kahve franchise karli yatirimlar

En Popüler Franchising, Kahve !

Günümüzün En Popüler Franchising Ürünü : Kahve

Kahve’nin Kökeni

Yıllardır dünyanın en çok tüketilen içeceği ünvanına sahip Kahve, Arapçada keyif veren, şarap anlamında kullanılan, qahwa kelimesinden gelmektedir. Kahve aynı zamanda, petrolden sonra dünyanın en çok satışı gerçekleştirilen ikinci üründür. Bu da bir çok kahve konseptli firmanın açılmasına zemin hazırlamıştır. Bu yazımızda özellikle değineceğimiz kısım ise Franchise Veren Cafeler.

Bu eşsiz içeceğe ismini veren Araplar, aynı zamanda da kahveyi ilk tüketen toplum olmuştur. 14. yüzyılda Türklere geçen bu lezzetin, ana yayıcısı da yine 17. Yüzyılda Türkler olmuştur. Şuan dünyada 45 i aşkın ülkede üretilir kahve. Bu ülkeler genellikle tropikal ve sıcak ülkelerdir. Dünya üzerinde bu üretimin yapıldığı ülkeler adeta bir kemer gibi uzanır. Bu şeride “The Coffee Belt” (Kahve Kemeri) adı verilir.

dünyada kahve üreten ülkeler


 

Dünyada ve Ülkemizde Kahve Tüketimi

 

Bir günde 2,5 milyar bardak kahve tüketilir dünyada ve dünyada en çok kahve tüketilen yer, İskandinavyadır. İskandinavya’da ise yıllık 12 kg ile Finlandiya, en çok kahve tüketilen ülke olarak göze çarpar. Yılda kişi başnıa yaklaşık 1300 fincana denk gelmektedir. Yine, Japonya da 1 Ekim Japonyada kahve günü oalrak kutlanır.

 

Ülkemizde ise, kahve tüketimi son yıllarda artış göstermiş olsa da, halen diğer ülkelere nazaran biraz geride kalmaktadır. Uluslararası Kahve Organizasyonu nun son yaptığı araştırmaya göre, ülkemide yıllık kişi başı 400 gr kahve tüketilmektedir. Bu da bizi dünyada 104. sıraya itmiş. Bu sıralama da gösteriyor ki, bu alan halen gelişime açık ve halkımızın buradaki potansiyeli bir hayli yüksek. Franchise Veren Cafeler bu alandaki talebi görerek, her geçen gün şubelerine bir yenisini daha eklemiştir.

 


 

Kahve ‘nin Faydaları

 

Kahve, çok sağlıklı bir tüketim maddesidir. Beyin üzerindeki olumlu etkisi ve insanı dinç tutan etkileri bilinmektedir. Bunların yanında, uzun ve sağlıklı yaşamın anahtarlarından biri olan kahve sayesinde, hücre yıkımı azaldığı gibi, yaşlanma da gecikir. Yaşam için gerekli, B2, B5 vitaminleri, Potasyum, Magnezyum, Manganez gibi maddelerin bazıları, kahve ile alınabilir. Kahve Alzeimer ve bunamayı engellediği gibi, spor performansınızı da içerdiği kafein sayesinde arttırır. Karaciğere de iyi bir destektir kahve.

 

Gündelik hayata getirdiği enerji ve sağlık açısından sağladığı faydalar nedeniyle, kahve oldukça sık tüketilen bir maddedir. Özellikle bilinç düzeyinin yüksek olduğu kişilerde, bu oran daha da artmaktadır. Bu derece önemli bir tüketim maddesinin franchising ini alarak, Franchise Veren Cafeler ‘in bir şubesi olmak istemez misiniz?

 


 

Kahve Franchising ve Kahve Bayiliği

 

Kahve kültürünün gittikçe artmasıyla, ülkemizde son yıllarda kahve ve Franchise Veren Cafeler üzerindeki ilgi de gittikçe artmaktadır. Bu oran o kadar fazladır ki, sayısız franchising ve bayilik firması arasından, en çok kahve franchising i ve kahve bayiliği veren firmalar göze çarpmakta, bu firmaların diğer bayilik firmalarına nazaran, sayı üstünlüğünü her geçen gün arttırmaktadırlar. Kahve franchising inin gittikçe gelişiyor ve tüketimin halen dünya ortalamasının altında olması, her geçen gün bu sektöre olan ilgilinin artacağını göstermektedir.

 

cafeacmak, cafe acmak, Franchise Veren Cafeler

 

Kahve satışı yapmak isteyen girişimciler ve yatırımcılar için, Franchise Veren Cafeler bir çok farklı imkan sunuyor. Bu firmalar genel olarak bu konuda bir ilk olan Starbucks konseptini bünyelerinde barındırıyorlar. Çeşitli kahve tiplerininn yanında, aparatif yiyecek ve içecek ürünlerini de sunan bu franchising firmaları, markalarını çeşitli iş yeri boyutlarında veya kiosk olarak sizlere sunmaktalar.

 


Kahve Bayiliğinde Dikkat Edilecek Noktalar

 

Siz de Franchise Veren Cafeler ile iletişime geçip, bir kahve franchising i almak ve bir kahve bayiliğine sahip olmak istiyorsanız, dikkat etmeniz gereken bazı önemli noktalar olacaktır. Bunlardan en önemlisi, işyerinizi açacağınız lokasyona göre marka tercihinizi de doğru yapmaktır. Önemli markalar, marka imajı konusunda oldukça hassas olduklarından, sizinle birlikte bu tercihe de dikkat edeceklerdir. Fakat marka bilinirliği daha az olan firmalar, bu konuda size olumlu katkı sağlayamayabilirler. Bu nedenle bu konuda fizibilite çalışmalarını iyi yapmanız gerekir.

 

cafe acmak karli yatirimlar

 

Franchise Veren Cafeler arasından Kahve bayiliği markasını seçmenizde, dikkat etmeniz gereken önemli diğer bir nokta ise marka şartlarını sağlayıp sağlayamayacağınız ve markanın size sağlayacağı desteğin boyutudur. Çeşitli kahve franchising i veren firmaların çeşitli şartları ve sizlere sağlayacağı çeşitli imlkanları bulunur. Burada, işyeri boyutundan, senelik kar paylaşımına kadar bir çok noktada çeşitli şartlar bulunmaktadır. Bunların yanında, kurulum desteği, personel eğitimi gibi konularda da, firmaların yardımı bulunmaktadır. Bu ve benzeri konuların araştırması iyice yapılarak, ilgili firmanın sizin için ne kadar uygun olduğuna karar verebilirsiniz.

 


 

Kahve Yatırımı ve Karlılık

 

Kahve, çok tüketilen bir içecek olmasına rağmen, çok da ucuz bir ürün değildir. Bu nedenle, Franchise veren cafelerden alınacak bir kahve franchisingi, oldukça karlı bir yatırımdır. Bir bardak kahvenin maliyetinin ortalama 1 tl olduğu düşünülürse, 10 liraya kadar satılabilen farklı tip kahvelerin karlılık oranını oldukça yüksektir. Burada yatırım maliyetinin geri dönüşü de bulunduğunuz lokasyona göre oldukça çabuk olacaktır. Tabi, kahve ve diğer ürünlerin satışından elde edilecek karın yanı sıra, iş yeri masraflarınız, personel giderleriniz ve ilgili marka ile yapmış olduğunuz anlaşma gereği kar paylaşımınız, sizin giderleriniz olacaktır. Bu giderlere sağmen, kahve sektörü ve bu sektörü giderek standart haline getiren kahve franchisingi , sektörün en karlı gıda bayiliklerindendir.

 


 

Gönülden bir yatırım, Kahve!

 

“Gönül ne kahve ister, ne kahvehane, gönül sohbet ister, kahve bahane” demiş yüce gönüllü atalarımız. İçten bir sohbetin yerinde hiç bir şey olamaz, şüphesiz. Ama içten bir sohbete eşlik edecek bir kahvenin de, yerini hiç bir şey tutamaz. “Bir kahvenin kırk yıl hatrı vardır” da bizim atasözlerimizden. Kahveye bu denli değer biçmiş bir neslin torunları olarak, henüz yeterli kahve tüketemesek bile, bu yolda uygun adım ilerliyoruz. Ülkemizi ve halkımızı kahve tüketimi konusunda bir adım daha öteye taşıyacak bir kahve bayiliğine de siz sahip olmak istemez misiniz? Kırk yıllık hatırların, derin sohbetlerin, eskimez dostlukların kurulacağı, yenileneceği ve perçinleneceği yeni nesil kahvehanelerde sizler de yer almak istemez misiniz?

 

kahve-bayiliği, Franchise Veren Cafeler

 

Ülkemizde gelişen kahve franchisingi ve kahve bayiliği firmaları ile artık bu alanda sizin için uygun markayı bulmak çok kolay. Sizler için, en bilinen ve en çok tercih edilen onlarca firmayı sıraladık. Franchise Veren Cafeler arasından, sizin için en uygununu seçerek, siz de sektörün en önemli franchising lerinden olan cafe franchising inde, yerinizi alabilirsiniz.

 

Kazancınız Bol Olsun… Karlı Yatırımlar!

 

kahve-bayiligi-karli-yatirimlar.com-1k


Çay Bayilikleri ile ilgili yazımızı da inceleyebilirsiniz.

Franchise Veren Cafeler / Bayilik Veren Kafeler

starbucks karli yatirimlar
Starbucks Coffee Franchise / Starbucks Coffee Bayilik
Sturbucks farklı ülke ve bölgelerde kendi yapılanması ile veya çeşitli ortaklıklar kurarak çalışmalarını yürütmektedir. Ülkemizde Starbuck, Shaya Grubu ile çalışmaktadır. Bu bağlamda, başka kişi veya kurumlara Franchising (Bayilik) verilmemektedir. Açılan bütün Starbucks mağazaları, Shaya Kahve A.Ş tarafından açılmaktadır.

 

caribou coffee karli yatirimlar Caribou Coffee Franchise / Caribou Coffee Bayilik

Adres :
Tel :
Email :
Web : www.cariboucoffee.com.tr

 

gloria jeans coffees karli yatirimlar Gloria Jeans Coffee Franchise / Gloria Jeans Coffee Bayilik

Adres : Yeşilova Mah. Akdeniz Cad. No:1-7 K.Çekmece/ ISTANBUL
Tel : +90 212 425 95 00
Email : info@gloriajeans.com.tr
Web : www.gloriajeans.com.tr

 

osmanli-kahvecisi-karli-yatirimlar Bayramefendi Osmanlı Kahvecisi Franchise / Bayramefendi Osmanlı Kahvecisi Bayilik

Adres : Organize Sanayi Bölgesi, 3. Kısım Mh. 30. Cd. No:6 Döşemealtı 07190, Antalya Türkiye
Tel : +90 444 88 45
Email : franchise@osmanlikahvecisi.com
Web : www.osmanlikahvecisi.com

 

kahve duragi karli yatirimlar Kahve Durağı Franchise / Kahve Durağı Bayilik

Adres : Tatlısu Mah. Pakdil Sok. No:5 A Blok – Ümraniye/İSTANBUL
Tel : +90 0 444 90 33
Email : info@kahveduragi.com.tr
Web : www.kahveduragi.com.tr

 

kahve deryasi karli yatirimlar Kahve Deryası Franchise / Kahve Deryası Bayilik
Adres : Aydın Mah. Yeşillik Cad. No:535 Karabağlar İZMİR
Tel : +90 (232) 388 10 13
Email : info@kahvederyasi.com.tr
Web : www.kahvederyasi.com.tr

 

coffee makers karli yatirimlar Coffee Makers Franchise / Coffee Makers Bayilik
Adres : Nasuh Akar Mah. 1403 Sokak No:6/4 Balgat – Çankaya / ANKARA
Tel :
Email : info@coffeemakers.com.tr
Web : www.coffeemakers.com.tr

 

ayakustu kahve karli yatirimlar Ayaküstü Kahve Franchise / Ayaküstü Kahve Bayilik
Adres : Süvari Caddesi, No:38/A Bornova / İzmir
Tel : +(90)536 473 6023
Email : info@ayakustukahve.com
Web : www.ayakustukahve.com

 

kahveland karli yatirimlar Kahve Land Franchise / Kahve Land Bayilik
Adres : Kızılırmak mahallesi 1143. Cadde 22/26 Green Office 06510 Çukurambar / Ankara
Tel : +90 532 283 03 04
Email : info@kahveland.com.tr
Web : www.kahveland.com.tr

 

coffee mania karli yatirimlar Coffemaniam Franchise / Coffemaniam Bayilik
Adres : Umurbey Mahallesi, 1501 Sokak No: 2/A, Alsancak / Izmir
Tel : +90 232 422 19 32
Email : info@coffeemaniam.com
Web : www.coffeemaniam.com.tr

 

david people karli yatirimlar David People Franchise / David People Bayilik
Adres : Ferhatpasa Mah. Samandıra Cad. 93 Sk. No:58 Ataşehir/İSTANBUL
Tel : +90 216 414 34 34
Email : info@davidpeople.com
Web : www.davidpeople.com

 

sokak kahvecisi karli yatirimlar Sokak Kahvecisi Franchise / Sokak Kahvecisi Bayilik
Adres : 129/11 Sokak No:30 Bornova / İzmir
Tel : +90 (232) 375 0 333
Email : info@sokakkahvecisi.com.tr
Web : www.sokakkahvecisi.com.tr

 

kahve tiryakisi karli yatirimlar Kahve Tiryakisi Franchise / Kahve Tiryakisi Bayilik
Adres : Denizköşkler Mh. E-5 Yanyol No: 43/A – Avcılar – İstanbulTel : 0212 591 5 591
Email : info@kahvetiryakisi.com.tr
Web : www.kahvetiryakisi.com.tr

 

kahve vadisi karli yatirimlar Kahve Vadisi Franchise / Kahve Vadisi Bayilik
Adres : Şerifali mahallesi Turgut özal bulvarı , korkmaz plaza no :101 kat 1 Ümraniye / İStanbul
Tel : 0 216 364 82 34
Email :
Web : www.kahvevadisi.com

 

yesilcam kahve evi karli yatirimlar Yeşil Çam Kahve Evi Franchise / Yeşil Çam Kahve Evi Bayilik
Adres : Sakızağacı Mahallesi, Küçükyalı Sokak, Yamaç Apt. 46/4 Bakırköy / İstanbul
Tel : +90 212 546 24 24
Email : info@yesilcamkahveevi.com
Web : www.yesilcamkahveevi.com

 

coffeento-bayilik Coffeento Franchise / Coffeento Bayilik
Adres : Murat Reis Mah. 242 Sok. No:28/C Konak / İzmir
Tel : +90 545 788 66 62
Email : cenk@coffeento.com
Web : www.coffeento.com

 

espressolab-bayilik Espressolab Franchise / Espressolab Bayilik
Adres : Adnan Kahveci Mah. Sümer Cad. No:3 Beylikdüzü / İstanbul
Tel : +90 444 7 787
Email : info@espressolab.com
Web : www.espressolab.com

 

cezve-kahve-bayilik-karliyatirimlar.com Cezve Kahve Franchise / Cezve Kahve Bayilik
Adres : Mehmet Akif Mh. Elalmış Cad. No:7 Şerifali Ümraniye / İstanbul
Tel : +90 216 314 00 02
Email : info@cezvekahve.com.tr
Web : www.cezvekahve.com

 

pablo-franchise-bayilik-krliyatirimlar.com Pablo Artisan Franchise /  Pablo Artisan Bayilik
Adres : Pablo Artisan Coffee İsmet kaptan Mah. Sezer doğan SK. No: 16/A Konak-izmir
Tel : +90 (532) 486 20 24
Email : info@pabloartisan.coffee
Web : www.pabloartisan.com

 

joseph-kahve-franchise-bayilik-karliyatirimlar Joseph Kahve Franchise / Cezve Kahve Bayilik
Adres : Folkart Towers A Kule Kat:40 D:4005 Bayraklı / İzmir
Tel : +90 232 502 5656
Email : info@joseph.com.tr
Web : www.joseph.com.tr

 

harput-dibek-kahvesi-franchise Harput Dibek Kahve Franchise / Harput Dibek Kahve Bayilik
Adres : Acı Kahve Special Gourmet Elazığ Merkez
Tel : +90 850 305 0 385
Email : info@harputdibek.com
Web : www.harputdibek.com.tr

 


Çay Bayilikleri ile ilgili yazımızı da inceleyebilirsiniz.


kahve bayilik karli yatirimlar, Franchise Veren Cafeler

 

Websitemizde, yazılarımız, paylaşımlarımız, reklamlarımız ile tanıtımını yaptığımız bayilik, franchising ve yatırım çeşitleri, sadece tanıtım maksatlıdır. Yatırım tavsiyesi değildir!


Hakkında admin

Buna da bir göz atın ...

cikolatali-lokmaci-acmak-karliyatirimlar.com

Tatlı Bir Kazanç Kapısı: Lokmacı

Bu yazımızda, bir dönem popülaritesi oldukça fazla olan Lokmacı bayiliğine, Lokmacı franchising ine değineceğiz. Lokmacı …

kargo-sirketleri-ve-kargo-bayiligi-almak

Kargo Şirketleri ve Kargo Bayisi Olmak

İnternetin artık hayatımızda olmazsa olmaz bir yerinin olması ve internet üzerinden alışverişin, yani e-ticaretin gittikçe …