27 / 05 / 2024
monero-karliyatirimlar.com

En Gizli Kripto Para : Monero Coin (XMR)

Monero Coin

 

Bu yazımızda Kripto Paralardan, Monero Coin ile ilgili detaylı bilgiler vermeye çalışacağız. Monero Nedir, ya da kısa adıyla XMR nedir? Monero nasıl alınır? Monera Nasıl bir kripto paradır? Bu soruların yanıtlarını vermeye çalışacağız.

 

Monero Coin, 2012 yılında Cryptonote şirketi tarafından piyasaya sürülmüş bir kripto paradır. Kısa yazılışı XMR ‘dir. Bytecoin ‘de yaşanan bir çatallanma sonucu ortaya bitmonero çıkmış ve zamanla başındaki bit kaldırılarak, Monero halini almıştır. Bu gibi bir çatallanma Bitcoin Cash ‘de de olmuştur.

 

Gizlilik odaklı bir kripto para olan Monera ‘da işlemlerin hangi hesaptan yapıldığı takip edilemiyor ve işlem hacimleri bilinmiyor. Kullanıcılar, Monera hesaplarını sahte bir isimle gizleyerek işlemlerini gizlilik çerçevesinde gerçekleştirilirler. Bu özelliği ile buradan işlem yapmak güvenli olsa da bazı oteriteler Monera işlemlerini yasaklama gereği duymuşlardır. Çünkü Monera, kara para aklama için kullanılabilecek potansiyelde bir kripto para. İzlenebilir olmaması Monera ‘ya avantaj sağlasa da şeffaf bir yapısının olmaması bu konuda bazı riskleri de beraberinde getiriyor.

 

Deep web de bulunan hackerlar ve illegal yapılar, Monero kullanarak bir çok işlem gerçekleştiriyorlar. Bu nedenle Monero, kara para aklama yöntemlerinden biri olarak görülüyor ve bu onu riskli bir yatırım aracı yapıyor.

 

Monera Coin ‘in gizliliği, cüzdan adreslerini gizlemesinden geliyor.Bir çok kripto parada, cüzdan adreslerini takip edebiliyor, o hesaba ne kadar para giriş çıkışı yapıldığını izleyebiliyorsunuz. Fakat Monera ‘da bu söz konusu değil. Dolayısıyla Monera, mahremiyete önem veren yatırımcılar için oldukça cazip kripto paralardan.

 


Tüm Kripto Para Kurlarına, Kripto Para Fiyatları Sayfasından ulaşabilirsiniz.


monero-coin-karliyatirimlar.com

 

Monero Fiyatı

Monera Fiyatı da Bitcoin deki dalgalanmalardan etkilenmiş ve çeşitli zamanlarda farklı dalgalanmalar göstermiştir. Bu dalgalanmaları Monero grafiğinden inceleyebilirsiniz.

 

Monero fiyatı şuan itibariyle (Ekim 2020), 133.85$ civarında işlem görmektedir. Türk lirası olarak Monera fiyatı ise 1.042 lira civarındadır. Güncel Monero fiyatını öğrenmek için Kripto Paralar sayfasına bakabilirsiniz.

 

Monero fiyatı, 2018 yılının sonlarına doğru sert bir düşüş yaşasa da, 2020 ortalarından itibaren kademeli bir artış göstermiş ve 2018 yılının üzerine çıkabilmiştir.

monero-fiyat-karliyatirimlar.com.

 

Monero Mining

 

Monero mining, diğer bir adıyla Monero madenciliği diğer kripto paralarda olduğu gibi yapılabilmektedir. Fakat bu işlemi yapmak için bir havuza bağlı olmanız gerekmektedir.

 

Dünya çapında bağlanabileceğiniz 38 tane Monero havuzu bulunmaktadır. Bu havuzlardan 28 tanesi bölgesel olarak çalaışırken, 10 tanesi de globaldir.

 

Monera mining işlemi için güçlü bilgisayar sistemleri gerekmektedir. Bu işlemleri yapmadan önce, yeterli bir bilgisayar sistemine sahip olmanız gerekir. Aşağıda Monera madenciliği için kullanılan örnek bir sistem verilmiştir. Resimde gördüğümüz üzere, böyle bir işlemi ancak oldukça yüksek kapasiteli işlemciler ve sistemler kaldırabilmektedir.

Günümüzde, Monero mining biraz zorlaşsa da bu işlemi yapanlar bulunmaktadır. Elde edilen Monero E wallet monero larda tutulmaktadır.

monero-mining-karliyatirimlar.com.

 

Monero Nasıl Alınır?

 

Monero nasıl alınır sorusu, bu kripto paraya yatırım yapmak isteyenlerce sorulan en temel soru. Cevabı ise, henüz ülkemizde bu kripto paranın satışının yapılmadığı. Özellikle, gizlilik özelliğinden dolayı da ülkemizde bu Monera coin alımına izin verilmesi oldukça güç.

 

Yabancı sitelerden Monero almak isterseniz bu işlemi yapabilirsiniz.  Burada Bitfinex, Bittrex, Binance ve Hitbtc gibi sitelerde bu işlem yapılabilmektedir. Buralardan açacağinız hesaplar ile kripto para işlemlerinizi yapabilirsiniz.

 

monero nasil alinir

Monero ‘ya Yatırım Yapılır mı?

 

Monero ‘ya yatırım yapılır mı sorusuna gelince. Bu kripto para birimi, diğer birçok kripto para biriminde olduğu gibi, gelecekte yükselme ihtimali görülen bir para birimi. Hatta bazı kaynaklar, Monera ‘nun Bitcoin ile birlikte piyasayı domine edeceği yorumunda bulunuyorlar. Yine de bu para kripto para birimine yatırım yapmadan iyice bir düşünmek ve riskli hareketlerden kaçınmak en doğrusu.

 

Bir çok kripto para ‘da olduğu gibi, Monero coin de, yatırım için belirli risklere ve avantajlara sahip. Siz de bu kripto para birimine yatırım yapmadan önce iyice düşünmeli, gerekli takip ve analizi yaptıktan sonra karar vermelisiniz. Bu gibi kripto paralarda yükseliş ve düşüşlerin ani olması bu para birimlerini diğer yatırım araçları ile karşılaştırıldığında daha da riskli yapıyor. Bu nedenle, Monera ‘ya yatırım yaparken dikkatli olmanızı öneririz.

 

Kripto paralar ile ilgili burada verdiğimiz hiç bir bilgi yatırım tavsiyesi değildir. Burada sağlanan bilgiler tamamen bilgilendirilme amacıyla sizlere sunulmuştur.

 

Buradaki bilgiler sadece bilgilendirme amaçlıdır. Hiç bir şekilde yatırım tavsiyesi değildir.

 

 

 

Hakkında admin

Buna da bir göz atın ...

metaverse-coinler-karliyatirimlar.com

Popüler Metaverse Coinler! 25 Metaverse Coin!

En Popüler 25 Metaverse Coin Metaverse yani Sanal Evren, geleceğin en büyük teknolojik ilerlemelerinden biri …

nft-nedir-karliyatirimlar.com

Sanatın Dijital Yüzü: NFT Nedir?

NFT Nedir? Son zamanların en popüler konularından biri de NFT ‘ler. Peki, özellikle Dijital Sanat …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir