18 / 06 / 2024
evde-is-imkanlari-karliyatirimlar.com-

Evde İş İmkanları

Evden çalışmak son zamanların en popüler çalışma yöntemlerinden, iş fikirlerinden biri. Bu nedenle, evden çalışmak isteyen milyonlarca insan evde iş imkanlarını araştırıyor ve bu tip işler her geçen gün artıyor. Bu yazıda evde yapılabilecek işleri sizler için derlemeye çalıştık. E-ticarettten, metin yazarlığına, influencer ‘lıktan, eğitimciliğe, youtuberlıktan online danışmanlığa kadar hemen hemen birçok alanda evden çalışmak mümkün. Bakalım evden iş fikirlerim başlığı altında sıraladığımız bu imkanların hangileri sizin için daha uygun.

 

Gelişen ve değişen dünya şartlarından artık birçok işi evden yapmak mümkün. Birçok firma, çalışanlarına evde çalışma imkanı sağlarken, bir çokları da işlerinin tamamen homeoffice olarak yürütüyor. Peki evde yapabileceğiniz ne gibi işler var? Evde iş imkanları neler? Aşağıda evden çalışarak yapabileceğiniz işleri sizler içim listeledik.

 

 • Blog Yazmak
 • Instagramdan Satış
 • Dropshipping Yapmak
 • Amazon FBA ile Ürün Satmak
 • Alibaba ‘dan Ürün Alıp satmak
 • Makale Yazmak
 • Sosyal Medya Yöneticiliği
 • İçerik Üreticiliği Yapmak
 • Affiliate Marketing ile Ürün Satmak
 • Online Eğitim Vermek
 • Youtuber Olmak
 • Instagram’da Fenomeni Olmak
 • Podcast içerik Üretmek
 • Mobil Uygulama Geliştirme
 • Web Sitesi Geliştirme
 • Ev Yemekleri Yapmak
 • Organik Gıda Üretimi
 • Çevirmenlik Yapmak
 • Online Reklam Yöneticisi
 • Seslendirme Yapmak
 • Grafik Tasarımcılığı
 • Takı Yapımı
 • E Kitap Yazmak
 • Evcil Hayvan Bakıcılığı
 • Çocuk Bakıcılığı
 • Özel Ders Vermek
 • Online Danışmanlık
 • El İşi Ürünler Tasarlamak
 • Hediyelik Eşya Yapımı
 • Takı Tasarımı
 • Sabun Üretimi
 • Paketleme İşleri
 • Sanal Asistanlık
 • Anket Doldurmak
 • Freelence İşler Yapın
 • Tik Tok Fenomeni Olun

 

Gelin şimdi evde yapılabilecek işleri bir bir inleyelim.

 


 

Evde Yapılabilecek İşler

Blog Yazmak

 Blog yazmak, diğer bir adıyla bloggerlık, son zamanların en popüler evde iş imkanlarından biri. Bloglar, aslında belli alanlarda yazılmış makalelerden, resimlerden ve farklı içeriklerden oluşan websiteleri. Birçok blogger, birçok farklı alanda yeni bloglar yani yeni websiteleri açabiliyor ve bu bloglarda tecrübelerini, ilgi alanlarındaki bilgileri, takipçileri ile paylaşıyorlar. Örneğin, sağlıklı beslenme alanına ilgili bir blogger bu alanda bir blog oluşturarak, takipçilerine sağlıklı beslenme ile ilgili içerikler sunabiliyor. Bu içerikleri kendi oluşturabileceği gibi, içerikleri farklı yerlerden satın da alabiliyor. Her ne şekilde yapıyor olursa olsun, blogger, belirli niş bir alanda, bir kitle oluşturmuş oluyor ve bu kitleye zamanla farklı ürünler satabiliyor. Böylelikle evde iş imkanlarından biri de doğmuş oluyor.

evde-is-imkanlari-bloggerlik

Siz de tecrübeli olduğunuz, ilgi duyduğunuz hatta öğrenmek istediğiniz bir alan belirleyebilir, bu alandaki tecrübelerinizi, öğrendiklerinizi, takipçilerinizle paylaşabilirsiniz. Blogunuzda, alanınızla ilgili birçok farklı içerikler oluşturabilir, Google da ön sayfalarda çıkmak için SEO çalışmaları yaptırabilir, sosyal medya hesaplarınız ile bloğunuzu geniş kitlelere yayabilirsiniz. Bir kere bu kitleyi oluşturduğunuzda, bloğunuzda ürün pazarlaması yapabilir, takipçilerinizi müşteriye dönüştürebilirsiniz.  Belirli bir takipçi sayısına ulaştıktan sonra, Google Adsense ve farklı reklam platformalarını sitenize bağlayarak, reklam geliri elde edebilirisiniz. Hatta, ilgili firmalar ile iletişime geçerek, direkt reklam bile alabilirsiniz.

 

Blog yazma ile ilgili detaylı bilgiye, blog yazmak ve bloggerlık yazımızdan erişebilirsiniz.

 


 

Instagramdan Satış

Instagramdan satış, son zamanlarda oldukça rağbet gören e-ticaret yöntemlerinden. Instagramda birbirinden renkli, irili ufaklı birçok sayfa görmüşsünüzdür. Bu sayfaların her biri, belli bir alanda takipçiler elde ederek, o takipçilere birbirinden farklı ürünler sunmaktalar. Sundukları ürünlerin pazarlamasını yaparak, satışlarını gerçekleştirmekteler.

 

Satmak istediğiniz ürünlerin listesini yaparak veya bir alan belirleyerek, siz de instagram üzerinden satış yapabilirsiniz. Evde iş imkanlarından biri olan instagramdan satış, evinizi homeoffice olarak kullanabileceğiniz bir iş imkanını size sunuyor.

evde-is-imkanlari-instagramdan-urun-satmak

Peki evde yapılabilecek işlerden biri olan instagramda ne satabilirsiniz? Kıyafet, gıda, elektronik vb. aklınıza ne geliyorsa, instagram üzerinden satabilirsiniz. Yeter ki ilgili kitleyi oluşturun ve takipçi sayınızı arttırın. Instagramda, ne kadar çok takipçi sayısına ulaşırsanız, cironuz o kadar artar ve bu alandan elde edeceğiniz karınız da o oranda artar. Evde iş imkanlarından son zamanlarda en popülerlerinden biri de instagramdan satış yapmak.

 

Instagramdan satış ile ilgili detaylı bilgiye, instagramdan satış yazımızdan erişebilirsiniz.

 


 

Dropshipping Yapmak

Evde iş imkanlarından bir diğeri de Dropshipping. Dropshipping kısaca hiçbir stok bulundurmadan, belirlediğiniz ürünleri tedarikçiden müşteriye ulaştırdığınız ve sizin aradaki köprü vazifesini yaptığınız satış modeli. Bu tip bir satış modelinde öncelikle, satmak istediğiniz ürünleri belirliyorsunuz ve bu ürünleri tedarik edeceğiniz firmalar ile iletişime geçiyorsunuz. Daha sonra pazarlamasını ve satışını yaptığınız ürünün siparişini, doğrudan tedarikçeye iletiyorsunuz ve tedarikçiniz sizin yerinize ürünü müşteriye iletiyor. Siz de aradaki komisyonu kazanmış oluyorsunuz. Örneğin 100 liraya tedarik ettiğiniz bir ürünü, dropshipping ile 300 liraya sattığınızda, aradaki 200 lira sizin akrınız oluyor. Siz sadece tedarikçi firmaya 100 lira ödüyorsunuz. Hem onlar toptan satış ile kazanıyorlar, hem de siz ürün stoğu bulundurmadan ve kargo işlemleri ile ilgilenmeden, satışınızı yapmış oluyorsunuz.

evde-is-imkanlari-dropshipping

E-ticarete ve Pazar yerlerine ilginiz var ise, dropshipping evden yapılabilecek karlı işlerden biri. Siz de bir veya birkaç  ürün belirleyebilir veya geniş bir ürün yelpazesi ile dropshipping dünyasına girebilirsiniz. Böylece evde iş imkanlarından ve en popülerlerinden biri olan dropshipping ile kazanabilirsiniz.

 

Dropshipping ile ilgili detaylı bilgi için, Dropshipping Nedir, Dropshipping Nasıl Yapılır yazımızdan ulaşabilirsiniz.

 


 

Amazon FBA ile Ürün Satmak

Dropshipping gibi fakat biraz daha farklı bir evden çalışma yöntemi ise Amazon FBA ile Ürün satmak. Buradaki temel farklardan biri, Amazon ‘da satacağınız ürünleri sizin önceden satın alıp Amazon depolarına göndermiş olmanız gerekmesi. Yani, Dropshipping deki gibi tedarikçinin ürünü üzerinden komisyon almıyorsunuz burada. Onun yerine ürünleri önceden satın alıp depoluyorsunuz ve Amazon üzerinden satıyorsunuz. Burada Amazon depolarını kullanma imkanı olduğu gibi, kendi depolarınızdan da bu işlemi gerçekleştirebilirsiniz. Yine kargolama süreçlerini kendiniz yönetebileceğiniz gibi, bu işi tamamen Amazon ‘a da bırakabilirsiniz. Tamamen çalışmak istediğiniz stile bağlı.

evde-is-imkanlari-amazon-fba-ile-urun-satmak

Amazon FBA ile ilgili daha detaylı bilgi almak için, Amazon FBA ile Amazon’da Satış Yapmak yazımızı okuyabilirsiniz.

 


 

Alibaba ‘dan Ürün Alıp Satmak

Son üç maddede e-ticaret yöntemlerini sıraladık ve bu madde de öyle olacak. Alibaba.com ‘u ve AliExpress.com u duymuşsunuzdur. Bu siteler, daha çok Çinli üretici firmaların yer aldığı, online toptan ve perakende satışın yapıldığı dünyanın en önde gelen Pazar yerlerinden. Alibaba.com toptan satışın daha çok yapıldığı, AliExpress ise perakende tarafına yoğunlaşıldığı Pazar yerleri. Çin ‘den ürün ithalatında özellikle Alibaba.com bu alana yönelmek isteyenler için çok önemli. Burada açacağınız bir hesap ve anlaşacağınız tedarikçiler ile, Çin ‘den çok uygun fiyatlara ürün ithal edebilir, Türkiye ‘de veya dünyanın farklı yerlerinden bu ürünleri satabilirsiniz. Mesela Alibaba.com da Çin ‘den alıp, Amazon ‘da Amerika Birleşik Devletleri ‘ne satabilirsiniz. Tabi ki bunun farklı alternatiflerini de yapmak mümkün, o da sizin tercihinize kalmış.

evde-is-imkanlari-alibabadan-urun-satmak

Alibaba.com dan ürün ithal etmek istediğinizde, öncelikle bu ürünleri araştırmanız birçok firma ile iletişim kurmanız gerekiyor. Ürünleri alacağınız firmaları belirledikten sonra, bu alanda faaliyet gösteren birçok aracı firma bulmanız ve ürünlerin Türkiye ‘ye getirilmesini bunlar vasıtasıyla sağlamanız gerekiyor. Çin ‘den burada ürün ithalatı belli bir zaman alıyor fakat fiyatlar göz önüne alındığında bu zaman tolere edilebilecek bir zaman. Aynı zamanda, son yıllarda canlandırılması planlanan eski İpek Yolu Projesi, Bir Kuşak Yol Projesi, bu alana ilgili oldukça arttıracak gibi duruyor.

 

Çin ekonomisi ile ilgili detaylı bilgi için, Çin Para Birimi ve Çin Ekonomisi yazımızı okuyabilirsiniz.

Çin ‘in Bir Kuşak Yol Projesi ile ilgili detaylı bilgi için, Bir Kuşak Yol Projesi yazımızı okuyabilirsiniz.

 


 

Makale Yazmak

Makale yazmak işte tam da şu an yaptığımız iş aslında. Bir blog, web sitesi için belirli konularda makale yazabilir bu makaleleri ilgili kişilere satabilirsiniz. Özellikle dijital pazarlama yöntemlerinden biri olan SEO için oldukça önemli bir nokta makaleler. İnsanlar Google ve diğer arama motorları üzerinden yazı ile arama yaparak, birçok içeriğe, diğer bir tabirle başkaları tarafından yazılmış makalelere erişiyor. Bu nedenle yazılı içerik olan makaleler, bir web sitesi için oldukça önemli. Çünkü ulaşılması gereken kitleye bu makalelerde geçen anahtar kelimeler ile ulaşılıyor. İnsanlar bu anahtar kelimeleri araştırıyor ve Google gözünde en kıymetli site de insanların önüne çıkıyor. Evde iş imkanlarından son dönemde popüler olan işlerden biri de makale ayzmak.

evde-is-imkanlari-makale-yazmak

Makale yazmak istiyorsanız, birçok freelencer sitesinden verilen ilanları inceleyebilir, bu makalelerin müşterisi olacak blogları, web sitelerini bulabilirsiniz. Birçok web sitesi ile siz de iletişim kurarak, onlar için makale yazabileceğinizi belirtebilir, evde iş imkanlarından biri olan makale yazma ile siz de kazanabilirsiniz.

 


 

Sosyal Medya Yöneticiliği

Sosyal Medya, en önemli dijital pazarlama yöntemlerinden birisi. Sosyal medya yöneticiliği de evde iş imkanlarından biri. Birçok marka, firma ve websitesi, çeşitli sosyal medya platformları üzerinden müşterileri ve takipçileri ile etkileşim halinde. Facebook, Instagram, Youtube, Linkedin, Twitter, Pinterest vb. birçok sosyal medya platformunda birçok markanın içeriğini görmüşsünüzdür. Bu markalar bu içerikleri kendi sosyal medya grupları ile yönettikleri gibi, dışarıdan destek alarak da bu sosyal medya yönetimi içini yaptırabilmektedirler.

evde-is-imkanlari-sosyal-medya-yoneticiligi

Bir markanın veya firmanın sosyal medya yönetimini yapmak istiyorsanız, bu alanda kendinizi geliştirebilir evde iş imkanlarından en keyiflilerinden biri olan sosyal medya yöneticiliğine siz de başlayabilirsiniz. Bu firmalar tarafından kabul görmeniz için, ürettiğiniz içerik örneklerinden oluşan portfolyonuzu onlara sunabilir onları bu konuda ikna edebilirsiniz.

 

Bugün sosyal medya konusunda bilgi sahibi olmak, dijital pazarlama alanının alt kırılımlarından birinde uzman olmak demek ve bir altın bilezik. Sosyal medya yöneticiliği konusunda kendinizi geliştirdiğinizde, ileride kendi markanızı oluşturmak istediğinizde, bu alandaki tecrübelerinizde faydalanabilir, kendi sosyal medya yönetiminizi yapabilir veya başkalarına daha efektif bir şekilde yaptırabilirsiniz.

 


 

İçerik Üreticiliği Yapmak

İçerik üreticiliği özellikle web dünyası için oldukça revaçta olan evde yapılabilecek işlerden. Bir çok web sitesi ve blog takipçileri için makaleden, resime, videodan, infografiğe farklı türde içeriğe ihtiyaç duyuyor. Bu içeriği kendileri üretebilecekleri gibi, diğer içerik üreticilerden de destek alabiliyorlar. İşte bu noktada, siz de evden çalışarak bu tür web sitelerine, bloglara hatta ünlü markalara içerik üretebilirsiniz. Ürettiğiniz içerikleri bu platformlar hem web sitelerinde hem de çeşitli sosyal medya paltformlarında paylaşabilirler.

evde-is-imkanlari-icerik-ureticiligi

Metin yazarlığı konusunda yetenekli iseniz veya görsel olarak kendinize ve tasarlayacağınız içeriklere güveniyorsanız, içerik üreticiliği keyifli bir evden çalışma yöntemi. Üstelik bu konuda size destek olacak ücretsiz birçok platform var. Mesela Canva ile istediğiniz boyutta ve istediğiniz sosyal medya platformu için içerik üretebilirsiniz. Aynı zamanda bloglarda kullanılacak görselleri de bu platformda üretebilirsiniz.

 

Yine metin konusunda kendinizi geliştirebilir, bu içerikleri metin olarak da oluşturabilirsiniz. Özellikle metin yazımı konusunda kendinizi geliştirmek için oldukça farklı alanda farklı kitaplar okumalı ve kendinize farklı alanlarda birçok şey katmalısınız. Öğrendiğiniz şeyler arttıkça, yazdığınız yazıların kalitesi ve içeriği de bir o kadar yükselecek, bu alanda hizmet verdiğiniz firmalar da aynı oranda artacaktır. Evde iş imkanlarından biri olan içerik üretme yoluyla, siz de güzel işlere adım atabilirsiniz.

 


 

Affiliate Marketing ile Ürün Satmak

Affiliate Marketing işi bloggerlık paralelinde veya sosyal medya hesaplarınız üzerinden yapabileceğiniz evde iş imkanlarından. Burada yine bir çeşit e-ticaret yapıyorsunuz fakat herhangi bir ürün almıyor, depolamıyor ve kargosundan sorumlu olmuyorsunuz. Sadece bloğunuza veya sosyal medya hesaplarınıza tedarikçi firmanızın ürünlerini yerleştiriyorsunuz ve sattığınız ürünler üzerinden belirli oranlarda kar payı alıyorsunuz. Örneğin size 10 liraya maliyeti olan bir ürünü 15 liraya sattığınızda, 5 lira burada sizin kat payınız oluyor.

evde-is-imkanlari-affiliate-marketing

İnternet üzerinden Affiliate Marketing tedarikçilerini bulabilir onlarla iletişime geçebilirsiniz. Bu noktadan sonra, onlardan alacağınız kodları web sitenizedeki veya sosyal medya hesaplarınzıdaki ürün koyacağınız yerlere yerleştirdiğinizde, tedarikiçlerinizin ürünleri sitenizde yer alacak ve müşterilerinizin hizmetine açılacak. Daha sonra bu ürünler sipariş verildiğinde, direkt olarak tedarikçi bu siparişi alacak ve ürünün gönderimini sağlayacak. Siz de en kolay evden çalışma imkanlarından, evden e-ticaret yöntemlerinden biri olan Affiliate Marketing ile kazanmış olacaksınız.

 


 

Online Eğitim Vermek

Internet teknolojisi şüphesiz dünyanın en önemli teknolojilerinden biri. Artık hemen hemen her şey internet üzerinden ve online olarak gerçekleşiyor. Diğer sektörlerde olduğu gibi, eğitim sektörü de bu gelişmelerden nasibini aldı ve bugün birçok eğitim platformu aklınıza gelebilecek her konuda online eğitimler veriyor. Öğrenciler evlerinden çıkmadan, istedikleri bütün eğitimleri bu platformlar vasıtasıyla alabiliyor. Udemy, Khan Academy, Coursera, Skillshare vb. web siteleri online eğitim veren bu platformlardan bazıları. Bu da bu tip platformları evde iş imkanları ndan biri yapıyor.

evde-is-imkanlari-online-egitim

Eğer bir uzmanlık alanınız varsa, siz de bilgilerinizi bu online eğitim platformları üzerinden insanlarla paylaşabilir, verdiğiniz eğitimler üzerinden para kazanabilirsiniz. Evde iş imkanı olarak eğitimcilik size oldukça farklı şeyler katacak bir iş. Bildiğiniz bir konuyu öğretmeye çalıştığınızda, eksiklerinizin farkına varacak, konuları daha iyi öğreneceksiniz. Aynı zamanda çekeceğiniz eğitim videoları için, kamera önünde durmayı öğrenecek, video montajlama, sunum hazırlama ve sunma konularında kendinizi iyice geliştireceksiniz.

 

Eğitimlerinizi online eğitim platformalarına koyduğunuzda, ilgili öğrenciler bu eğitimleri alacak ve eğitim platformunun belirlediği oranlarda karpayı hesabınıza aktarılacak. Eğitimlerinizin reklamını yaptığınız oranda öğrencileriniz ve karınız artacak.

 


 

Youtuber Olmak

Youtube en çok ziyaret edilen sosyal medya platformlarından biri hatta son yıllarda en çok ziyaretçi alan platform. Birçok içerik üreticisi ya da youtube da içerik üretenlere verilen özel ismiyle, Youtuber, bu platformda video üretiyor ve takipçilerinin kullanımına sunuyor. Siz de belirlediğiniz bir alanda youtube da bir youtube kanalı açabilir, düzenli olarak bu kanala video içerik üretebilirsiniz. Hem takipçilerinizi arttırabilir hem de giderek o alanda tanınan bir isim olabilirsiniz.

evde-is-imkanlari-youtuber-olmak

Artık hemen hemen her iş dalı sosyal medyada hatırı sayılır bir şekilde temsil ediliyor. Youtube da bu sosyal medya platformlarının başında geliyor. Çünkü insanlar gittikçe videolara yöneliyorlar ve video tüketiminin toplam internet trafiği üzerindeki yüzdesi gittikçe artıyor. Hatta şuan, video trafiği normal data trafiğini aşmış durumda. Bun da gösteriyor ki, youtube un önemi gittikçe artıyor ve bunun önünün alınması oldukça zor. Bu nedenle, bu pastadan siz de payınızı almalısınız.

 

Peki youtuber ‘lar nasıl para kazanıyor? Evlerinde veya dışarıda çektikleri videoları youtube a koyan youtuberlar, takipçi elde ediyor ve takipçilerinin izledikleri videoları üzerine reklam koyarak reklam geliri elde ediyorlar. Tabiki bu iş için binlerce takipçiniz olması gerekiyor. Ancak belirli sayıda takipçiyi geçtikten sonra, hatırı sayılır paralar kazanabilirsiniz youtube dan. Fakat düzenli paylaşım yaparsanız bu alanda ödülünüzün de oldukça fazla olacağına şüphe yok.

 

Evden para kazanmanın yanı sıra, youtuber olmak size hem video çekimleri hem kamera önü oyunculuğu hem de video montajlama konusunda oldukça çok şey katacak. Elde edindiğiniz bu tecrübeyi, başka birçok alanda kullanabilecek, yaptığınız işlerde fark yaratabileceksiniz.

 


 

Instagram’da Fenomeni Olmak

Instagram ülkemizde ve dünyada oldukça çok kullanılan, özellikle fotoğraf paylaşımı konusunda bir numaraya yerleşmiş bir sosyal medya platformu. İnsanlar bu platform üzerinden fotoğraflarını, kullandıkları ürünleri, gittikleri yerleri, kısaca yaşam tarzlarını diğer insanlara gösteriyorlar. Bir müddet sonra bazı hesaplar ve kişiler, çok daha fazla sayıda takipçi kazanarak fenomen halini geliyor. Sadece paylaşımlarla değil, farklı dijital pazarlama teknikleri ve reklamları ile de takipçilerini arttırıyorlar. Yeni takipçiler takipçi sayılarının daha da artmasına yol açıyor ve gittikçe büyüyorlar. Bir müddet sonra, paylaşılan her bir fotoğrafın veya postun önemi artıyor ve bir nevi pazarlama paylaşımına dönüşüyor. Düşünün 10 bin takipçiniz varsa eğer, postunuzu bu kişilerin en az yüzde 10 ‘u görüyor. Ve bu da bin kişi demek. Dolayısıyla bu paylaşım onlara bir ürün veya servis hakkında bilgi veriyor olabilir. Ve bu bilgi de paylaştığınız ürünü satın almalarını sağlayabilir.

evde-is-imkanlari-instagram-fenomeni-olmak

Instagram üzerinden onlarca hesap takip ediyoruz. Birçoğu da alanında uzman veya tanınmış kişiler yani instagram fenomenleri. Bu kişilerin on binlerce hatta milyonlarca takipçileri var. Birçok e-ticaret sitesi veya marka bu fenomenleri bir çeşit reklam yüzü olarak kullanıyor ve onlar üzerinden ürünlerini pazarlıyor. Fenomenler de markalar ile reklam anlaşmaları yaparak instagram üzerinden kazandıkları paranın keyfini çıkarıyor.

 

Siz de, ilgi duyduğunuz bir alanda instagram hesabı açabilir, takipçilerinizi arttırabilir ve bir alanda instagram fenomeni olabilirsiniz. Evden iş imkanlarından biri olan instagram influencerlık oldukça keyifli ve kazançlı bir iş. Bunun için yapmanız gereken tek şey düzenli olarak instagrama içerik üretmek ve takipçilerinizi arttırmak için gerekli dijital pazarlama adımlarını atmak.

 


 

Podcast içerik Üretmek

Internet kullanımının ve hızlarının gittikçe artması, hem video hem de ses içeriklerine olan ilgiyi bir hayli arttırdı. Bu bağlamda youtube ile birlikte, Podcast içeriklerin de önemi gittikçe arttı. İnsanlar özellikle farklı bir iş ile ilgilenirken, örneğin araba kullanırken, yemek yaparken, Podcast dosyalarını dinliyorlar. Şu an da oldukça rağbet gören Podcastlerin gelecekte daha da önemli olacağı öngörülüyor. Çünkü, özellikle sesli aramanın hayatımıza girmesi ile, web siteleri ve bloglarda da bu ses dosyalarına rastlamamız artık nadir görülen bir şey değil.

evde-is-imkanlari-podcast-uretmek

İlgi duyduğunuz veya uzmanı olduğunuz bir konuda, alanda siz de posdcast içerik üretebilirsiniz. Bu podcast içeriklerinizle, çeşitli konularda insanları aydınlatabilir, kurslar düzenleyebilir, sohbet tarzında içerikler yayınlayabilirsiniz. Oluşturduğunuz podcast kanalını tek başına idare edebileceğiniz gibi, bu dosyalarınızı bloğunuza da koyabilirsiniz.

 

Evde yapılacak işlerden biri olan podcast içerik üreticiliği için ihtiyacınız olan tek şey, güzel bir mikrofon. Bu mikrofonu edindikten sonra geriye kaydettiğiniz ses dosyalarını düzenleyeceğiniz bir program kalıyor. Bunun için de internet üzerinde bir çok program mevcut.

 


 

Mobil Uygulama Geliştirme

Yazılım sektörü son yılların ve geleceğin en önemli alanlarının başında yer alıyor. Mobil yazılım da yazılım sektörünün zirvesinde yer alan ve en çok rağbet gören alanlardan biri. Birçok mobil yazılım ve mobil uygulamanın kullanıcıyla buluştuğu günümüzde, artık hemen hemen her markanın bir uygulaması var. Sadece markaların değil, tek bir mobil uygulama ile şirketleşen start up lar bile mevcut.

 

Akıllı telefon kullanımının gittikçe artması, mobil uygulamalara olan ilgiliyi de oldukça arttırdı. Artık hemen hemen her alanda birçok uygulama var ve insanlar bu uygulamalar ile hayatlarını düzenliyor. Yaratıcı kabiliyeti ve yazılım bilgisi olan bir insan, birbirinden farklı ve popüler birçok uygulama yazabilir ve bu alanlarda ön plana çıkabilir. Tabi bunun için sadece yazılım bilgisi yetmez, bunun yanında, dijital pazarlama alanında da kendinizi geliştirmeniz gerekir.

evde-is-imkanlari-mobil-uygulama-gelistirmek

Yazılımın, bilgisayar mühendisliği mezunlarının uğraştığı bir alan olduğu düşünülür. Fakat bu doğru değildir. Yazılımı hemen hemen her meslek dalındaki kişiler öğrenebilir. İster online kurslarla isterseniz fiziki olarak gittiğiniz kurslarda bu eğitimleri alabilir, kendinizi yazılım konusunda geliştirebilirsiniz. Sıfırdan bir yazılımcı olmak kolay olmasa da, imkansız değildir. Size uzun yıllar boyunca hizmet edecek bir meslek, altın bir bilezik için buna değer.

 

Peki mobil yazılımcı olduğunuzda neler yapabilirsiniz? Eğitim uygulamalarından, oyun uygulamalarına, e-ticaret uygulamalarından, hatırlatma uygulamalarına kadar aklınıza gelebilecek her alanda bir mobil uygulama geliştirebilirsiniz. Sıfırdan uygulama yaratabileceğiniz gibi, uygulama geliştirici firmalar için çalışabilir, var olan uygulamaları geliştirmek için uğraşabilirsiniz.

 

Mobil yazılım çok kazançlı bir evden çalışma imkanı sağlıyor, çünkü işinizi yapmanız için herhangi bir yerde olmanız gerekmiyor. Bir bilgisayar ve internet ile her şeyi yapabileceğiniz bir alan yazılım sektörü.

 


 

Web Sitesi Geliştirme

Web sitesi bir firmanın dünyaya açılan kapısı. Artık hemen hemen her firmanın bir web sitesi var ve birçok firma internet üzerinden ulaşılabilir durumda. Firma ve markaların yanı sıra, internet üzerinden satış yapan birçok e-ticaret sitesi de bulunmakta. Ayrıca kişisel deneyimlerini aktarmak için web sitesi kuran bloggerlar da gittikçe arttı. Böyle bir ortamda, web sitesi geliştirme işi evden yapabileceğiniz işlerden biri.

evde-is-imkanlari-web-sitesi-gelistirmek

Bir web sitesi için öncelikle bir domain ismi satın alınması gerekiyor. Daha sonra bir hosting firması ile anlaşılması ve hosting hizmeti alınması gerekiyor. Web sitenizin görünümü için ise bir web sitesi temanızın olması, temanızın web sitenizin içeriğine göre ayarlanması gerekiyor. Bunlar yanında web sitesine makale, resim vb. içerik sağlanması, Google da ve diğer arama motorlarında ön plana çıkması için SEO çalışması yapılması gerekiyor. Kısacası bir web sitesi için, birden fazla uzmanlık alanının bir arada çalışması gerekiyor. Bu hizmetleri tek başına yapamayacak birçok firma ve kişi, bu alanda hizmet bekliyor. Siz de bu hizmetleri bir paket halinde onlara sağlayarak, web sitesi işinden para kazanabilirsiniz. Üstelik her işi sizin yapmanıza da gerek yok. Bu işlerin bazılarını farklı uzmanlara yaptırarak bu koordinasyonu sağlayabilir, web sitesi hizmetini müşterilerinize sunabilirsiniz.

 

Online eğitim platformlarından veya kurslardan web sitesi tasarımı eğitimi alabilirsiniz. Web sitesi tasarımı ile uğraşmayıp, hazır binlerce teması olan WordPress temalarını da kullanabilirsiniz. Yeri gelmişken, bu alandaki en bilinen platform WordPress. Hem kullanım kolaylığı hem de birçok plugin desteği ile birbirinden farklı uygulamayı web siteniz üzerinden kullanabilirsiniz. WordPress siteleri hem siz kullanabilir hem de müşterilerinize bu siteleri kurarak satabilirsiniz. Bu platform sayesinde sıfırdan web sitesi tasarımına hiç gerek yok.

 


 

Ev Yemekleri Yapmak

Evde iş imkanlarından bir diğeri de Ev yemekleri yapmak. Etrafımızda onlarca firma onlarca çalışan var. Her firma ve çalışan öğlen yemeği için farklı alternatifler aramakta ve bu olanaklar sınırlı olduğundan bu kişiler yeni arayışlara yöneliyorlar. Bazen de fast food ile geçiştirdikleri öğlen yemeklerini daha sağlıklı hale getirmek istiyorlar. İşte bu noktada, ev yemeklerinin önemi gittikçe artıyor ve evde iş imkanlarından birine dönüşebiliyor.

evde-is-imkanlari-ev-yemegi-yapmak

Hem sağlıklı hem de daha leziz olan ev yemekleri yapmak, evden yapılabilecek işlerden. El lezzetinize güveniyorsanız, siz de bu sektöre girebilir, anlaşacağınız firmalara yemek yapabilirsiniz. Tabi bu işi sadece evde yapmayı planlıyorsanız, hitap edeceğiniz müşteri sayısı biraz az olabilir. Ama başlangıç için yeterli olacaktır. Lezzetinizi ispatladıktan sonra, bağlayacağınız firmalar ile uzun yıllar çalışabilir, ev yemekleri işinizi büyütebilirsiniz.

 


 

Organik Gıda Üretimi

Organik Gıda Üretimi bahçeli bir eviniz var ise evden yapabileceğiniz işler arasında. Bunun yanı sıra, bahçe dışında evde de üretebileceğiniz reçel vb. birçok ürün mevcut. Organik ürünlere olan ilginin artması, bu alanı da bir kazanç kapısı haline getirdi. Artık imkanı olan bir çok kişi, hem kendi hem de müşterileri için organik ürün üretiyor. Bu ürünler sebze meyve olabileceği gibi, reçel, pekmez gibi kahvaltılık ürünler de olabiliyor.

evden-yapilabilecek-isler-organik-urunler-uretmek

İlginiz var ise organik ürün üreticiliği hem sağlıklı hem de keyifli bir alan. Doğada zaman geçirmeyi seviyorsanız, emek vermeyi ve bu emek karşılığını topraktan görmeyi seviyorsanız, siz de bu alana girebilirsiniz.

 


 

Çevirmenlik Yapmak

Çevirmenlik bir diğer evde iş imkanlarından biri. Türkçe dışında bir dili çok iyi biliyorsanız, siz de çevirmenlik yapabilirsiniz. Makale çevirmenliği, kitap çevirmenliği vb. alanlarda insanlara hizmet verebilirsiniz. Özellikle freelencer çalışanların olduğu sitelerde, bun tip çevirmenlik ilanlarını bulmanız oldukça kolay. Bu ilanları inceleyebilir, yeteneklerinizin uyduğu çevirmenlik işi ile siz de evden çalışarak para kazanabilirsiniz.

evden-yapilabilecek-isler-cevirmenlik-yapmak

İngilizce dünyada en çok bilinen dillerden biri. Ülkemizde de çeviri konusunda en çok rağbet gösterilen dil İngilizce. Fakat birçok insan İngilizce biliyor. Farklı dillerden birini bilmek, sizi diğer insanlardan bir adım öne çıkarak ve müşteri kitlenizi daha özel yapacak. Örneğin Çince bilmeniz ve bu alanda çeviri yapabilecek durumda olmanız, şu an için tam bir altın bilezik. Bunun yanında, İspanyolca, Portekizce, Fransızca, Arapça ve diğer diller de Çince kadar olmasa da bu alanda öne çıkmanızı sağlayacak diğer dillerden.

 


 

Online Reklam Yöneticisi

Dijital Pazarlama Yöntemlerinden biri de Online Reklamlar. Google, Facebook, Instagram ve diğer sosyal medya platformlarında reklam vermek mümkün. Birçok firma, web sitesi, marka online reklam vererek firmalarını, web sitelerini ve markalarını duyurmaya, daha fazla takipçi ve müşteriye ulaşmaya çalışıyorlar. Bu da ayrı bir iş kolunun doğmasına neden oluyor. Siz de online reklamcılık ile ilgili bir eğitim alarak bu alanda evden hizmet vermeye başlayabilirsiniz. Evden iş imkanı olarak online reklamcılık, oldukça rahat yapabileceğiniz bir iş ve oldukça da kazançlı.

evden-yapilabilecek-isler-online-reklam-yoneticiligi

Google üzerinden reklam vermek Google Adwords üzerinden oluyor. Facebook reklamları ise Facebook hesabınız üzerinden yapılıyor. Bu platformlar üzerinden reklam verdiğinizde, kitlenizin yaşına, ilgi alanlarına, lokasyonlarına göre hedefleme yapabiliyorsunuz. Böylelikle daha düşük bir bütçe ile, daha çok takipçiye ulaşabiliyorsunuz. Çünkü hedeflediğiniz insan profili, daha çok size hitap edecek kişiler arasından oluyor. Bu da bir uzmanlık gerektiriyor.

 

Online Reklamcılığı öğrendiğinizde, sadece başkalarına değil, ileride bir marka oluşturduğunuzda, kendi işleriniz için vereceğiniz reklamlarda da profesyonel olursunuz ve daha düşük bütçelerle daha fazla kişiye ulaşabilirsiniz. Hem evde iş imkanlarından biri olan reklamcılığı öğrenebilir, hem de bu alanın yardımı ile farklı evden iş imkanlarına adım atabilirsiniz.

 


 

Seslendirme Yapmak

Sesinizi kullanarak yapacağını evde iş imkanlarından biri olan Seslendirme Yapmak, hem keyifli hem de oldukça kazançlı bir iş. Kayıt olacağınız ajanslar vasıtasıyla yabancı filmlerin ve dizilerin dublajlanmasında, reklam seslendirmesinde, son zamanlarda oldukça popülerleşen podcastlerde sesinizle yer alabilir, seslendirme ile kazanabilirsiniz.

evden-yapilabilecek-isler-seslendirme-yapmak

Ülkemizde birçok yabancı dizi ve film izleniyor. Birçok ajans çeşitli sesleri bu dizi ve filmlerin seslendirmesi için bünyesinden bulunduruyor ve ihtiyaç duyduğunda bu kişilere seslendirme işlerini veriyor. Siz de sesinizle bu ajanslardan birine başvurabilir, çeşitli film ve dizilerinde seslendirmelerinde yer alabilirsiniz. Hatta çizgi film seslendirmelerinde bile yer alabilirsiniz.

 

Bunların yanında, birçok sesli reklam yayını ve podcast yayını için de sesinizi kullanabilir, evden iş imkanlarından biri olan seslendirme yolu ile para kazanabilirsiniz.

 

Peki bir seslendirme uzmanı olmak için ne yapmalısınız? Öncelikle bu alanda bir eğitim almalı, diksiyonunuzu düzeltmelisiniz. Oldukça çok kitap okumalı, sesinizi bu alanda geliştirmelisiniz.

 


 

Stok Fotoğrafçılık Yapmak

Fotoğraf çekmek birçok insan için oldukça keyifli bir uğraş. Peki çektiğiniz fotoğrafları bir kazanç kapısına dönüştürmek ister misiniz? Internet üzerindeki birçok web sitesi stok fotoğrafçılık adı altında bunu yapmanıza imkan sağlıyor. Siz fotoğraflarınızı çekip belirli standartlarda ve kalitede bu sitelere anahtar kelimeler ile birlikte yüklüyorsunuz, bu anahtar kelimeler vasıtasıyla fotoğraflarınıza ulaşıp kullanmak isteyenler, buralardan bu fotoğrafları satın alıyorlar. Siz de kazanç sağlamış oluyorsunuz. Bu platformlara yükleyeceğiniz yüzlerce fotoğrafı düşünün. Ne kadar çok kaliteli fotoğraf yüklerseniz ve bu fotoğraflar ne kadar nadir bulunursa, satış imkanınız o kadar artar ve Stok Fotoğrafçılıktan kazanç ihtimaliniz de o oranda artar. Evden çalışma imkanı olarak Stok Fotoğrafçılık çok fazla çaba sarf etmeden pasif gelir elde edebileceğiniz bir iş.

evden-yapilabilecek-isler-stok-fotografcilik-yapmak

Peki Stok Fotoğrafçılık için neye ihtiyacınız var? Öncelikle profesyonel bir fotoğraf makinanız olmalı ve çektiğiniz fotoğrafları kaydedeceğiniz bir Stok fotoğraf sitesine kaydolmalısınız. Günümüzde akıllı telefonların kameraları oldukça detaylı fotoğraflar çekebilmekteler. Akıllı telefonlar vasıtasıyla da satacağınız fotoğrafları çekebilirsiniz.

 


 

Grafik Tasarımcılığı

Grafik tasarımı evde yapılabilecek oldukça keyifli bir iş. Grafik tasarım eğitimi alarak, bu alanda yetkin biri haline gelebilir, birçok sektöre tasarımlarınızla hizmet verebilirsiniz. Bugün e-ticaret siteleri, bloglar, reklam firmaları, tekstil sektörü ve daha birçok sektör grafik tasarım ürünlerini kullanmakta ve grafik tasarımcıların tasarladıkları ürünler ile müşterilerine ulaşmaktalar. Siz de bir grafik tasarımcısı olarak, bu alanda çalışabilirsiniz. Evde iş imkanları denildiğinde, grafik tasarımcılığı da bu şekilde çalışılabilecek önemli bir alan.

evden-yapilabilecek-isler-grafik-tasaramciligi

Grafik tasarımı öğrenmek için online bir kursa katılabilirsiniz. Veya bir kursa devam edebilir, tecrübelerinizi arttırabilirsiniz. Firmalar ile iletişime geçebilir, onlar için tasarladığınız reklamları, broşürleri, beğenilerine sunabilirsiniz. Çeşitli freelencer sitelerine kayıt olabilir, oralardan grafik tasarım işleri alabilirsiniz. Bir kere müşteri portföyünüzü oluşturduktan sonra işlerinizin oldukça büyüdüğünü göreceksiniz. Evde iş imkanlarından bu iş şekliyle, oldukça kazançlı işler yapabilirsiniz.

 


 

Takı Tasarımı

Takı tasarımı özellikle kadınlar arasında oldukça popüler bir hobi. Peki bu hobiyi işe çevirmeye ne dersiniz? Evde tasarladığınız takıları bir instagram hesabı üzerinden pazarlayabilir, takı meraklılarına bu tasarımları sunabilirsiniz. Birbirinden renkli tasarımlarınızı burada satışa çıkarabilir, el emeği göz nuru tasarımlarınızla siz de kazanabilirsiniz.

evden-yapilabilecek-isler-taki-tasarimciligi

Takı tasarımında önemli olan sizin yaratıcılığınız ve göz zevkiniz. Satın alacağınız çeşitli taşlarla yapacağınız bu takıları, farklı kombinler için üretebilir, müşterilerinize farklı alternatifler sunabilirsiniz. Oldukça uygun fiyata satın alacağınız bu taşları, üzerine katacağınız yaratıcılık ile bir tasarıma dönüştürebilir, yüksek fiyatlara satabilirsiniz. Evde iş imkanları arasında, bu alan biraz da yaratıcılık gerektiren bir alan.

 

Takı satışı için birçok platform kullanabilirsiniz. Bir web sitesi oluşturabilir, ya da instagram üzerinden bir hesap açabilirsiniz. Veya her ikisi ile birlikte ilerleyebilirsiniz. Ürünleri tasarladıktan sonra, dijital pazarlama yöntemleri ve sosyal medya ile bu ürünleri birçok insan ile buluşturabilirsiniz. Hatta reklam bile verebilir, takipçi sayınızı, müşteri sayınızı arttırabilirsiniz.

 


 

E Kitap Yazmak

Yazmayı seviyor musunuz? Peki bu yeteneğinizi neden kitap yazarak değerlendirmiyorsunuz? Üstelik e-kitap ile dijital ortamlarda da kullanılabilir bir kitap yazmamanız için hiçbir neden yok. Evden iş imkanı olarak e-kitap yazmak oldukça kazançlı olabilecek bir iş. Kendi dilinizde ya da bildiğiniz herhangi yabancı bir dilde yazacağınız kitaplar size para kazandırabilir. Bir de reklamını ve pazarlamasını iyi yaparsanız o zaman binlerce kitap satabilir, bu iş ile çok kazanabilirsiniz.

evden-yapilabilecek-isler-e-kitap-yazmak

Yazma yeteneği özellikle son zamanlarda oldukça önemli hale gelen bir yetenek. İnternet üzerindeki içeriklerin, makalelerin büyük çoğunluğu bu alanda yetenekli insanlar tarafından yazılan makalelerden oluşuyor.  Kimileri bu yeteneği bir basamak ileriye taşıyarak, kitap yazmaya başlıyorlar ve yazar oluyorlar. Siz de, bildiğiniz bir alanda, bir uzmanlık kitabı yazabilirsiniz. Veya bir hikaye kitabı, roman yazabilirsiniz. Tek sınırınız hayal gücünüz ve bilgi dağarcığınız.

 

Bir e-kitap yazdığınızda, yazdığınız kitabı Amazon veya başka platformlardan satabilirsiniz. Fiziki bir ürün gönderme zorunluluğunuz olmadığından, bu satışı oldukça kolay yapabilir, yazma yeteneğinizi paraya çevirebilirsiniz. İnternette e-kitap yazarak milyoner olmuş birçok kişi mevcut. Neden sizde onlardan biri olmayasınız? Evden çalışarak bu işi yapabilir, evde iş imkanlarından biri olan e-kitap yazarak, internet çağının yazarlarından biri de siz olabilirsin.

 


 

Evcil Hayvan Bakıcılığı

Hayvanları seviyorsanız, evde iş imkanlarından en tatlısı şüphesiz bu iş. Kedi, köpek ve diğer ev hayvanları için bakım servisi verebilirsiniz. Birçok insan, tatile çıkmadan önce evcil hayvanını nereye bırakacağını kara kara düşünür. Bu hizmet ile hem insanları bu dertten kurtarmış hem de bu tatlı işi bir kazanca çevirmiş olacaksınız.

evden-yapilabilecek-isler-evcil-hayvan-bakiciligi

Birçok evcil hayvan besleyen insan, yokluklarında evcil hayvanlarına bakacak birisini arar. Yemeğini, suyunu verecek ve gerektiğinde onu dışarıda gezdirecek birine gereksinim duyar. Siz bu görevi üstlendiğinizde, onlar da size bu iş için yüksek ücret ödemeye gönüllü olurlar. Çünkü bu iş çok sık yapılan bir iş değil ve bu iş için gönüllü birilerini bulmak da oldukça güç. Bu hizmeti sağlayarak bir nevi hayvan oteli hizmeti vermiş oluyorsunuz ki bu da büyümeye müsait bir iş. İlk etapta küçük başlayıp, daha sonra müşterilerinizi gittikçe arttırabilirsiniz. Hem de onlar gönül rahatlığıyla hayvanlarını size teslim edebilirler hem de siz kazanırsınız. Evde iş imkanları arasında en tatlısı bu olsa gerek.

 


 

Çocuk Bakıcılığı

Çocuklar yarınlarımızı emanet edeceğimiz en güzel varlıklar. Özellikle eğitim öncesi dönemde çalışan aileler bakıcı hizmeti gereksinimi duyarlar. Çocuklarını gönül rahatlığıyla bırakabilecekleri eğitimli insanlar ararlar. Eğer çocuklarla zaman geçirmekten hoşlanıyorsanız, bu iş sizin için evde yapılabilecek işlerden biri olabilir.

evden-yapilabilecek-isler-cocuk-bakiciligi

Çocuklar ve bebekler ile ilgili kitaplar okuyabilir, bu alanda kendinize bir şeyler katabilirsiniz. Kendinizi bu alanda geliştirdikten sonra, çocuklar ve bebekler için oyun ablası, oyun abisi olabilir, ebeveynlerinin işte olduğu zamanlarda, onlarla vakit geçirebilirsiniz.

 

Çocuk bakıcılığı oldukça ciddi ve zor bir iştir. Sadece sevgi ile yapılabilecek işler arasındadır. O yüzen eğer çocuk sevginiz çok yoksa, bu iş sizi biraz zorlayabilir. O zaman farklı bir iş imkanına bakmanızda fayda var. Ama eğer bu alana ilginiz varsa, çocuk ve bebek bakıcılığı keyifli evde iş imkanlarından biri.

 


 

Özel Ders Vermek

Matematiğiniz çok mu iyi? Ya da fizikte, biyolojide veya kimya da mı yeteneklisiniz? O zaman siz de özel ders vererek bu bilgilerinizi paraya çevirebilirsiniz. İlkokul, ortaokul veya lise öğrencilerine iyi olduğunuz bir veya birden fazla alanda eğitim verebilirsiniz. Birçok sitede, özel ders ilanı verebilir, zamanınızı evinizde özel ders vererek kiralayabilirsiniz. Bunu hem evinize öğrenci kabul ederek hem de online olarak Zoom gibi uygulamalar üzerinden yapabilirsiniz. Hatta başka insanları da organize ederek, evinizden mini online bir dershane işletebilirsiniz. Evde iş imkanlarından özel ders vermek sizin için oldukça keyifli olabilir.

evden-yapilabilecek-isler-ozel-ders-vermek

Birçok öğrenci birbirinden farklı alanlarda desteğe ihtiyaç duyuyor. Birçok insan da bu desteği verebilecek kapasiteye sahip. Bu da, özel ders sektörünün doğmasına neden oluyor. Sizler de, uzmanı olduğunuz veya ilgi duyduğunuz bir alanda bu öğrencilere destek olabilirsiniz. Ek iş olarak veya daimi iş olarak yapabileceğiniz özel ders verme işi, evden çalışmak için güzel bir iş.

 


 

Online Danışmanlık

Herkesin birbirinden farklı uzmanlık alanları var ve hepimiz birçok alanda danışmanlığa ihtiyaç duyuyoruz. Çünkü, her alana hakim olmamız oldukça güç. Farklı alanlarda mutlaka uzmanlardan danışmanlık hizmeti almamız gerekiyor. Mesela bir blog açacaksanız, bir web sitesi uzmanından danışmanlık almanız, bir SEO uzmanıyla görüşmeniz, hatta ilerleyen zamanlarda bir dijital medya uzmanı ile anlaşmanız gerekebilir. Çünkü bu dalların her biri bir uzmanlık alanıdır. Veya stilinizi değiştirmek istiyorsanız bir stil danışmanına, yaşam koçluğu için bir yaşam koçuna danışmak isteyebilirsiniz. Aynı sizin gibi, binlerce insan online danışmanlık hizmetine ihtiyaç duyuyor.

evden-yapilabilecek-isler-online-danismanlik

Siz de uzmanı olduğunuz alanda, online danışmanlık hizmeti verebilirsiniz. Yine çeşitli sosyal medya hesaplarıyla, kendinizi destekleyebilir, takipçiler edinebilir, destek vereceğiniz insan sayısını arttırabilirsiniz.  Her şeyin giderek online olduğu bir dünyada, neden siz de bundan faydalanmayasınız? Evden iş imkanı denildiği zaman akla ilk gelen online dünyada siz de uzmanlığınızı sergileyebilir, insanlara bu alanda yardımcı olabilirsiniz. Bunun için yapmanız gereken bir websitesi, bir instagram hesabı ve diğer sosyal medya kanallarında birer hesap açmak. Sonrasında hedefiniz, takipçilerinizi arttırıp, online eğitimler vermek, birebir danışmanlık vermek ve alanınızda paylaşımlar yaparak, benzer alandaki kişilerin dikkatini çekmek olacaktır. Belli bir potansiyele ulaştığınızda, tv programlarından, radyo programlarına, online webinarlardan, çeşitli etkinliklerde konuşmacılığa kadar birçok alanda uzmanlığınızı gösterip, sesinizi duyurabilirsiniz. Bu da her geçen gün sizi daha da tanınmış bir insan haline getirir.

 


 

El İşi Ürünler Tasarlamak

Evde iş imkanları denilince akla gelen bir diğer iş, el işi ürünler tasarlamak. El işi kültürümüzde önemli bir yer tutuyor. Renk renk lifler, çeşit çeşit patikler, bez bebeklerin yanı sıra, cam işlemeciliği, ahşap boyama, telkâri ve daha nice sanat dalında el işi ürünlerimiz var. Sizin de böyle bir hobiniz veya yeteneğiniz varsa, bu hobinizi ve yeteneğinizi, evden çalışarak kazanacağınız bir işe dönüştürebilirsiniz.

evden-yapilacak-isler-el-isi-urunler-tasarlamak

Bir isim belirleyip, bir sosyal medya hesabı veya blog üzerinden ürünlerinizi pazarlayabilirsiniz. Yeterli takipçiye ulaştığınız zaman biraz da reklamlar yardımı ile evden çalışmanın keyfine varabilir, evde iş imkanlarından biri olan el işi ürünler tasarlayarak ve satarak kazanabilirsiniz.

 


 

Hediyelik Eşya Yapımı

Hediyelik ve süs eşyası yapımı hem bir hobi hem de evde iş imkanlarından, evde yapılabilecek işlerden biri. İster el işi, ister ahşap, metal veya farklı hammaddelerden bir çok hediyelik eşya evde yapılabilecek türden. Çeşit çeşit hammaddeyi alıp hayal gücünüzü de katarak birbirinden renkli hediyelikler yaratabilirsiniz. Bu bir anahtarlık olabileceği gibi, bir vazo, bir defter ya da farklı herhangi bir şey olabilir. Ahşap boyama, cam süs eşyaları, dokuma ürünler, el işleri ve daha neler neler. Bunlardan hangisine yeteneğiniz varsa, üretime başlayabilir, bir instagram hesabı üzerinden bunları pazarlayabilirsiniz.

evden-yapilacak-isler-hediyelik-esya-tasarimi

Birçok farklı hediyelik eşya tasarımı için birçok yerde kurslar mevcut. Bu kurslara katılabilir, hediyelik eşya tasarımını öğrenebilirsiniz. Online kurslara da katılabilir, bu kurslardan öğrendiğiniz şeyleri pratiğe dökerek paraya çevirebilirsiniz.

 


 

Sabun Üretimi

AVM lerdeki renkli stantlarda, kokulu ve meyveli sabunları görmüşsünüzdür. Bu ürünlerin birçoğunu evde sizin de yapabileceğinizi söylesek inanır mısınız? İnanması güç ama gerçekten yapabilirsiniz. Hatta bu ürünleri tasarlayarak ve üreterek kendinize bir marka bile oluşturabilirsiniz.

evden-yapilacak-isler-sabun-yapimi

Özellikle organik ürünlere artan ilgiden dolayı, organik sabunlar da her geçen gün daha da ilgi görüyor. Siz de bu ilgiden yararlanabilir, organik sabun üretimine de girebilirsiniz. Bu sabunların üretim metotlarını internet üzerinden bulabilirsiniz hatta kendi tariflerinizi de oluşturabilirsiniz. Kendiniz e has tasarımlar ve kokular oluşturduktan sonra, kendi markanız adı altında bun ürünlerin pazarlamasını yapabilirsiniz.

 

Kendi standınızı, dükkanınızı açabileceğiniz gibi, bu ürünleri toptan olarak da pazarlayabilirsiniz. Kozmetik ürünler satan mağazalar, avm standları, kadın ürünleri satan yerler sizin hedef kitleniz olabilir. Bu gibi yerlerle bağlantılarınızı kurduktan sonra, ürünlerinizi bu yerlere satabilirsiniz. Bu şekilde bir ağ oluşturduğunuzda, evden yapılabilecek işlerden biri olan sabun üretimi ile siz de çok kazanabilirsiniz.

 


 

Paketleme İşleri

Paketleme birçok firmanın olmazsa olmaz yapması gereken bir iş. Hemen hemen her sektörde, paketleme işine bir gereksinim var ve bu işi daha çok dışarıya yaptıran onlarca firma mevcut. Siz de bu firmaların verdiği iş ilanlarını çeşitli kanallardan bularak, bu firmalara destek verebilirsiniz. Yaptığınız paket başına ücret alacağınız için burada zamanlama önemli. Tek kişi olduğunuz için yapacağınız paket miktarı da sınırlı olacaktır. Fakat bu işi bir ekip içine çevirebilirseniz ve yanınıza başkalarını alabilirseniz, bu işten güzel bir kazanç sağlayabilirsiniz.

evden-yapilacak-isler-paketleme-isleri

Boş zamanlarını değerlendirmek isteyen ev hanımları, öğrenciler için oldukça uygun olan paketleme işi, evden yapılabilecek işlerden biri. Bir çok kişiyi organize ederek bir ekip oluşturduktan sonra, kolay bir  evden iş imkanı olan paketleme işi, hem size hem de başkalarına ek iş imkanı olabilir.

 


 

Sanal Asistanlık

Özellikle iş insanları, yoğun çalışma temposu olan kişiler, hocalar, ünlüler vb birçok kişi yapacakları işler için bir organizatöre, bir asistana ihtiyaç duyuyorlar. Özellikle yoğun tempoda çalışanlar için, bütün işlerini eksiksiz bir şekilde organize etmek oldukça güç. Bu nedenle, bu insanlar kendilerine destek olacak bir asistana ihtiyaç duyuyorlar. Son yıllarda online iletişimin artması ile de bu hizmetleri online olarak uzaktan alabiliyorlar.

evden-yapilacak-isler-online-asistanlik

Peki sanal asistanlar ne gibi işler yapıyorlar? Kısaca bu hizmeti alacak kişinin yapacağı rutin işlerde onlara yardımcı oluyorlar sanal asistanlar. Emaillere bakarak cevap yazıyorlar, haftalık planlama yapıyorlar, telefonlara yanıt veriyorlar, toplantıları organize ediyorlar, küçük araştırmalar için destek olabiliyorlar vb. birçok şey.

 

Eğer insanlara destek olmaktan hoşlanıyorsanız, siz de evde iş imkanlarından biri olan sanal asistanlık ile boş zamanlarınızı değerlendirebilirsiniz. Bunu hem bir iş hem de ek iş olarak yapabilirsiniz. Sadece bir kişiye bağlı olmayabilir, birden fazla kişinin günlük rutinlerini yönetebilirsiniz.

 


 

Tereryum Yapmak

Evde iş imkanları denilince, akla gelen bir iş de Tereryum. Tereryum hayal gücünüzü küçük bir fanusun içine yerleştirdiğiniz, birbirinden renkli bir süsleme sanatı aslında. İster manzara ister bir anı canlandırıyor olun, Tereryum içine yerleştireceğiniz ortam tamamen sizin hayal gücünüz ile sınırlı. Bu küçük ortamda sergileyeceğiniz yaratıcılık ile, farklı ürünler ortaya koyabilirsiniz ve bu ürünleri farklı kitlelere pazarlayabilirsiniz. Kendinizi sadece manzara resmi ile sınırlamanıza gerek yok. Örneğin bir rock konserini canlandırabilir, rock müzikle ilgilenen insanlara bu ürünü satabilirsiniz. Veya formula yarışlarını canlandırabilir, hızdan ve yarışlardan keyif alan kişilere hitap edebilirsiniz. Bir savaş sahnesini ya da tarihi bir sahneyi Tereryum içine işleyebilirsiniz. Evde iş imkanlarından biri olan tereryum ile oldukça keyifli zamanlar geçirebilirsiniz. Hem eğlenip hem de evde iş imkanlarından biri olan tereyum ile kazanabilirsiniz.

evden-yapilacak-isler-tereryum-yapmak

Tereryumda soyut çalışmalar da yapabilirsiniz. Çalışmalarınızı simgelerle anlatabilir, Tereryum içinde derin bir mana işleyebilirsiniz. Yapacağınız şeyler tamamen hayal gücünüzle sınırlı. Ne kadar farklı ve özgün ürünler üretirseniz, evden iş imkanlarından biri olan Tereryum ile o kadar çok kazanabilirsiniz.

 

Özgün ürünler ürettikten sonra yapmanız gereken bu ürünleri ilgili kitlelere ulaştırmak. Bunun için de yine sosyal medya, dijital pazarlama yöntemleri ve reklamları kullanmalısınız. Özellikle Tereryum için instagram ve pinterest çok güzel bir sosyal medya pazarlama alanı olabilir.

 


 

Anket Doldurtmak

Anket doldurmak özellikle öğrenciler ve evde boş vakti olanlar için güzel bir ek iş olabilir. Birçok firma çeşitli anketler yayınlayarak bunlar üzerinden araştırma yapıyor. Siz de bu anketleri çeşitli kişilere ileterek onlara bu konuda destek olabilir, doldurttuğunuz anket başına ücret alabilirsiniz. Bu iş için bir grup kişiyi, organize edebilir hem onlara hem de size bir kazanç kapısı açabilirsiniz. Bu açılaradan bakıldığında, anket doldurma işi evde iş imkanları ndan biri.

evden-yapilacak-isler-anket-duldurma

Anket doldurmak evde yapılacak işlerden, özellikle ek iş arayanlar için yapılabilecek bir şey. Bu iş için insanlarla iletişiminizin iyi olması ve onları bu anketleri doldurmaya ikna etmeniz gerekiyor. Bu konudaki kabiliyetinize güveniyorsanız, çeşitli sosyal medya hesapları üzerinden onlarla iletişime geçebilir,  bir çok anket doldurtabilir, evde iş imkanlarından biri olan anket doldurma işi ile siz de kazanabilirsiniz.

 


 

Freelence İşler Yapın

Artık birçok insan farklı alanlardaki evde iş imkanları ile evden çalışıyor ve evden çalışma günümüzde oldukça yaygın. Özellikle evden çalışanlar, uzmanlıkları ile ilgili işleri bireysel olarak alıp, tamamladıktan sonra teslim ediyorlar. Buna da, freelence işler deniyor kısaca. Yani bünyenizde bir işçi çalıştırmadan, işlerinizi bu kişilere yaptırabiliyorsunuz. Yapılan iş ve proje başına anlaştığınız ücrete göre de hizmetinizi alıyorsunuz.

evden-yapilacak-isler-freelence-isler

Siz de bu freelencer lardan biri olabilir, evde iş imkanlarından biri olan bu yöntemle, yetenekleriniz doğrultusunda bu işleri alabilirsiniz. Bu alanda iş imkanlarını listeleyen, işveren ve hizmet sağlayıcıları buluşturan birçok web sitesi ve uygulama var. Bunlardan ikisi freelencer.com ve bionluk.com. Bu siteler ve benzeri sitelerde yeteneklerinize göre birçok iş bulmanız mümkün. İşleri aldığınızda ve tamamladığınızda, güvenli altyapısı ile paranızı almanız da çok kolay. Yapmanız gereken işleri eksiksiz tamamlamak ve müşteri memnuniyetini sağlamak. Ondan sonra, onlardan güzel yorumlar ve puanlar alıp, güvenilirliğinizi arttırmak. Belli bir aşamaya geldikten sonra, işlerin beklediğinizden de iyi olduğuna şahit olacaksınız. Evde iş imkanları arasında, freelencer olmak oldukça kazançlı bir yol.

 

Peki freelencer olarak ne yapabilirsiniz? Logo tasarlayabilirsiniz, uygulama yazabilirsiniz, web sitesi tasarlayabilirsiniz, anket doldurabilirsiniz, sanal asistan olabilirsiniz, sosyal medya yöneticiliği yapabilirsiniz, SEO işleri ile ilgilenebilirsiniz, aklınıza gelen her şeyi yapabilirsiniz.

 


 

Evde İş İmkanlarıyla Siz De Kazanın

Teknolojinin gelişmesi ile birlikte, iş imkanları ve iş yapış şekilleri de değişti. Artık birçok insan ofis kiralamak ve bir ofiste çalışmak yerine evden çalışmayı, diğer bir ifadeyle home office çalışmayı tercih ediyor. Internet in yaygınlaşması ve hızlanması ile de, bir çok iş kolu uzaktan çalışmaya elverişli. Bugün doktorlar bile görüntülü muayene yapabiliyorlar, uzaktan psikolojik danışmanlık verebiliyorlar veya öğrenciler istedikleri her eğitimi sınıfa gitmeden, uzaktan yapabiliyorlar. Kısacası uzaktan çalışma artık hayatımızın her yerinde. Hal böyle olunca evde iş imkanları da son zamanlarda en çok aranan ve rağbet görülen işlerden.

 

Evden yapılabilecek işler denildiği zaman önceleri akla çok fazla bir şey gelmezken, şimdilerde, hemen hemen her meslek evden çalışma ile yapılabiliyor. Siz de home office çalışmak veya kendi işinize ek olarak farklı bir işi ek iş olarak evden yapmak istiyorsanız, burada sıraladığımız iş imkanlarından biri ile evden çalışmaya başlayabilirsiniz. Evden çalışmaya başladığınızda, her geçen gün işinizi daha da büyütecek, bünyenize farklı çalışanları bile katabileceksiniz. Hem de onlarla aynı ortamda bulunmak zorunda olmadan. Uzaktan çalışmanın keyfine vardığınızda, artık bu çalışma stilini çok seveceksiniz. Hem daha fazla kazanacaksınız hem gereksiz vakit kaybı yaşamayacaksınız hem de kendinize daha fazla zaman ayırabileceksiniz. Size karlı kazanç kapıları açacak onlarca alan, evde iş imkanları ile sizi bekliyor!

 


 

Diğer Evden İş Fikirlerim

Tik Tok Fenomeni Olun

Son zamanlarda evden iş fikirlerim denilince akla en çok gelen alanlardan biri de Tik Tok. Son yılların favori sosyal medya uygulaması Tik Tok, başlarda sadece gençlerin ilgi odağı olsa da, sonradan profesyonel olarak da sıklıkla kullanılmaya başlandı. Özellikle çeşitli markalar, hem kendi markalarının hesaplarından, hem de çeşitli yardımcı diğer hesaplardan, Tik Tok da özgün içerikler oluşturarak, takipçilerine ulaşmaya başladılar. Siz de Tik Tok un bu popülerliğinden yararlanarak, kendi Tik Tok kitlenizi oluşturabilirsiniz.

 

Evden çalışma fikirlerimden biri olan Tik Tok fenomeni olmak için öncelikle niş bir alan bulmanız ve bu alanda içerik üretmeniz gerekiyor. Özellikle kullanıcılara faydalı içerikler ürettiğinizde, bir kişinin paylaşım yolu ile size daha fazla kişi kazandırdığını ve kitlenizin giderek büyüdüğünü göreceksiniz. Kitleniz büyüdükten sonra, Tik Tok Creator Funds ile işbirliği yaparak veya farklı markaların reklamlarını yaparak siz de evden para kazanabilirsiniz. Bunun yanında, canlı yayınlar açarak, canlı yayından topladığınız hediyelerle de bir gelir elde edebilirsiniz. 

 

Bu arada, Tik Tok Creator Funds şimdilik Türkiye ‘de olmasa da, bu gelecekte olmayacağı anlamına gelmiyor. Siz kitlenizi oluşturun ve beklemede kalın. Bu özellik Türkiye ‘ye gelene kadar, Tik Tok ‘un diğer para kazanma imkanlarını değerlendirebilirsiniz. 

evden-is-fikirlerim-tiktok-fenomeni-karliyatirimlar.com

 

Hakkında admin

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir