18 / 06 / 2024
tavuk dünyası

Tavuk Konseptli Franchising Zincirleri

Tavuk Dünyası Franchise

Tavuk ve tavuk eti son yıllarda oldukça önem kazanmış sık tüketilen oldukça kıymetli bir gıda. Özellikle, kırmızı et fiyatlarının oldukça yüksek olması, tavuk etine olan rağbeti arttırarak, bu kıymetli lezzeti et tüketiminde ilk sıralara taşıdı. Tavuk eti tüketimindeki bu artışı fırsat olarak gören girişimciler, tavuk dönerciler ve tavuk eti konseptli birbirinden farklı franchising zincirleri oluşturdular. Özellikle, tavuk, salata ve makarna üçlüsü, birbirinden farklı markaların ana sunumu oldu. Özellikle Tavuk Dünyası ve benzer konseptteki firmalar, bu alana farklı bir soluk getirdi.

Bu yazımızda, birbirinden farklı kızarmış tavuk konseptli franchising zincirleri ve bu zincirlerin bir halkası olmak için, gerekli şartları ele alacağız.

tavuk-franhcising-almak


Üçlü Lezzet : Tavuk, Makarna, Salata

 

Hemen hemen bütün tavuk restorantlarında gördüğümüz üçlü lezzet konsepti oldukça rağbet gördü. Uzun ve geniş bir tabağa, birbirinden farklı pişirme teknikleri ile sunulan kızartılmış tavuklar, makarna ve salata ekleniyor. Bu üçlü bazen patates kızartması, bazen de farklı ürünlerle değiştirilebiliyor. Böylelikle hem görsel, hem de leziz bir şölen sunuluyor müşterilere.

 

Ana yiyecek olarak tavuğun sunulduğu bu menü stilinde, müşterilerin tek düze beslenmesinin de önüne geçiliyor ve daha sağlıklı ürünlerle, içerik zenginleştiriliyor. Sadece tavuk ile değil, aynı zamanda leziz bir makarna ve sağlıklı bir salata eşlik ediyor müşterilere.

 


 

Neden Tavuk Ürünleri?

 

Tavuk hem besleyici, hem leziz, hem de fiyat olarak oldukça ucuz bir gıda maddesi. Kırmızı et fiyatlarının yüksek olduğu ve tüketiciyi zorladığı günümüzde, tavuk etine olan rağbet gittikçe artıyor. Bu artışı bir fırsat olarak gören girişimciler de, tavuk lezzetini farklı konseptlerle müşterilerine sunan ve fiyat performans olarak oldukça başarılı olan franchising zincirlerinin bir halkası haline geliyor. Evet, bu bir fırsat. Çünkü tavuk, müşteri memnuniyetini hem fiyat, hem de
lezzet
olarak karşılıyor.

 

tavuk-konsept-franchise


 

Tavuk Dünyası Bayiliği Nasıl Alınır?

 

Tavuk franchising i alacağınız birbirinden farklı, bir çok tavuk restoran zinciri mevcut. Bu markalar hem müşteri güveni hem de bağlılığı konusunda oldukça yeterli ve tutmuş markalar. Kitlesini oluşturmuş ve bilinir hale gelmiş bu gibi firmalardan alacağınız bayilik, size oldukça hızlı ve karşı geri dönüş sağlayacaktır.

 

Franchising almak, bir kaç şartı sağlamanızı ve belli bir yatırım bütçenizin olmasını gerektiriyor. Burada seçeceğiniz tavuk zincirinin şartlarını gözden geçrimeniz ve yatırım bütçenizi ona göre belirlemeniz önemli. Çünkü, bir çok franchising zinciri mevcut ve her biri farklı şartlarla çalışıyor.

 

Bayilik alacağınız tavuk restoran zincirini seçtikten sonra, ilgili firma ile iletişime geçmeli ve bu zinciri açmak istediğiniz lokasyonu bildirmelisiniz. Hem sizin hem de onların yapacağı fizibilite çalışmaları sonrasında, ilgili yerin uygun görülmesi durumunda, franchising firması ile gerekli anlaşmaları yaparak, siz de bu zincirin bir parçası olabilirsiniz.

 

Burada dikkat edilmesi gereken en önemli noktalardan biri lokasyon. Seçeceğiniz lokasyonda insan yoğunluğu fazla olmalı ve bu yer, böyle bir restoranın açılabilimesi için gerekli asgari boyutları sağlıyor olmalı. Çünkü, belirlediğiniz yer, nihai olarak bayilik alacağınız firmanın onayından geçmek zorunda.

 

tavada-tavuk-konsept-bayilik


 

Tavuk Dünyası Dükkan Giderleri

 

Açacağınız tavuk restoranının boyutlarına göre, giderleriniz de farklılaşacaktır. Personel giderleri, elektrik, su, yakıt ve vergi olarak sıralayabileceğimiz gider kalemleri, dikkatli hesaplanması gereken noktalardan. Bu giderlerin müşteri memnuniyeti ve karlılığınızı optimum bir seviyede tutacak şekilde düzenlenmesi, kısa ve uzun vadede işletmenizin yararına olacaktır.

 


 

Tavuk Dünyası Personel Gereksinimi

 

Hemen hemen bütün restoranlarda olduğu gibi, bu gibi tavuk restoranlarında da önemli oranda personel çalıştırmanız gerekmektedir. Hem mutfak bölümü, hem de sunumdaki personeller göz önüne alındığında, ortalama bir tavuk restoranı için 10 ve üzeri personel gereksinimi bulunmaktadır.

 

Ürünlerin pişirilmesi, bulaşık işleri, garsoniye ve kasa hizmeti veren personeller temel olarak bu restoran zincirlerinde bulunması gereken personeller.

 

Bunların yanında, internetten veya telefonla dışarıdan sipariş alınması durumunda, motorlu personellerin de gerekeceği unutulmamalı.

 


 

Tavuk Dünyası Yatırım Maliyeti Ne Kadar?

 

Tavuk Dünyası ve benzer konseptli tavuk ürünleri franchising’i almak için birbirinden oldukça farklı maliyetler mevcut. Bu maliyetler, seçeceğiniz firmanın popüleritesine ve açmak istediğiniz dükkanın boyutlarına ve kapasitesine göre değişiklik gösterecektir.

 

Bu yatırım adımı ile yatırım maliyetinizini, oldukça kısa bir zamanda çıkarabilecek, yaklaşık bir iki sene içerisinde, karlı duruma geçeceksiniz. Kar marjlarının da oldukça yüksek olduğu tavuk sektörü, size bu alanda oldukça kazançlı bir fırsat sunuyor.

 

tavuk-salata-makarna-konsept


 

Tavuk Konseptinde Kar Oranları Nasıl?

 

Daha önce de belirttiğimiz gibi, tavuk oldukça ucuz bir gıda maddesi. Zaten fiyat olarak uygun olan bu besinin, farklı pişirme yöntemleri ve güzel bir sunumla müşteriye sunulması, onu daha da cazip hale getiriyor. Dolayısıyla, hem siz hem de müşteri kazanmış oluyor. Ortalama olarak bir kar değeri vermek zor, fakat minimum bir değer verilecek olursa, tavuk zincirlerinde kar oranları %30 un altına düşmemekte. Ürün çeşitliliğinize, seçeceğiniz franchising zincirine ve lokasyonunuza göre bu oran değişebilmektedir.

 


 

Tavuk Zinciri Açarak Siz de Kazanın

 

Tavuk zinciri oldukça kazançlı ve yatırımınızdan memnun kalacağınız bir yatırım.Siz de kar oranlarının ve tüketim miktarının yüksek olduğu bu lezzetli konseptlerden biri ile yola çıkabilir, kazançlı günlerin kapısını sonuna kadar aralayabilirsiniz. Bunun için yapmanız gereken, beraber yürüyeceğiniz tavuk zincirini seçmek ve yatırım faliyetlerine bir an önce başlamak.

 

Kazancınız Bol Olsun!

 


Köfte Bayilikleri ile ilgili yazımıza da göz atabilirsiniz.Çiğ Köfte Bayilikleri ile ilgili yazımıza da göz atabilirsiniz.


tavuk-konseptli-bayilikler-karli-yatirimlar.com-k

Tavuk Bayilik / Franchise Alabileceğiniz Markalar

tavuk-dunyasi-karli-yatirimlar Tavuk Dünyası Bayilik / Franchise Adres : Aydınevler Mah. Beste Sokak Tan Çelik Plaza No:1/3 Kat:3 Maltepe / İstanbul
Tel : +90 216 399 17 80 – 459 75 37
Faks : +90 216 399 17 82
Email : info@tavukdunyasi.com
Web : www.tavukdunyasi.com
green-salads-karli-yatirimlar Green Salads Bayilik / Franchise Adres : Atatürk Mah. Küçük Marmara San.Sit. 499 / A İkitelli / İSTANBUL
Tel : +90 212 570 90 63
Faks : +90 212 465 48 88
Email :
Web : www.greensalads.com.tr
tavada-tavuk-karliyatirimlar.com Tavada Tavuk Bayilik / Franchise Adres : Yakuplu Mah. Osmangazi Cad. 46. Sok. No: 1 / Beylikdüzü /İstanbul
Tel : +90 212 876 34 60
Faks :
Email : info@tavadatavuk.com
Web : www.tavadatavuk.com
bitavuk bayilik BiTavuk Bayilik / Franchise Adres : Yeşilbahçe Mahallesi Metin Kasapoğlu Cad. Küçükkaya Sitesi A Blok No:30 / A Muratpaşa – 07160 Antalya
Tel : +90242 322 01 40
Faks :
Email : info@bitavuk.com.tr
Web : www.bitavuk.com.tr

Websitemizde, yazılarımız, paylaşımlarımız, reklamlarımız ile tanıtımını yaptığımız bayilik, franchising ve yatırım çeşitleri, sadece tanıtım maksatlıdır. Yatırım tavsiyesi değildir!


Hakkında admin

Buna da bir göz atın ...

taki-bayiligi-bujiteri-bayiligi-karliyatirimlar.com

Takı Bayiliği ve Bujiteri Dükkanı Açmak

Takılar kıyafetlerimizi süsleyen ve onlara estetik dokunuşlar yapan ufak ama etkili parçalardır. Özellikle kadınların oldukça …

cikolatali-lokmaci-acmak-karliyatirimlar.com

Tatlı Bir Kazanç Kapısı: Lokmacı

Bu yazımızda, bir dönem popülaritesi oldukça fazla olan Lokmacı bayiliğine, Lokmacı franchising ine değineceğiz. Lokmacı …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir