetmeden, NEO nedir ile başlayalım.

 

NEO Nedir?

 

NEO nedir sorusu, bu kripto para ile ilgili ilk akla gelen soru tabiki. Peki gelecek potansiyeli olan bu kripto para, NEO nedir? NEO, merkezi Çin ‘in Şangay şehrinde olan Onchain tarafından 2014 yılında geliştirilmiş, Bitcoin, Ethereum gibi bir kripto para platformudur. İlk kurulduğunda ismi Antshares olan NEO coin, 2017 yılında ismini NEO olarak değiştirdi ve farklı bir marka stratejisi belirledi.

 

NEO, Çin ‘in en popüler blokchain (blokzinciri) projelerinden biri ve devlet destekli. Aynı zamanda da açık kaynaklı olan bu kripto para, belirli bir merkezi olmayan kripto paralardan, yani merkezsiz. Herkese açık ve herhangi bir kuruma bağlı değil.

 

Çin ‘in Ethereum ‘u olarak da bilinen NEO coin, Ethereum ‘un Ether ‘i gibi sistemdeki uygulamalarca kullanılır. NEO sisteminde ayrıca GAS adı verilen bir ödül sistemi vardır. Bu sistemde, NEO sahibi kişiler GAS ödülleri alırlar.

 

NEO kripto para, Çin hükümeti tarafından da destekleniyor. Çin ‘in de oldukça yüksek potansiyele sahip bir ekonomi olduğu göz önüne alındığında, bu destek oldukça önemli.

 

 


Tüm Kripto Para Kurlarına, Kripto Para Fiyatları Sayfasından ulaşabilirsiniz.


neo coin nedir karliyatirimlar.com

 

Dünyada ne kadar NEO Token ‘ı var?

 

NEO ‘nun 100 milyon token ‘ı bulunmaktadır ve bu tokenlar iki ana bölüme ayrılmıştır. İlk kısmı, yani 50 milyon token, NEO destekçilerine dağıtılırken, diğer kısım, Neo ‘nun uzun vadeli gelişimi desteklemek için kendi konseyleri tarafından yönetilmektedir.

 

Şu an piyasada 70 milyonun üzerinden NEO token bulunmaktadır.

 

NEO Transfer Ücreti Ne kadardır?

 

NEO ‘da transfer ücreti yoktur. Farklı kripto para borsaları arasında, kripto paralarınızı ücretsiz olarak transfer edebilirsiniz.

 

NEO Coin Nasıl Saklanır?

 

NEO ‘da birden çok cüzdan uygulaması bulunmaktadır. NEO coin ‘leirinizi bir firma aracılığıyla alıp satabileceğiniz gibi, bunları kendiniz bireysel olarak da saklayabilirsiniz.

 

NeoContract Nedir?

 

Neo nedir sorusunu yanıtladık. Peki NeoContract nedir? NeoContract, NEO ‘nun kendine özgü akıllı sözleşme sistemidir. Bu özelliği ile NEO coin, oldukça önemli bir avantaja sahip.

 

NEO Nasıl Gelişiyor?

 

NEO klasik nesne yönelimli programlama dillerinden olan C# ve Java ile geliştiriliyor. Bu programlama dilleri ile NeoVM adındaki platform üzerinden yapılan bu geliştirme çalışmaları NEO firması tarafından destekleniyor.

Çeşitli yeni uygulamalar ile giderek gelişen NEO ekosistemi, Neo coin ‘in de gelişimini sağlıyor.

 

neo coin nasil alinir karliyatirimlar.com

NEO Tokenları

 

NEO ‘da iki tipm token bulunuyor. Bunlar:

  • NEO
  • NeoGas (GAS)

 

Toplam NEO token sayısı 100 milyon. Ana token olan bu tokena sahip olanlar, NEO değişiklikleri ile ilgili oy hakkına da sahip oluyor. Bir de GAS adı verilen bir token daha bulunuyor bu sistemde. Bu da ödül sistemi ile elde edilebiliyorken, ayrıca da satın alınabiliyor. Yine bu tokenlardan 100 milyon adet üretilmesi hedeflenmiş. Henüz hepsi üretilmese de önümüzdeki yıllarda bu tokenların da üretilmesi bekleniyor.

 

Sahip olunabilecek en küçük NEO değeri 1 NEO iken, bu birim GAS ‘ta 0,00000001 GAS olarak belirlenmiş.

 

 

NEO Ne Kadar? Neo TL Oranları

 

NEO nedir sorusunu yanıtladı. NEO kripto para ile ilgili bazı bilgileri de öğrendik. Peki NEO ne kadar? İlk başta 0,03 dolar olan NEO, 2017 ağustosunda 50 doların üzerini görerek bir rekora imza attı. Bu değer, NEO ‘nun zirve değeri olarak kaldı.

 

Bu yazının yazıldığı dönemde, 17.05 USDT değerine sahip olan NEO, 135 lira civarından işlem görüyor.

 

NEO Yorumları

 

Çin hükümeti tarafından da desteklenen bu kripto para, doğudaki yüksek potansiyelle birlikte büyümeye aday. Altyapısal olarak da birçok potansiyele sahip olan NEO, yatırımcılar için göz önünde bulundurulması gereken kripto paralardan.

 

NEO Coin Grafik

 

NEO alım satımı yapmadan önce, incelemeniz gereken ilk nokta, NEO Coin Grafik yorumları olmalı. Geçmişte nasıl bir yol izlediği ve gelecekte ne gibi bir potansiyele sahip olduğunu bu grafikler üzerinden kesin olmamakla birlikte tahmin edebilirsiniz. Özellikle belirli dönem aralıklarında yatırım yapmayı planlıyorsanız, bu grafikler üzerindeki direnç ve destek noktalarına göre işlemlerinizi daha karlı oalcak şekilde yapabilirsiniz. NEO Coin grafiği yorumlamak da, basit manada, aynı dolar, Euro gibi grafikleri yorumlamak gibi ele alınabilir.

 

 

Neo Nasıl Alınır?

 

NEO ülkemizde herhangi bir kripto para borsası üzerinden satın alınabilir. Bunun için yapmanız gereken tek şey, bu gibi borsaların birinden hesap açmak ve almak istediğiniz NEO miktarı kadar parayı, buraya yatırmak. Bu transferden sonra ise, dolar alıp satımı gibi, NEO alım satım işlemini gerçekleştirebilir, dileğiniz zamanda, yatırımlarınız arasında çevrim yapabilirsiniz.

 

NEO ile ilgili daha detaylı bilgi için, neo.org sitesini ziyaret edebilirsiniz.

 

neo kripto para karliyatirimlar.com

Buradaki bilgiler sadece bilgilendirme amaçlıdır. Hiç bir şekilde yatırım tavsiyesi değildir.

Hakkında admin

Buna da bir göz atın ...

metaverse-coinler-karliyatirimlar.com

Popüler Metaverse Coinler! 25 Metaverse Coin!

En Popüler 25 Metaverse Coin Metaverse yani Sanal Evren, geleceğin en büyük teknolojik ilerlemelerinden biri …

nft-nedir-karliyatirimlar.com

Sanatın Dijital Yüzü: NFT Nedir?

NFT Nedir? Son zamanların en popüler konularından biri de NFT ‘ler. Peki, özellikle Dijital Sanat …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir