13 / 07 / 2024
kahve franchise karli yatirimlar

En Popüler Franchising, Kahve !

Bu yazımızda, kahve franchisingi (kahve bayiliği) bayilik veren kahve dükkanları ve kahve standı açmak la ilgili temel noktalara değineceğiz. Kahve bayiliği veren kahve firmalarına göz atarak, bayilik alarak bir kahve dükkanı nasıl açılır adım adım öğreneceğiz. Tabi burada Franchise Veren Cafeler bizim odak noktamız olacak.

Franchise veren kahve zincirleri 2022 yılında ürün içeriklerini yenileyerek, bu alanda bayilik almak isteyen yatırımcılarına farklı olanaklar sunmaya başladı. Kahve bayiliği veren firmalar 2023 yılında da , bu imkanları yatırımcılarına sunacak. Peki, yatırımcılar ve tüketiciler arasında oldukça popüler olan kahve bayiliği nasıl bir yatırım? Bu alanda imkan sağlayan kahve firmaları hangileri?

 


 

Günümüzün En Popüler Franchising Ürünü : Kahve

Kahve’nin Kökeni

Yıllardır dünyanın en çok tüketilen içeceği ünvanına sahip Kahve, Arapçada keyif veren, şarap anlamında kullanılan, qahwa kelimesinden gelmektedir. Kahve aynı zamanda, petrolden sonra dünyanın en çok satışı gerçekleştirilen ikinci üründür. Bu da bir çok kahve konseptli firmanın açılmasına zemin hazırlamıştır. Bu yazımızda özellikle değineceğimiz kısım ise Franchise Veren Cafeler.

Bu eşsiz içeceğe ismini veren Araplar, aynı zamanda da kahveyi ilk tüketen toplum olmuştur. 14. yüzyılda Türklere geçen bu lezzetin, ana yayıcısı da yine 17. Yüzyılda Türkler olmuştur. Şuan dünyada 45 ‘i aşkın ülkede üretilir kahve. Bu ülkeler genellikle tropikal ve sıcak ülkelerdir. Dünya üzerinde bu üretimin yapıldığı ülkeler adeta bir kemer gibi uzanır. Bu şeride “The Coffee Belt” (Kahve Kemeri) adı verilir.

dünyada kahve üreten ülkeler


 

Dünyada ve Ülkemizde Kahve Tüketimi

Bir günde 2,5 milyar bardak kahve tüketilir dünyada ve dünyada en çok kahve tüketilen yer, İskandinavyadır. İskandinavya’da ise yıllık 12 kg ile Finlandiya, en çok kahve tüketilen ülke olarak göze çarpar. Yılda kişi başnıa yaklaşık 1300 fincana denk gelmektedir. Yine, Japonya da 1 Ekim Japonyada kahve günü oalrak kutlanır.

 

Ülkemizde ise, kahve tüketimi son yıllarda artış göstermiş olsa da, halen diğer ülkelere nazaran biraz geride kalmaktadır. Uluslararası Kahve Organizasyonu nun son yaptığı araştırmaya göre, ülkemide yıllık kişi başı 400 gr kahve tüketilmektedir. Bu da bizi dünyada 104. sıraya itmiş. Bu sıralama da gösteriyor ki, bu alan halen gelişime açık ve halkımızın buradaki potansiyeli bir hayli yüksek. Franchise Veren Cafeler bu alandaki talebi görerek, her geçen gün şubelerine bir yenisini daha eklemiştir.

 


 

Kahve ‘nin Faydaları

Kahve, çok sağlıklı bir tüketim maddesidir. Beyin üzerindeki olumlu etkisi ve insanı dinç tutan etkileri bilinmektedir. Bunların yanında, uzun ve sağlıklı yaşamın anahtarlarından biri olan kahve sayesinde, hücre yıkımı azaldığı gibi, yaşlanma da gecikir. Yaşam için gerekli, B2, B5 vitaminleri, Potasyum, Magnezyum, Manganez gibi maddelerin bazıları, kahve ile alınabilir. Kahve Alzeimer ve bunamayı engellediği gibi, spor performansınızı da içerdiği kafein sayesinde arttırır. Karaciğere de iyi bir destektir kahve.

 

Gündelik hayata getirdiği enerji ve sağlık açısından sağladığı faydalar nedeniyle, kahve oldukça sık tüketilen bir maddedir. Özellikle bilinç düzeyinin yüksek olduğu kişilerde, bu oran daha da artmaktadır. Bu derece önemli bir tüketim maddesinin franchising ini alarak, Franchise Veren Cafeler ‘in bir şubesi olmak istemez misiniz?

 


 

Kahve Franchising ve Kahve Bayiliği

Kahve kültürünün gittikçe artmasıyla, ülkemizde son yıllarda kahve ve Franchise Veren Cafeler üzerindeki ilgi de gittikçe artmaktadır. Bu oran o kadar fazladır ki, sayısız franchising ve bayilik firması arasından, en çok kahve franchising i ve kahve bayiliği veren firmalar göze çarpmakta, bu firmaların diğer bayilik firmalarına nazaran, sayı üstünlüğünü her geçen gün arttırmaktadırlar. Kahve franchising inin gittikçe gelişiyor ve tüketimin halen dünya ortalamasının altında olması, her geçen gün bu sektöre olan ilgilinin artacağını göstermektedir.

 

cafeacmak, cafe acmak, Franchise Veren Cafeler

 

Kahve satışı yapmak isteyen girişimciler ve yatırımcılar için, Franchise Veren Cafeler bir çok farklı imkan sunuyor. Bu firmalar genel olarak bu konuda bir ilk olan Starbucks konseptini bünyelerinde barındırıyorlar. Çeşitli kahve tiplerininn yanında, aparatif yiyecek ve içecek ürünlerini de sunan bu franchising firmaları, markalarını çeşitli iş yeri boyutlarında veya kiosk olarak sizlere sunmaktalar.

 


 

Kahve Bayiliğinde Dikkat Edilecek Noktalar

Siz de Franchise Veren Cafeler ile iletişime geçip, bir kahve franchising i almak ve bir kahve bayiliğine sahip olmak istiyorsanız, dikkat etmeniz gereken bazı önemli noktalar olacaktır. Bunlardan en önemlisi, işyerinizi açacağınız lokasyona göre marka tercihinizi de doğru yapmaktır. Önemli markalar, marka imajı konusunda oldukça hassas olduklarından, sizinle birlikte bu tercihe de dikkat edeceklerdir. Fakat marka bilinirliği daha az olan firmalar, bu konuda size olumlu katkı sağlayamayabilirler. Bu nedenle bu konuda fizibilite çalışmalarını iyi yapmanız gerekir. Zaten bayilik veren kahve firmaları, bu konuda size oldukça destek olacaklar.

 

cafe acmak karli yatirimlar

 

Franchise Veren Cafeler arasından Kahve bayiliği markasını seçmenizde, dikkat etmeniz gereken önemli diğer bir nokta ise marka şartlarını sağlayıp sağlayamayacağınız ve markanın size sağlayacağı desteğin boyutudur. Çeşitli kahve franchising i veren firmaların çeşitli şartları ve sizlere sağlayacağı çeşitli imkanları bulunur. Burada, işyeri boyutundan, senelik kar paylaşımına kadar bir çok noktada çeşitli şartlar bulunmaktadır. Bunların yanında, kurulum desteği, personel eğitimi gibi konularda da, firmaların yardımı bulunmaktadır. Bu ve benzeri konuların araştırması iyice yapılarak, ilgili firmanın sizin için ne kadar uygun olduğuna karar verebilirsiniz.

 


 

Kahve Yatırımı ve Karlılık

Kahve, çok tüketilen bir içecek olmasına rağmen, çok da ucuz bir ürün değil. Bu nedenle, Franchise veren cafelerden alınacak bir kahve franchisingi, oldukça yüksek cirolar yapabileceğiniz bir yatırım. Kahve firmalarının verdiği bilgiye göre, bir bardak kahvenin maliyetinin ortalama 10-15 tl olduğu düşünülürse, 100 liraya kadar satılabilen farklı tip kahvelerin karlılık oranını oldukça yüksek.

 

Franchise Veren Cafeler den bir kahve bayiliği aldığınızda ve kafenizi açtığınızda, burada açacağınız kafenin yatırım maliyetinin geri dönüşü bazı kriterlere göre değişiklik gösterecektir. Örneğin, bulunduğunuz lokasyon bu noktada oldukça kritik. İnsan yoğunluğunun fazla olduğu bir yerde alacağınız bir kahve bayiliği, yatırım maliyetinizi daha hızlı çıkarmanızı sağlayabilir.

 

Gelirlerinizin yanında, bir de giderlerinizin olacağını göz önünde bulundurmanız gerekir. Bu giderler arasında, kira, elektrik faturası, su faturası, ısınma gibi kalemlerin unutulmaması oldukça önemli. Çünkü, büyük bir dükkan demek, bu masrafların da oldukça artması demek. Böyle bir iş yeri açmadan önce, bu alanda yatırım yapmış olan kişilerden birebir bir görüşme ayarlayarak destek olmak bu konuda size oldukça fayda sağlayabilir.

 

Bunların yanında, personel giderleriniz ve ilgili marka ile yapmış olduğunuz anlaşma gereği kar paylaşımınız, sizin diğer giderleriniz olacaktır. Tabi bu oranlar, farklı kahve firmalarında farklılıklar göstermektedir.

 

Bu giderlere rağmen, kahve sektörü ve bu sektörü giderek standart haline getiren kahve franchisingi, sektörün en karlı gıda bayiliklerindendir. Siz de bu karlı sektörde yerinizi almak için, kahve firmaları ile iletişime geçebilirsiniz.

 


 

Gönülden bir yatırım, Kahve!

“Gönül ne kahve ister, ne kahvehane, gönül sohbet ister, kahve bahane”

demiş yüce gönüllü atalarımız.

İçten bir sohbetin yerinde hiç bir şey olamaz, şüphesiz. Ama içten bir sohbete eşlik edecek bir kahvenin de, yerini hiç bir şey tutamaz.

“Bir kahvenin kırk yıl hatırı vardır”

‘da bizim atasözlerimizden.

Kahveye bu denli değer biçmiş bir neslin torunları olarak, henüz yeterli kahve tüketemesek bile, bu yolda uygun adım ilerliyoruz. Ülkemizi ve halkımızı kahve tüketimi konusunda bir adım daha öteye taşıyacak bir kahve bayiliğine de siz sahip olmak istemez misiniz? Kırk yıllık hatırların, derin sohbetlerin, eskimez dostlukların kurulacağı, yenileneceği ve perçinleneceği yeni nesil kahvehanelerde siz de yer almak istemez misiniz? Eğer yanıtınız evetse, bu alanda yatırım yapmak için sektörün önde gelen kahve firmaları ile iletişime geçebilirsiniz.

 

kahve-bayiliği, Franchise Veren Cafeler

 

Ülkemizde, gelişen kahve franchisingi (kahve bayiliği), birbirinden farklı kahve firmaları ile artık bu alanda sizin için uygun markayı bulmak çok kolay. Sizler için, en bilinen ve en çok tercih edilen onlarca firmayı sıraladık. Franchise Veren Cafeler arasından, sizin için en uygununu seçerek, siz de sektörün en önemli kahve firmaları ile çalışabilir, bir kahve bayiliği ile sektördeki yerinizi alabilirsiniz.

 

Kazancınız Bol Olsun… Karlı Yatırımlar!

 

kahve-bayiligi-karli-yatirimlar.com-1k


Geleneksel Lezzet Çay’la, Siz de Kazanın!

 

Franchise Veren Cafeler / Bayilik Veren Kafeler

Kahve bayiliği ve kahve franchisingi veren bir çok firma bulunmakta. Bu kahve firmaları ve iletişim bilgilerini aşağıda bulabilirsiniz. Bayilik vermeyen bazı önemli firmaları da bilgilendirme açısından bu listeye ekledik.

 

starbucks karli yatirimlar

Starbucks Coffee Franchise / Starbucks Coffee Bayilik

Sturbucks farklı ülke ve bölgelerde kendi yapılanması ile veya çeşitli ortaklıklar kurarak çalışmalarını yürütmektedir. Ülkemizde Starbuck, Shaya Grubu ile çalışmaktadır. Bu bağlamda, başka kişi veya kurumlara Franchising (Bayilik) verilmemektedir. Açılan bütün Starbucks mağazaları, Shaya Kahve A.Ş tarafından açılmaktadır.

Web : www.starbucks.com.tr

 

caribou coffee karli yatirimlar

Caribou Coffee Franchise / Caribou Coffee Bayilik

Caribou Coffee, Türkiye ‘de Caribou Coffee bayiliğ vermiyor. Fakat Caribou Coffee’yi Ortadoğu pazarlarına sokmak için Caribou Coffee alt franchise arayışında. Sizde bu bölgede yatırım yapmak istiyorsanız, yurt dışında Franchise Veren Cafeler arasında iyi bir alternatif  Caribou Coffee.

Web : www.gloriajeans.com.tr

 

gloria jeans coffees karli yatirimlar

Gloria Jeans Coffee Franchise / Gloria Jeans Coffee Bayilik

Adres : Esentepe Mah. Büyükdere Cad. Maya Akar Center (B Blok) No:102 Kat:19 İç kapı No:74 Şişli/İstanbul
Tel : +90 850 532 56 78
Email : info@gloriajeans.com.tr
Web : www.gloriajeans.com.tr

 

osmanli-kahvecisi-karli-yatirimlar

Bayramefendi Osmanlı Kahvecisi Franchise / Bayramefendi Osmanlı Kahvecisi Bayilik

Adres : Fabrikalar Mah. Namık Kemal Bulv. No: 51 BD B Blok İç Kapı No: 72-73 Dalga Kule Kepez/Antalya
Tel : +90 242 244 88 45
Email : franchise@osmanlikahvecisi.com
Web : osmanlikahvecisi.com

 

kahve duragi karli yatirimlar

Kahve Durağı Franchise / Kahve Durağı Bayilik

Adres : Cevizli Mahallesi Mustafa Kemal Caddesi A Blok Kat-3 Hukukçular Towers Kartal/İSTANBUL
Tel : +90 850 480 90 33
Email : info@kahveduragi.com.tr
Web : kahveduragi.com.tr

 

kahve deryasi karli yatirimlar Kahve Deryası Franchise / Kahve Deryası Bayilik
Adres : Aydın Mah. 4328 Sokak No:19A/A Karabağlar İZMİR
Tel : +90 (232) 388 10 13
Email : info@kahvederyasi.com.tr
Web : www.kahvederyasi.com.tr

 

coffee makers karli yatirimlar Coffee Makers Franchise / Coffee Makers Bayilik
Adres : Nasuh Akar Mah. 1403 Sokak No:6/4 Balgat – Çankaya / ANKARA
Tel : +90 533 035 20 15
Email : info@coffeemakers.com.tr
Web : www.coffeemakers.com.tr

 

ayakustu kahve karli yatirimlar Ayaküstü Kahve Franchise / Ayaküstü Kahve Bayilik
Adres : 250 Sokak No:8/1A Manavkuyu, Bayraklı / İZMİR
Tel : ++90 (536) 473 60 23
Email : info@ayakustukahve.com
Web : www.ayakustukahve.com

 

david people karli yatirimlar David People Franchise / David People Bayilik
Adres : Ferhatpasa Mah. Samandıra Cad. 93 Sk. No:58 Ataşehir/İSTANBUL
Tel : +90 216 414 34 34
Email : info@davidpeople.com
Web : www.davidpeople.com

 

kahve tiryakisi karli yatirimlar

Kahve Tiryakisi Franchise / Kahve Tiryakisi Bayilik

Adres : Yakuplu Mah. Kavaklı Cad. No:7 34524 Beylikdüzü, İstanbul, Türkiye
Tel : +90 212 591 55 91
Email : info@kahvetiryakisi.com.tr
Web : www.kahvetiryakisi.com.tr

 

kahve vadisi karli yatirimlar Kahve Vadisi Franchise / Kahve Vadisi Bayilik
Adres : Şerifali Mah. Büyük Yavuz Sok. Quant Residance No:31/63 Ümraniye/İstanbul
Tel : +90 216 364 82 34
Email :info@kahvevadisi.com
Web : www.kahvevadisi.com

 

coffeento-bayilik Coffeento Franchise / Coffeento Bayilik
Adres : Murat Reis Mah. 242 Sok. No:28/C Konak/İzmir
Tel : +90 545 788 66 62
Email : info@coffeento.com
Web : www.coffeento.com

 

espressolab-bayilik Espressolab Franchise / Espressolab Bayilik
Adres : Tozkoparan, General Ali Rıza Gürcan Cd. Çırpıcı Çıkmazı Sok. No: 2 34173
Güngören/İstanbul
Tel : +90 444 8 464
Email : info@espressolab.com
Web : www.espressolab.com

 

pablo-franchise-bayilik-krliyatirimlar.com Pablo Artisan Franchise /  Pablo Artisan Bayilik
Adres : Fatih, 1203 Sokak No:15/2 35410 Gaziemir/İzmir
Tel : +90 (554) 136 32 23
Email : info@pabloartisancoffee.com
Web : pabloartisancoffee.com

 

joseph-kahve-franchise-bayilik-karliyatirimlar Joseph Kahve Franchise / Joseph Kahve Bayilik
Adres : Folkart Towers A Kule Kat:40 D:4005 Bayraklı / İZMİR
Tel : +90 232 502 56 56
Email : info@joseph.com.tr
Web : www.joseph.com.tr

 

harput-dibek-kahvesi-franchise Harput Dibek Kahve Franchise / Harput Dibek Kahve Bayilik
Adres : Acı Kahve Special Gourmet Elazığ Merkez
Tel : +90 850 305 03 85
Email : info@harputdibek.com
Web : www.harputdibek.com

 

kahve-sokagi-franchise-veren-cafeler-karliyatirimlar

Kahve Sokağı Franchise / Kahve Sokağı Bayilik

Adres :
Tel : +90 232 207 50 00
Email : info@kahvesokagi.com
Web : www.kahvesokagi.com

 

kahve-bayiligi-karliyatirimlar-1

1983 Beyoğlu Franchise / 1983 Beyoğlu Bayilik

Adres : Şirinyalı mah 1539 sk No:2/1 Muratpaşa/Antalya
Tel : +90 242 242 1983
Email : info@1983beyoglu.com
Web : 1983beyoglu.com

 

cafe-bayiligi-metsUp-karliyatirimlar

MetsUp Franchise / MetsUp Bayilik

Adres : Macun Mahallesi, Batı Bulvarı, Öz Ankara Toptancılar Sitesi 5. Blok No:2/188 Yenimahalle / Ankara
Tel : +90 554 180 72 76
Email : bilgi@cafebayiligi.com
Web : www.cafebayiligi.com

 

 

franchise-veren-cafeler-london-caf

London Cafè Franchise / London Cafè Bayilik

Adres : Mansuroğlu Mah. 288/4 Sok. No:9/1, Avcılar Exclusive A Blok K:2 Ofis:17, Bayraklı / İzmir
Tel : +90 532 566 18 63
Email : london@yakisir.com.tr
Web : www.londoncafe.com.tr

 

kahve-franchisin-karliyatirimlar-kahve-trendi

Kahve Trendi Franchise / Kahve Trendi Bayilik

Adres : Atatürk Mah. Marmara Sanayi Sitesi, D Blok D:6, 34303 İkitelli/ İstanbul
Tel : +90 224 362 22 20
Email : info@kahvetrendi.com
Web : kahvetrendi.com

 

mambocino-bayilik-karliyatiirmlar-1

Mambocino Franchise / Mambocino Bayilik

Adres : Atatürk Mah. Marmara Sanayi Sitesi, D Blok D:6, 34303 İkitelli/ İstanbul
Tel : +90 212 626 26 87
Email : info@mambocino.com.tr
Web : www.mambocino.com.tr

 

kahveci-efendi-karliyatirimlar

Kahveci Efendi Franchise / Kahveci Efendi Bayilik

Adres : Macun Mah. Batı Bulvarı No: 2/109 Yenimahalle/Ankara

Tel : +90 850 480 24 06
Email : kahve@kahveciefendi.com
Web : www.kahveciefendi.com

 

franchise-veren-afeler-kervansaray-karliyatirimlar.com

Kervansaray Kahve Franchise / Kervansaray Kahvee Bayilik

Adres : Kalealtı Mahallesi, Kahramanmaraş Bulvarı No: 249/A Kahramanmaraş

Tel : +90 850 441 34 13
Email : info@kervansaray.net
Web : www.kervansaraykahve.com.tr

 

coffy-karliyatirimlar.com Coffy Franchise / Coffy Bayilik
Adres : Büyükdere Caddesi No 245 USO Center Maslak, İstanbul
Tel : +90 850 211 97 97
Email :  info@coffy.com.tr
Web : www.kahvederyasi.com.tr

 

Geleneksel Lezzet Çay’la, Siz de Kazanın!


Kahve bayiliği ve kahve bayiliği veren kahve firmaları özetle bu şekilde. Siz de bu firmalardan biri ile iletişime geçebilir, açmak istediğiniz kafe ile ilgili daha detaylı bilgiler alabilirisiniz. Unutmayın, bu konuda harekete geçmeden önce, iyi bir maliyet ve yatırım geri dönüşü hesabı yapmalısınız. Bu konuda doğru hesaplamaları yaparsanız ve kahve bayiliği veren firmalardan biri ile çalışırsanız, bu konuda karlı bir yatırım yapmamanız için bir neden yok.

Kahve bayiliği, hiç bir zaman modası geçmeyecek bir iş. Çünkü insan, iletişim ile var ve kafeler, dışarıda kurulan bu iletişim için bulunmaz noktalar. Özellikle bizim kültürümüzde, kafelerin ve kahvenin yeri oldukça ayrı. Bu yüzden, bu alanda yapacağınız bir yatırım, zamanla size oldukça güzel geri dönüşler sağlayabilir. Tabi bu yatırımı yapmanın kolay yolu franchise veren cafeler den bayilik almak.

Kahve bayiliği ile gireceğiniz frenchise sektörü ile, siz de bu alanda kalitesi ve başarısı ispatlanmış franchise veren cafeler in bir parçası olabilirsiniz. Bunun için yapmanız gereken tek şey, bu firmalar ile iletişime geçerek, kafanızdaki düşünceyi onlara aktarmak ve onların markaları ile bu hayale nasıl ulaşacağınızı birlikte tasarlamak.

Unutmayın! Tecrübe ve bilinir bir marka olmak oldukça zaman ve emek isteyen bir şey. Siz bir bayilik almadan önce, bu deneyimi daha önce yaşamış ve kendini alanında ispatlamış olan franchise veren cafeler ‘e bir çeşit ortak olursunuz. Onların pazarından, satış yaptığınız ölçüde, kendi payınızı alırsınız. Böyle bir imkan varken, neden siz de bu imkandan yaralanmayasınız?

Umarız bu yazı, yapacağınız kafe yatırımı için faydalı bir yazı olur ve hem size, hem de işinize ışık tutar.

 

Karlı Yatırımlar!

kahve bayilik karli yatirimlar, Franchise Veren Cafeler


Web Sitemizde bulunan, yazılarımız, paylaşımlarımız, reklamlarımız ile tanıtımını yaptığımız bayilik, franchising ve yatırım çeşitleri, sadece tanıtım maksatlıdır. Yatırım tavsiyesi değildir!


Hakkında admin

Buna da bir göz atın ...

oto servisi acmak karlı yatırımlar

Oto Servisi Açmak ve Oto Servisi Bayiliği

Oto Servisi Nasıl Açılır? Oto Servisi ve Bakımı İle Kazanmak İnsanların en çok para harcadıkları …

kofte-franchising-karliyatirimlar.com

Köfte Zincirleri ve Bayilik

Köfte Zincirleri ve Bayii Olmak Köfte tarihin erken dönemlerinden beri yapılan, köken olarak Mezopotamya ve …