17 / 04 / 2024

Pandemi Döneminde En Çok Satılan Ürünler

Covid-19 Pandemisi tüm dünyayı olduğu gibi, ülkemizi de derinden sarstı. Birçok insan salgından korunmak için evden çıkmazken, evden çıkmak orunda olanlar da çeşitli korunma yöntemleri ile kendilerini korumaya çalıştılar. Bu dönem ile ilgili  verileri Sağlık Bakanlığının web sitesinden inceleyebilirsiniz. Peki pandemide en çok ihtiyaç duyulan ürün neydi? Bu bağlamda, covid-19 salgını döneminde en çok hangi ürün satıldı?

 

Salgın döneminde, salgından korunmak için başta tıbbi maske olmak üzere, el dezenfektanı, kolonya ve koruyucu eldiven gibi ürünler de en çok ihtiyaç duyulan ürünler arasında yer aldı. Hatta bu ihtiyaç o kadar fazla oldu ki, kimi zamanlar tam olarak karşılanamadı. Biz de bu yazımızda, pandemi döneminde en çok ihtiyaç duyulan ve satılan bu üç ürüne yer verdik. Gelin şimdi pandemi döneminde en çok satılan bu ürünleri tek tek inceleyelim.

 

Bu Yazıda Neler Okuyacaksınız?

Tıbbi Maske

 

Tıbbi maske takmak covid-19 pandemi döneminin simgelerinden biri oldu. Bu dönemde, salgından korunmak için hepimiz maske taktık. Çünkü maske, ağız ve burun yolu ile bulaşan covid-19 virüsünün bulaşmasını yüksek bir oranda engelleyebiliyor.

 

Birdenbire ortaya çıkan tıbbi maske ihtiyacına, tüm dünya gibi, ülkemiz de hazırlıksız yakalandı. Birçok yerde tıbbi maskeler tükendi veya çok yüksek fiyatlara satıldı. Hatta bu oran o kadar yükseldi ki, tıbbi maske fiyatları on katına kadar çıktı. İlk talep patlaması aşılınca da tıbbi maske fiyatları kademeli olarak düşmeye başladı. Artık birçok yerde tıbbi maske bulunur hale geldi ve toptan tıbbi maske almak daha da kolaylaştı.

 

pandemi-urunleri-tıbbi-maske
Tıbbi Maske

 

Bu arada, birçok tıbbi maske çeşidi mevcut. Bu tıbbi maske çeşitleri genel olarak ellili paketlerde, toptan tıbbi maske olarak yere alıyor. Bu paketler içinde de bazen onlu poşetlerde veya tekli açık bir şekilde yerleştirilmiş oluyor tıbbi maskeler.

 

Salgın döneminin simgelerinden biri olan tıbbi maske, bu dönemde toptan tıbbi maske satışı yapanlara da oldukça kazançlı bir dönem sağladı. Siz de tıbbi maske satarak salgın döneminin en gözde ürünü ile kazanabilirsiniz.

 

El Dezenfektanı

 

El dezenfektanı pandemi döneminde en çok ihtiyaç duyulan ve kullanılan ürünler arasında ikini sırada. Bu dönemde, özellikle dışarıda zaman geçirenler için kurtarıcı niteliğinde olan el dezenfektanları, oldukça çok tüketildi. Tıbbi maskelerde olduğu gibi, el dezenfektanı konusunda da tedarik sıkıntısı yaşandı ve bir dönem bu ürünler satın alınamadı. Dünyanın ve ülkemizin yeteri kadar hazırlıklı olmadığı bu dönemde, el dezenfektanı spreyleri de yok sattı.

 

covid-19-pandemi-urunleri-el-dezenfektani
El Dezenfektanı

 

Yine bu dönemde, toptan el dezenfektanı alarak el dezenfektanı satanlar, oldukça kazançlı bir ticarete de imza atmış oldular. Dünyanın son yıllarda geçirdiği dönemler göz önüne alındığında, el dezenfektanlarının hayatımıza bir müddet için kalıcı olarak girdiğini söylemek yanlış olmaz. Bu nedenle, el dezenfektanı satmak, bu dönemin karlı işlerinden biri olabilir.

 

Kolonya

 

Kolonya hem kültürümüzün çok önemli bir tüketim maddesi, hem de covid-19 pandemi döneminin, en çok rağbet gören ve yok satan ürünlerinden. Temizleyici ve virüsün yayılmasını önleyici etkisiyle kolonya, bu dönemde oldukça çok tüketildi ve kolonya rafları, market raflarından en çok boşalan raflardan oldu. Bu dönemde toptan kolonya satışı arttı ve kolonya satışı ile insanlar oldukça çok kazandılar. Kolonya yapımı konusunda ki Google aramaların da arttığı dönemde, insanlar kolonya nasıl yapılı ı öğrenmek istediler.

 

covid-19-pandemi-urunleri-kolonya
Kolonya

 

Özellikle limon kolonyasına rağbetin oldukça fazla olduğu pandemi döneminde, tütün ve diğer kolonyalara da ilgi oldukça fazlaydı. Birbirinden farklı boylarda, küçük, orta, büyük, litrelik hatta 5 litrelik kolonyalar, şimdiye kadar olduğundan daha da yüksek bir satış rakamına ulaştı bu dönemde.

 

Genel gidişata bakıldığında, kolonyanın da hayatımızdaki öneminin tekrar arttığı ve bu yerini koruyacağı gözlenebilir. Bu nedenle, siz de toptan kolonya alabilir, bu dönemi bu alanda ticaret yaparak, karşı bir dönem olarak geçirebilirsiniz.

 

Koruyucu eldiven

 

Pandemi döneminde çok tüketilen ürünlerden biri de koruyucu eldiven oldu. Koruyucu eldiven özellikle dışarda olmak zorunda olanlar için salgından korunma yöntemlerinden biriydi. Çünkü covid-19 virüsü oldukça çabuk bulaşan ve dışarıda hemen hemen her yerde olabilen bir virüs. Bu nedenle el ile dokunulan yerlerden bu virüsü kapma olasılığı oldukça yüksek. Koruyucu eldivenler işte tam da burada devreye giriyor ve bu alana direkt temasınızı engelliyor.

 

covid-19-pandemi-urunleri-koruyucu-eldiven
Koruyucu Eldiven

 

Birçok farklı koruyucu eldiven çeşidi mevcut. Bu koruyucu eldivenler kalitelerine göre farklı fiyatlara satılabiliyorlar. Siz de toptan koruyucu eldiven alarak, salgın döneminin en çok ihtiyaç duyulan ürünlerinden biri olan koruyucu eldiven satışı ile kazanabilirsiniz. Tabi, halkımızın bütçesini fazla sarsmadan, makul fiyatlarla.

 

Son Söz

 

Pandemi döneminin en gözde ürünlerini sizlere sunarken, tabiki amacımız bu konuda sizleri bilgilendirmek. Hiçbir zaman özellikle bu tip ihtiyaç durumlarında, fahiş fiyatlara yapılan satışları desteklemediğimizi bilmenizi isteriz. Çünkü fahiş bir fiyata satılan bir mal, vatandaşlarımızın bütçesine zarar verdiği gibi, uzun vadede size de zarar verecektir.

 

Umarız Covid-19 Pandemi dönemi en kısa zamanda son bulur ve normal hayatımıza döneriz. Her zaman olduğu gibi, burada da amacımız, koşullar ne olursa olsun, dönemin bize getirdiklerini çabucak kavramak ve bu dönemin zararlarının yanında ne gibi fırsatlar doğurduğunu da anlamak. Winston Churchill ‘in dediği gibi : ”Kötümser her fırsatta zorluk görür. İyimser her zorlukta fırsat görür.” Biz de döneme iyimser olarak bakarak ne gibi fırsatlar doğurduğunu sizlere iletmek istedik. Umarız faydalı olmuştur.

 

 

 

 

Hakkında admin

Buna da bir göz atın ...

bocek ilaclama firmasi acmak

Böcek ve Haşere İlaçlama Firması Açmak

Böcek İlaçlama Firması Kurmak Böcekler, küçük dostlarımız, şüphesiz üzerinde yaşadığımız dünyanın bir parçası. Fakat belli …

kuru temizleme dukkani nasil acilir

Kuru Temizleme Dükkanı Nasıl Açılır?

Kuru, Islak ve Ekolojik Temizlik Dükkanı Açmak Kuru/Islak temizleme sektörü insanların ihtiyaçları doğrultusunda son yılların …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir