17 / 04 / 2024
ripple coin xrp coin

Yüksek Potansiyelli Kripto Para : Ripple (XRP)

Bu yazımızda, en popüler kripto paralar dan olan Ripple, kısa adıyla XRP ‘ye değineceğiz. Ripple Nedir? XRP Neye denir? Ripple Ne Kadar? Ripple Nasıl Alınır? gibi soruları yanıtlayacağımız yazımızda, genel bir Ripple yorumu ile birlikte, bu kripto para birimi ile ilgili bir çok önemli bilgiyi sizlerle paylaşmayı amaçladık. Bu kripto paranın kendi sitesine de buradan göz atabilirsiniz.

 

Ripple Nedir?

 

Ripple (XRP), 2012 yılında ortaya çıkmış bir kripto para birimidir. Ripple Nedir diye daha net bir şekilde açıklayacak olursak, RippleNet blockchain ile çalışan bir ödeme sistemi, XRP ‘de onun kripto para birimidir. Şu an, Bitcoin ve Ethereum ‘dan sonra piyasa değeri en çok olan kripto para birimi, Ripple (XRP) ‘dir. 2018 ‘e kadar para birimi ismi de Ripple olarak kullanılıyordu. Fakat 2018 de XRP halini aldı. Şuan piyasada, her iki sözcük de aynı anlamda kullanılıyor. Biz de bu yazımızda, her iki terimi açıkladıktan sonra, aynı manada kullanacağız.

 

Peki Ripple Nedir? Ripple, diğer kripto para birimlerinin aksine, birçok ülkede merkezi olan bir kripto para birimidir. Bu şekilde kurumsal bir yapısının olması, bankaların ve ödeme sistemleri sağlayan şirketlerin bu kripto para birimini tercih etmesini sağlamıştır.

ripple nedir xrp nedir

Kurumsal bir merkeze sahip olması Ripple coin in, ödeme sistemleri sağlayıcısı şirketlerin ve bankaların tercih ettiği bir kripto para ve transfer sistemi olmasını sağlamıştır. Bu para birimi ile yüksek miktardaki para transferleri, hızlı, ucuz ve güvenilir olarak blockchain üzerinden yapılmaktadır.

 

Uluslararası para transferlerinde kullanılan SWIFT işlemindeki yavaşlık ve yüksek maliyeti ortadan kaldırarak, bu tranferlerin Blockchain üzerinden yapılmasına olanak sağlayan Ripple, para akışını sağlayan birçok şirket ve banka tarafından bu anlamda kullanılmakta. Bitcoin e göre daha hızlı ve ucuz bir yöntem olamsı nedeniyle de sık tercih edilen bir kripto para Ripple (XRP).

 

RippleNet Nedir?

 

RippleNet, uluslararası para gönderimi ve alıpı için Ripple şirketi tarafından geliştirilmiş bir ağdır. Bu ağdan faydalanan şirketler ve bankalar uluslararası ödeme işlemlerini bu ağ üzerinden gerçekleştirmektedir.

 

Peki bu işlemler RippleNet üzerinden nasıl gerçekleştirilir? Basit bir örnekle bunu açıklayabiliriz. Örneğin üç kişinin çeşitli taleplerinin olduğu aşağıdaki durumu düşünelim:

 

  • İstanbul’da şehrinde yaşayan Ali para koleksiyonu satın almak istiyor ve elinde bir dünya kupası bileti var.
  • Paris ‘te yaşayan Frank dünya kupası bileti karşılığında ipad ini vermeye razı.
  • Barcelona ‘da yaşayan Luciana ipad karşılığında para koleksiyonunu verebilir.

ripple-nasil-calisir-karliyatirimlar.com

Normal şartlarda bu üç kişi karşılaşamıyor. Ama RippleNet sayesinde, herkesin memnujn olduğu bu alışveriş yapılabiliyor. Bu sistemde herkes önce talebini bildiriyor. Daha sonra en uygun, kısa ve ucuz yol kullanıcılara sunuluyor.

 

XRP Nedir?

 

XRP Ripple ‘ın para değeridir. Burada XRP ripple ile geleneksel para değerleri arasında bir aracıdır. Örneğin elinizde bir türk lirası var ve bunu Euro ya çevireceksiniz. Burada XRP bir aracı sadece.

 

Her işlemde 0,00001 dolarlık bir masraf alınıyor sizden. Ve bu para değeri de sonra yok oluyor, yani kimseye kalmıyor. Bu tahsilatın tek nedeni ise yapılabilecek saldırıları engellemek.

ripple-ne-kadar-karliyatirimlar.com

Ripple Yorum

 

Ripple, Bitcoin ve Ethereum ‘dan sonra en sık tercih edilen kripto paralardan. Günümüzde olduğu gibi gelecekte de, Ripple Coin değerini koruyacak ve en popüler kripto paralar arasındaki yerini koruyacak gibi gözüküyor. Ripple ağının büyümesi ile XRP ‘nin de büyümesi kaçınılmaz.

 

Özellikle Ripple Coin ‘in Bitcoin gibi ani bir çıkış yakalayacağına dair bir ripple yorumu çokça dillendirilmektedir. Hatta bu alandaki birçok ripple yorumu yapan kişi, bu kripto para biriminin hakettiği yere henüz gelemediğini vurgulamaktadır.

 

ripple-yorumlari-xrp-yorumlari-karliyatirimlar.com

 

Bankaların Ripple ı işlemlerinde kullanması ile XRP fiyatı oldukça artabilir. Hatta eğer bu kripto para bütün bankalar tarafından ortak bir para birimi olarak kabul edilirse, XRP fiyatı zirveye çıkabilir.

 

Bunların yanında, kurumsal bir kültürü olan ve oldukça merkezi olan bu kripto paraya yatırım yapmak klasik bir banka hesabına yatırım yapmak olarak da ele alınabilir. Yani oldukça kontrollü bir yapı var Ripple da.

 

Bu kripto para birimine yatırım yapacaksanız, öncelikle Ripple Grafik yorumlarını okumakta ve incelemekte fayda var. Bu Ripple Grafik bilgileri size bu anlamda bir ışık tutacaktır. Özellikle Ripple tl grafik incelemelerine bakabilirsiniz.

 

Ripple Madenciliği

 

Diğer kripto para birimlerinde madencilik yapılabilirken, XRP için bu geçerli değildir. Ripple madenciliği yapılamamaktadır. Bütün Ripple ‘lar bu kripto para birimini piyasaya süren şirket tarafından oluşturulmaktadır. Hatta şirket toplam oluşturulan ripple miktarının yalnızca %40 ını piyasaya sürmektedir. Belirli aralıklarla bu piyasaya sürme işlemi gerçekleştirilir. Dolayısıyla, herhangi bir sistem kurularak Ripple Coin, XRP Coin üretimi yapmak olanaksızdır

 

Ripple Nasıl Alınır?

 

Dielim ki ripple yorumlarına baktınız ve bu kripto para birimine yatırım yapmaya karar verdiniz. Peki Ripple Nasıl Alınır? Ya da XRP Nasıl alınır?

 

Ripple satın almak, dolar veya Euro satın almak kadar kolaydır. Burada tek yapmanız gereken, bu alanda hizmet veren bir firmadan bir hesap açmak ve oraya belirli bir meblağ para yatırmak. Bu para tabiki sizin yatırım paranız olacak. Üyesi olduğunuz şirketin platformu üzerinden, bu para ile istediğiniz anda Ripple yatırımı yapabilir, XRP satın alabilirsiniz. Dilediğiniz zaman da yine bu platformlar üzerinden Ripple bozdurabilir, bu işlemleri istediğiniz sıklıkta yapabilirsiniz.

 

Ülkemizde bu anlamda hizmet veren birçok firma mevcut. Kullanımı oldukça kolay olan bir alış satış ekranı sunan bu şirketlerden hesap açmak da oldukça kolay. Siz de en kısa zamanda kripto para hesabınızı bu şirketlerden biri üzerinden açabilir, Ripple yatırımınızı yapabilirsiniz. Tabi Ripple yorumlarını göz ardı etmeden.

ripple-nasil-alinir-karliyatirimlar.com

 

Ripple Ne Kadar?

 

Ripple Nedir? Ripple Yatırımı Nasıl yapılır? gibi sorulara yanıt verdikten sonra diyelim ki Ripple yatırımı yapacaksınız. Öncelikle bakmanız gereken şey Ripple Fiyatı. Ripple TL veya Ripple Dolar olarak bakabileceğiniz bu fiyatlar, size ne zaman bu yatırımı yapacağınız konusunda bir fikir verecek. Ripple ne kadar diye baktığımızda, şuan için 2.015 civarında seyreden XRP değeri, belirli aralıklarla iniş çıkışlar göstermekte.

 

Hem kendi ile ilgili haberler ve gelişmelerden, hem de bitcoindeki iniş çıkışlardan etkilenebiliyor Ripple. Bu nedenle, bu kripto para birimine yatırım yaparken, Ripple ne kadar sorusunun cevabını verdikten, Ripple yorumlarını inceledikten ve optimum bir değer belirledikten sonra bu yatırımı yapmak gerekiyor.

 

xrp ne kadar, ripple ne kadar

Buradaki bilgiler sadece bilgilendirme amaçlıdır. Hiç bir şekilde yatırım tavsiyesi değildir.

Hakkında admin

Buna da bir göz atın ...

metaverse-coinler-karliyatirimlar.com

Popüler Metaverse Coinler! 25 Metaverse Coin!

En Popüler 25 Metaverse Coin Metaverse yani Sanal Evren, geleceğin en büyük teknolojik ilerlemelerinden biri …

nft-nedir-karliyatirimlar.com

Sanatın Dijital Yüzü: NFT Nedir?

NFT Nedir? Son zamanların en popüler konularından biri de NFT ‘ler. Peki, özellikle Dijital Sanat …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir