27 / 05 / 2024
kripto-para-cardano-koin-karliyatirimlar.com.jpg

Cardano Coin (ADA)

Cardano Nedir?

 

Bu yazımızda piyasa değeri en yüksek olan 8. kripto para, Cardano Coin ‘i ele alçağız. Cardano nedir? Cardano yorumları, ADA ne kadar, Cardano 2020 gibi konuları ele alacağımız yazımız, umarız bu kripto para konusunda size ışık tutar.

 

Cardano, 2015 yılında geliştirilmeye başlanan ve 2017 ‘de piyasaya sürülen merkezi olmayan, açık kaynaklı, güvenli bir blok zinciri platformudur. Kurucusu Charles Hoskinson olan Cardano coin ‘in piyasadaki para birimi ADA ‘dır. ADA ismi, 19 yüzyulda yaşamış matematikçi ve tarihteki ilk bilgisayar programcısı sayılan, Ada Lovelace ‘den almıştır. Cordano (ADA) ‘nın kurucusu Charles Hoskinson, aynı zamanda da Ethereum ‘un kurucularından. ADA coin, oldukça geniş uzman bir geliştirme ekibine sahip bir kripto para. Bu ekipte üst düzey uzman mühendisler ve araştırmacılar yer almakta. Detaylı bilgi için bu kripto paranın web sitesini de ziyaret edebilirisiniz.

 

 


Tüm Kripto Para Kurlarına, Kripto Para Fiyatları Sayfasından ulaşabilirsiniz.


cardano-ada-ne-kadar-karliyatirimlar.com

Cordano Coin, 3. Nesil bir kripto para birimi olarak kabul edilmektedir. Bilimsel bir temele dayanan ilk merkeziyetsiz kripto para birimi olan Cordano, Haskell programlama dilinde yazılmıştır.

 

ADA ‘yı diğer kripto paralardan ayıran faktörlerinden biri, sıfırdan tasarlanmış olmasıdır. Burada amaç, güvenli ve sürdürülebilir bir kripto para birimi oluşturmaktır. Bu yüzden, bilimsel veriler eşliğinde, kalabalık bir araştırma ekibi tarafından geliştirilmiştir.

 


 

Cardano Katmanları

 

Cardano iki ayrı katmandan oluşmaktadır. Bun katmanlar:

  • Ödeme katmanı
  • Kontrol katmanı

 

Ödeme katmanı, hesaplarla ilgili bilgilerinin tutulduğu katmandır.

Kontrol katmanı, kimlik bilgilerinin ve kara liste gibi fonksiyonlarla ilgili bilgilerin tutulduğu katmandır.

cardano-ada-nedir-karliyatirimlar.com


 

Cardano Cüzdanı: Daedalus nedir?

 

Bildiğiniz gibi, kripto paralar kripto para cüzdanlarından tutuluyor. Bir kripto para cüzdanı birden fazla kripto para saklayabildiğim gibi, bazı kripto paraların da kendilerine özgü kripto para cüzdanları bulunuyor. Cardano da ayrıca özel bir cüzdana sahip kripto coinlerden. Bu özel Cordano cüzdanının ismi Daedalus ‘tur. Daedalus cüzdanı ile kripto debit karta para gönderimi ve yerel para birimlerine çevrim gibi işlemler yapılabiliyor. Daedalus cüzdanı oldukça gelişmiş şifreleme ve ek güvenlik önlemleri ile sağlamlaştırılmış bir kripto para cüzdanı.

 


 

Cardano Ne Kadar? ADA Fiyatı

 

Cordano nedir sorusunu yanıtladıktan sonra, şimdi sıra geldi Cardano ne kadar, ADA fiyatı gibi soruları yanıtlamaya. Bu yazımızın yazıldığı 2020 Aralık döneminde, Cardano fiyatı yani ADA fiyatı yaklaşık olarak 0,15 dolar civarındaydı.

cardano-ne-kadar-karliyatirimlar.com.jpg

Piyasa değeri olarak şu an yaklaşık 5 milyar dolar ile 8. Sırada olan Cordano coin, en çok işlem gören 8. kripto para birimi.

 


 

Cardano Grafik

 

ADA fiyatları 2018 yılında rekor seviyeye ulaştıktan sonra, tekrar düşmüş ve şu an çeşitli aralıklarla hareketine devam etmekte. Piyasa değeri ile birlikte, en çok talep gören ilk 10 kripto para içerisinde olan Cordano yatırımı için, Cardano grafik çalışmaları oldukça önemli. Yatırım yapmadan önce, Cardano grafiklerini iyi analiz etmeli ve destek direnç noktalarına göre ADA yatırımı yapmalısınız.

cardano-grafik-karliyatirimlar.com

Grafik analizleri her yatırım öncesi ilk dikkat etmeniz gereken verilerdir. Bu kripto para çin de verilen ADA grafikleri iyice incelenmeli, bu konudan anlayan uzmanlardan gerekirse destek alınmalıdır. Grafik analizleri ile yükseliş ve düşüş trendleri belirlenebildiği gibi, herhangi bir yatırım öncesinde doğru zamanı hissetmek için de, bu tip grafikler kullanılmaktadır. Siz de ADA yatırımınızı bu grafikleri iyice analiz ettikten sonra yapmalısınız.

 


 

Cardano Yorumları

 

Cordano, diğer kripto para birimlerinde olduğu gibi ani iniş çıkışlar yapabilecek bir kripto para. Piyasa değeri en çok olan 8. Kripto para birimi olan cordano yatırımı için, Cardano yorumlarına ve piyasanın gidişatına göre karar vermek sizin için en doğrusu olacaktır. Kripito para piyasası özellikle Bitcoin ‘deki artış ve azalmalardan etkilenebilmektedir. Cardano yorumlarını incelerken, aynı zamanda Bitcoin yorumlarına da bakmanız, bu yatırım konusunda sizin için daha da aydınlatıcı olacaktır.

cardano-yorumlari-karliyatirimlar.com

 


 

Cardano (ADA) Nasıl Alınır?

 

Peki Cardano coin nasıl alınır? Ya da ADA nasıl alınır? Cordano almak için öncelikle bir kripto para borsasından bir hesap açmalısınız. Bu hesaplara yapacağınız para transferi ile, bu borsalardan bu kripto parayı satın alabilir, ADA alış satışı yapabilirsiniz. ADA yatırımı yapmadan önce, Cardano grafiklerini iyice analiz ederek yatırım için uygun zamanı belirlemelisiniz. Kripto para piyasalarındaki ani iniş ve çıkışlardan kötü etkilenmemek adına, bu tür kripto paralara yatırım yaparken, dikkatli olmalı, kaybettiğinizde üzülmeyeceğiniz paralar ile bu yatırımı yapmalısınız.

cardano-coin-karliyatirimlar.com.jpg

Buradaki bilgiler sadece bilgilendirme amaçlıdır. Hiç bir şekilde yatırım tavsiyesi değildir.

 

Hakkında admin

Buna da bir göz atın ...

metaverse-coinler-karliyatirimlar.com

Popüler Metaverse Coinler! 25 Metaverse Coin!

En Popüler 25 Metaverse Coin Metaverse yani Sanal Evren, geleceğin en büyük teknolojik ilerlemelerinden biri …

nft-nedir-karliyatirimlar.com

Sanatın Dijital Yüzü: NFT Nedir?

NFT Nedir? Son zamanların en popüler konularından biri de NFT ‘ler. Peki, özellikle Dijital Sanat …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir