18 / 06 / 2024
internetten-para-kazanma-yollari-1-karliyatirimlar.com

İnternetten Para Kazanma Yolları

İnternetten para kazanmak internet teknolojisi ile hayatımıza giren ve online ortamdan gelir elde edilmesinin genel bir ifadesi. Örnek verecek olursak, e-ticaret, bloggerlık, youtuberlık, fenomen olmak, içerik üreticiliği, seo uzmanlığı, online eğitimcilik, sosyal medya uzmanlığı ve hayatımıza giren daha nice yeni meslek internetten para kazanma yollarından sadece birkaçı. Burada, internetten para kazanmak ve internetten para kazanma yollarına bir bir değinerek, her bir iş kolu hakkında detaylı bilgi bulabilirsiniz. Bu işleri evden, işten, bilgisayarınızın ve internetin olduğu hemen hemen her yerden yapabilirsiniz. Bu nedenle evde iş imkanları denince, internetten para kazanacağınız işler ilk sırada yer alıyor.

internetten-para-kazanma-yollari-2-karliyatirimlar.com

Peki internetten para kazanma yolları nelerdir? İnternetten hangi işleri yaparak para kazanabiliriz. İnternet üzerinden yapabileceğiniz ve para kazanabileceğiniz yollardan bazıları şöyle:

 

 • E-Ticaret Yapmak
 • Bloggerlık
 • Youtuber Olmak
 • Instagram Fenomeni Olmak
 • Udemy ‘den Eğitim Vermek
 • İçerik Üreticiliği
 • SEO Uzmanlığı
 • Web Sitesi Tasarımcılığı
 • Sosyal Medya Uzmanlığı
 • Online Reklam Uzmanlığı
 • Stok Fotoğrafçılık
 • E-Kitap Yazmak
 • Online Danışmanlık
 • Grafik Tasarımcılığı
 • Yazılımcı Olmak

 

E-Ticaret Yapmak

 

E-ticaret, internet üzerinden yapılacak en kazançlı işlerden biri ve internetten para kazanma yollarının en popüler olanlarından. Bir e-ticaret sitesi kurabilir, online Pazar yerleri üzerinden satış yapabilir veya sosyal medyayı e-ticaret satışlarınız için kullanabilirsiniz. Veya bunların hepsini birden yaparak, birçok kanaldan müşterilerinize ulaşabilirsiniz.

 

Web siteniz üzerinden e-ticaret yapmak için bir isim belirlemeli, domain ismini almalı, web sitenizi kurmalı ve bu web sitesi içine içeriklerinizi, ürünlerinizi yerleştirmelisiniz. Bu iş için bir web tasarımcısı, SEO uzmanı, reklam uzmanı ve sitenizi idare edecek, ürünleri girip, güncelleyebilecek bir çalışana ihtiyacınız olacak. Bu hizmetlerin hepsini dışarıdan alabileceğiniz gibi, bu uzmanları kendi bünyenizde de çalıştırabilirsiniz.

internetten-para-kazanma-yollari-e-ticaret-yapmak

Online Pazar Yerlerini kullanarak e-ticaret yapmak istiyorsanız, bunun birçok yöntemi var. Amazon.com, Alibaba.com, Ebay gibi sitelerden Amazon FBA, Dropshipping veya e-ithalat/e-ihracat yapabileceğiniz gibi, N11, Hepsiburada, Gittigidiyor gibi yerel Online Pazar Yerlerinden de e-ticaret yapabilirsiniz. Bu gibi yerlerde sanal mağaza açabilir, bir web siteniz olmadan on binlerce ürün satabilirsiniz. Bu e-ticaret yöntemlerinden her biri için ayrı uzmanlık gerektiğinden, önce hangisini veya hangilerini yapacağınıza karar vermeli, daha sonra o alanda uzmanlaşmalısınız. Online Pazar yerleri ile birlikte web siteniz üzerinden de satış yapabilirsiniz. Bunu yaparsanız, her iki platformda da benzer isimler kullanmaya dikkat edin. Çünkü müşterileriniz sizi bu isimlerden tanıyacak.

 

E-ticaret için bir diğer yöntem de sosyal medya üzerinden satış yapmak. Bu bir instagram mağazası olabileceği gibi, bir facebook shop da olabilir. Ürünlerinizi buraya yerleştirdikten sonra, takipçi sayınızı arttırabilir, geniş kitlelere ulaşabilirsiniz. Verdiğiniz reklamlarla daha da geniş kitlelere ürünlerinizi satabilirsiniz. Internetten kazanma yöntemlerinden biri olan sosyal medya yöntemini tek başına kullanabileceğiniz gibi, diğer e-ticaret platformlarına yardımcı olarak da kullanabilirsiniz. Zaten günümüzde sosyal medya hesabı olmadan e-ticaret sektöründe yer almak oldukça güç ve bir kayıp.

 

Bloggerlık

 

İnternetten para kazanma yolları denilince ilk akla gelen işlerden biri de bloggerlık. Birbirinden farklı alanlarda yazılmış onlarca blog, web sitesi var internet üzerinde. Bu web siteleri belirli alanlarda yayınladıkları yazılar ile, belirli bir kitleye ulaşmakta, belli bir zaman sonra da bu potansiyeli, e-ticaret e dönüştürerek blogları üzerinden ticarete dökmekteler. Yine uzmanı oldukları alanlarda, danışmanlık hizmeti vererek, bilgilerini paraya dönüştürebilmekteler. Her ne şekilde olursa olsun, bloggerlık oldukça keyifli internetten para kazanma yollarından biri.

internetten-para-kazanma-yollari-blogger-olmak

 

E-ticaret sitelerinde olduğu gibi, blog açmak için de yine bir blog ismi ve hosting hizmeti alınmalı, berlirlediğiniz bir web sitesi teması kullanılmalıdır. Ayrıca, blogunuzu daha geniş kitlelere ulaştırmak için arama motoru optimizasyonu yani SEO hizmeti ile desteklemeli, çeşitli platformlardan reklam vermelisiniz. Sosyal medya hesaplarınızdan da bloğunuzu desteklemeli, bir çok sosyal medya platformundan takipçilerinize ulaşmalısınız.

 

Youtuber Olmak

 

Youtuberlık son yılların en popüler sosyal medya uzmanlıklarından. Hemen hemen her alanda video çekerek kendi alanlarından bir uzman ve zamanımızın ünlüleri haline gelen youtuber lar, internetten para kazanma yollarından belki de en keyifli olanlarından birini kullanıyorlar. Video çekiyorlar ve bunu çeşitli montaj teknikleri ile yeniden ele alıp takipçilerine sunuyorlar. Takipçilerini kendi alanlarından hem bilgilendiriyorlar, hem güldürüyorlar, hem de düşündürüyorlar.

 

Youtuberlar, youtube üzerinde açtıkları kanallara birbirinden renkli videolar koyarak birçok farklı kitleye ulaşıyorlar. Bu kimi zaman bir oyun kanalı, makyaj kanalı, eğitim kanalı ya da haber kanalı olabiliyor. Bu kanallar ile, yeni tip medyanın en farklı örneklerini sergiliyorlar.

internetten-para-kazanma-yollari-yotuber-olmak

Youtube kanalları, belirli bir takipçi kitlesine ulaştıklarında, Youtube üzerinden reklam geliri elde eden youtuberlar, bu yolla binlerce lira kazanıyor. Tabi başta biraz uğraşmaları gerekiyor ama sonunda buna değiyor. Çünkü Youtube, internet üzerinden kazanma yöntemlerinin en başında gelenlerinden.

 

Peki bir Youtube kanalı açmak için neye ihtiyacınız var? Bir kamera veya akıllı telefon, bir mikrofon, bir bilgisayar ve internet. Bu dördü sizde varsa, sizin de bir Youtube Fenomeni olmamanız için hiçbir neden yok. Kanalınızı açın ve internetten para kazanma yollarının video şekli olan youtuberlık ile kazanın.

 

Instagram Fenomeni Olmak

Instagram fenomeni olmak en keyifli internetten para kazanma yollarından biri. İlgi duyduğunuz bir alanda, bir instagram hesabı açarak, sürekli o konuda paylaşımlar yaparak ve belirli bir takipçi kitlesine ulaşarak, siz de instagram fenomeni olabilirsiniz. Bu bir gezi hesabı olabileceği gibi, bir yemek hesabı, eğitim hesabı, kadınlara yönelik bir hesap veya psikoloji üzerinde bir instagram hesabı olabilir. Hangi alanda olursa olsun, yeterli emeği ve zamanı verdiğinizde, instagram da size aynı oranda takipçiyi ve popüleriteyi verecek ve belirli bir zaman sonra, instagram üzerinden para kazanmaya başlayacaksınız.

 

internetten-para-kazanma-yollari-instagram-fenomeni-olmak

 

İnstagram fenomeni olarak belli bir takipçiye ulaştığınızda, hesabınız üzerinden kitlenize çeşitli ürünler satabilir, farklı markaların, firmaların reklam yüzü olarak onların reklamını yapabilirsiniz. Ne kadar çok takipçiye ulaşırsanız, o kadar çok potansiyeliniz olacağı için, markaların, firmaların, yazarların ve aklınıza gelebilecek reklama ihtiyacı olan daha birçok kişinin dikkatini çekebilirsiniz. Instagram fenomenliği ile, internetten para kazanma yollarının bir kaçını birden kullanarak popüleritenizden kazanabilirsiniz.

 

Bir instagram fenomeni adayı olarak yapmanız gerekenler, sayfanıza gereken önemi vermek, paylaşımlarınıza özen göstermek ve takipçilerinizi arttıracak reklam gibi yöntemlere başvurmak. Bunları özenle yaparsanız, internetten para kazanma yollarından biri olan instagram fenomenliği ile olacaklara çok şaşıracaksınız!

 

Udemy ‘den Eğitim Vermek

 

İnternetten para kazanma yolları denilince akla gelen bir diğer online iş de, online eğitimcilik. Online eğitim denilince de akla gelen web sitelerinden ya da platformlardan ilki Udemy. Udemy üzerinden birçok konuda online eğitim almak mümkün olabileceği gibi, birçok konuda online eğitim vermek de mümkün. Peki Udemy üzerinden nasıl eğitim verebiliriz?

 

Uzmanı olduğunuz bir veya birkaç alanda, Udemy üzerinde bir kurs oluşturabilir, çekeceğiniz videolar ile bir kurs yaratabilirsiniz. Videolarınızı kursunuza ekledikten sonra, Udemy üzerinden milyonlarca öğrenci kurslarınıza erişebilir ve bu kurslardan belirli oranlarda komisyonu siz alabilirsiniz. Online eğitim vererek para kazanmanın en bilinen yöntemlerinden biri olan Udemy üzerinden eğitim vererek, yerli yabancı birçok öğrenci kazanabilir, bu öğrencilerin satın aldığı her bir kurstan daha önceden belirlenen oranlarda kar payını kazanabilirsiniz.

internetten-para-kazanma-yollari-online-egitim-vermek

Udemy ’nin yanında, diğer eğitim platformlarında da eğitimlerinizi yayınlayabilir, çeşitli kurslar vasıtasıyla milyonlarca öğrenciye ulaşabilirsiniz. Khan Academy, Cloursera, Skillshare bu platformlardan sadece birkaçı. Bu platformlardan ders vererek internetten para kazanma yollarının en keyiflilerinden biri ile siz de kazanabilirsiniz.

 

İçerik Üreticiliği

 

İnternetin yaygınlaşması ve dijital pazarlama yöntemlerinin gelişmesiyle birlikte, içerik üreticiliğinin önemi de gittikçe arttı. Kısaca içerik üreticiliği, internet üzerinde yayınlanan yazı, makale, resim, video, ses, infografik ya da aklınıza gelen herhangi bilgilendirici bir şeyi üretmek, internet ortamına sunmak.

internetten-para-kazanma-yollari-icerik-uretmek

Yazı yazma, görsel, video ya da farklı bir alanda yeteneğiniz olduğunu düşünüyorsanız, bu alanlarda içerikleri siz de üretebilirsiniz. Çeşitli makale yazabilir, çeşitli görseller oluşturabilir, videolar çekebilirsiniz. Ürettiğiniz içerikleri ilgili kişilere veya firmalara satabilir, onlar için içerik üreticiliği yapabilirsiniz.

 

İçerik üreticiliği alanında kendiniz geliştirirseniz, kendi web siteleriniz için de bu içerikleri kullanabilir, içerikleriniz vasıtasıyla, milyonlarca insana ulaşabilirsiniz. İleride daha internetten para kazanma yollarının farklı alternatifleri için potansiyel bir güç elde edersiniz.

 

SEO Uzmanlığı

 

SEO, yani Search Engine Optimization internet sitelerinin ve internet içiriğinin Google ve benzeri arama motorlarında ön plana çıkması için bu içerikler üzerinde ve site dışında yapılan bazı çalışmalara verilen genel bir isim. SEO çalışmaları ile web siteleri Google aramalarında üst sıralara çıkabilmekte ve böylece daha fazla kişiye ulaşılabilmektedir. Örneğin bir kelime için Google ‘da ne kadar üst sıralarda yer alırsanız, o kelime size o kadar fazla müşteri, takipçi, okur kazandıracaktır. Eğer bir ürün satıyorsanız, o ürün daha fazla kişiye ulaşacak, siz de bu potansiyeli daha çok satıla çevirebileceksiniz.

internetten-para-kazanma-yollari-seo-uzmani-olmak

SEO Uzmanlığı için internet üzerinden eğitim alabilir, bir SEO uzmanından bu uzmanlığı öğrenebilirsiniz. Yeterli bilgiye sahip olduğunuzda, siz de bir SEO Ajansı kurabilir, web sitelerini, firmaları ve markaları internet ortamında üst basamaklara taşıyabilirsiniz. Hem internetten para kazanma yollarından biri ile kazanır hem de bu yolu kullanan diğerlerine yardım etmiş olursunuz.

 

Web Sitesi Tasarımcılığı

 

Artık hemen hemen her firmanın ve markanın bir web sitesi var. Ayrıca binlerce blogger internet ortamında web siteleri vasıtasıyla faaliyet göstermekte. Hal böyle olunca, web sitesi tasarımına olan ilgi de gün geçtikçe artıyor. Markalar, firmalar ve insanlar kendilerini, ürünlerini, markalarını tanıtmak için web sitesine ihtiyaç duyuyorlar. Bu web siteleri de webmasterlar, web sitesi tasarımcıları tarafından yapılıyor.

internetten-para-kazanma-yollari-web-tasarimci-olmak

Internet üzerinde daha çok hazır bir altyapı sunan wordpress kullanılıyor. WordPress, on binlerce hazır web sitesi temasını ve pluginini sunuyor web sitesine ihtiyacı olanlara. İster sıfırdan bir web sitesi tasarlatılsın, isterse de wordpress tasarımlar kullanılsın, bir webmastera her zaman ihtiyaç duyuluyor. Siz de bu açığı kapatacak bir webmaster olabilir, insanlara ve markalara web siteleri konusunda servis satabilirsiniz. Evden çalışma yöntemlerinden biri olan web sitesi tasarımcılığı, aynı zamanda popüler internetten para kazanma yollarından biri.

 

Zaman geçtikçe müşteri portföyünüz artacak ve yeni müşteriler ile firmanız giderek büyüyecek. Müşteri memnuniyetini tam sağladığınızda, eski müşteriler size yeni müşteriler de getirecek, böylece Web sitesi tasarım firmanız gün geçtikçe daha iyi bir konuma gelecek.

 

Sosyal Medya Uzmanlığı

 

Sosyal Medya, en önemli Dijital Pazarlama yöntemlerinden birisi. Sosyal Medya kullanımının artması ile birçok marka ve firma, sosyal medya hesapları üzerinden müşterilerine ulaşmaya ve onlara içerik üretmeye başladı. Instagram, Youtube, Facebook, Twitter, Linkedin, Pinterest gibi birçok sosyal medya platformu birçok firma ve marka tarafından etkin olarak kullanılıyor. Bu hesapların her biri bir ekip veya kişiler tarafından yönetiliyor.

internetten-para-kazanma-yollari-sosyal-medya-yoneticisi-olmak

Siz de bir sosyal medya uzmanı olarak sosyal medya yöneticiliği yapabilir, firmaların ve markaların hesaplarını yönetebilirsiniz. Bir ekip oluşturarak bu işi daha da profesyonel bir şekilde evden yapabilirsiniz. Evde iş imkanlarından biri olan sosyal medya yöneticiliği, internetten para kazanmak için oldukça güzel bir yöntem ve sosyal medya, kesinlikle en popüler internetten para kazanma yollarından biri.

 

Online Reklam Uzmanlığı

 

Internet üzerinden iş yapan hemen hemen herkes, online reklamları kullanıyor. Bu reklamların olması gereken kitleye ulaşması ve bu alana harcanan maliyetin düşmesi için, online reklam uzmanlığı oldukça önemli. Siz de bir Online Reklam Uzmanı olarak, birçok firmaya evden internet üzerinden hizmet verebilirsiniz.

internetten-para-kazanma-yollari-online-reklamcilik

Online reklam faaliyetleri, Google üzerinden olabileceği gibi, Instagram, Facebook, Linkedin, Pinterest gibi sosyal medya platformları üzerinden de yapılabilir. Bu platformlardan, reklam hesabını yöneteceğiniz şirketlerin hedef kitlelerini optimum bir şekilde yakalayabilir, lokasyon, yaş, ilgi alanı ve daha bir sürü kriter için filtreleme yaparak, aradığınız kitleye ulaşabilirsiniz.

 

Stok Fotoğrafçılık

 

Fotoğraf çekmeyi seviyorsanız, internetten para kazanmak için bu hobinizi profesyonel bir işe çevirebilirsiniz. Çektiğiniz fotoğrafları internetteki birçok stok fotoğraf sitesine yerleştirebilir, fotoğraflarınızı belirli bir fiyata internetten satabilirsiniz. Stok fotoğrafçılık internetten para kazanma yollarının en renklilerinden.

 

İnternet üzerinde birçok stok fotoğraf sitesi var. Binlerce fotoğraf meraklısı ve profesyonel, çektikleri fotoğrafları buralara koyarak, meraklılarının beğenisine sunuyor. Kimi zaman markaların, şirketlerin kimi zaman da kişilerin ilgilisini çeken bu fotoğraflar, bu platformlardan satın alınıyor ve siz de her satıştan para kazanıyorsunuz.

internetten-para-kazanma-yollari-stok-fotografci-olmak

Stok fotoğraflar internet üzerinden çok yüksek fiyatlara satılmıyor. Fakat binlerce fotoğraf satabileceğiniz düşünüldüğünde, bu alanın internetten para kazanmak için oldukça ideal bir yer olduğu söylenebilir. Diğer bir ifadeyle, Stok Fotoğraflar ile internetten sürümden kazanacaksınız. İnternetten para kazanma yollarının en keyiflilerinden biri de şüphesiz Stok Fotoğrafçılık.

 

E-Kitap Yazmak

 

E-kitap yazmak, yazma kabiliyetiniz varsa hem keyifli hem de oldukça kazançlı bir internetten kazanç yöntemi. İster kendi dilinizde, isterseniz bildiğiniz farklı dillerde yayınlayacağınız kitaplar, internet üzerinden milyonlarca insana ulaşabilir, yeni dönem yazarlardan biri de siz olabilirsiniz.

internetten-para-kazanma-yollari-e-kitap-yazmak

Uzmanı olduğunuz bir alanda, ilgi duyduğunuz bir konuda yazabilir ya da bir roman, hikayeyle okurlarınızın karşısına çıkabilirsiniz. E-kitap konusunda Amazon Kindle oldukça çok rağbet görmüş, şimdiye kadar, Amazon Kindle için binlerce kitap yazılmıştır. Siz de yazdığınız kitabın bir Amazon Kindle versiyonunu yayınlayabilir, kitabınızı Amazon ve diğer ortamlardan satabilirsiniz.

 

Sadece Amazon Kindle için olması da gerekmiyor E-Kitabınızın. Şu an faaliyet gösteren onlarca Online Kitap Yayınevi ile kitabınızı bastırabilir, bastırmadan e kitap olarak satabilir, satıldıkça o atıştan kendi payınızı alabilirsiniz. Mesela lulu.com bu Yayınevlerinden sadece biri. Burada her şeyi online olarak yapabilirsiniz.

 

Online Danışmanlık

 

Uzmanı olduğunuz bir konuda danışmanlık vermek ister misiniz? Peki bu danışmanlığı online olarak yapmak, evinizin rahatlığında insanlara danışmanlık etmek ister misiniz? Eğer cevabınız evetse, Online Danışmanlık internetten para kazanmak için çok önemli bir yöntem.

internetten-para-kazanma-yollari-online-danismanlik

Online olarak bir eğitim verebilir, kişisel danışmanlık yapabilir, uzmanı olduğunuz bir konuyu profesyonellere anlatabilirsiniz. Yaşam koçluğu, psikolojik danışmanlık, özel ders, online asistanlık, teknik destek vb. birçok alanda Online danışmanlık yapılabilir. Bunun için siz de uzmanlığınıza göre bir alan seçerek, internetten para kazanma yollarından biri olan online danışmanlık ile kazanabilirsiniz.

 

Grafik Tasarımcılığı

 

Grafik tasarımı özellikle internet üzerindeki resimlerin, logoların, posterlerin ve diğer görsellerin tasarımında oldukça önemli bir meslek. Siz de bir grafik tasarımcı olarak, firmaların, markaların, web sitelerin logolarını, resimlerini ve diğer görsellerini tasarlayabilirsiniz.

internetten-para-kazanma-yollari-grafik-tasarimci-olmak

İnternet üzerindeki görselleri düşündüğünüzde, müşteri potansiyelinizin oldukça çok olduğunu görebilirsiniz. Bu müşterilere, freelence iş ilanı yayınlayan birçok web sitesinden ulaşabilir, birçok müşteriye evden hizmet verebilirsiniz. Birçok firmanın bünyesinde çalışan olarak da yer alabilir, evden internet üzerinden çalışmanın rahatlığını grafik tasarımcılık ile yaşayabilirsiniz. İnternetten para kazanma yollarından belki de en renklisi olan grafik tasarımcılığı, oldukça keyifli bir çalışma alanı.

 

Yazılımcı Olmak

 

Yazılım sektörü son yılların en popüler ve önemli sektörlerinden biri. Çoğu yazılımcı, hemen hemen her sektör için binlerce yazılımı, kullanıcılarının hizmetine sunuyor. Java, C++, Python ve diğer yazılım dillerinde yazılan birçok program ile mobil yazılım sektöründe, Android ve IOS için yazılmış birçok uygulamayı, milyonlarca kişi kullanıyor.

internetten-para-kazanma-yollari-yazilimci-olmak

Siz de bir veya birden fazla yazılım dili öğrenerek, bir yazılımcı olabilir, kodladığınız programlar vasıtasıyla, müthiş paralar kazanabilirsiniz. Evden, bireysel ve online olarak çalışabilir, yazdığınız programlar vasıtasıyla internetten kazanabilirsiniz. Şimdinin ve geleceğin gözde internetten para kazanma yollarından biri de, şüphesiz Yazılımcı Olmak.

 

İnternetten para kazanma yollarına değindiğimiz bu yazımız, umarım size evden ve internet üzerinden çalışarak kazanacağınız güzel iş fikirleri verir.

internetten-para-kazanmak-karliyatirimlar.com

 

Hakkında admin

Buna da bir göz atın ...

metaverse-nedir-sanal-evren-nedir-karliyatirimlar.com

Metaverse: İnternetin Geleceği!

Son zamanların en popüler konularından biri, şüphesiz Metaverse yani Sanal Evren. Hali hazırda internet üzerinde …

yeni-is-fikirleri-karliyatirimlar.com

Son Yıllarda Popüler Yeni İş Fikirleri

Ülkemizde ve dünyada yaşanan gelişmelerle birlikte yeni iş fikirleri de ortaya çıkmış, teknolojik gelişmelerin de …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir