18 / 06 / 2024
kofte-franchising-karliyatirimlar.com

Köfte Zincirleri ve Bayilik

Köfte Zincirleri ve Bayii Olmak

Köfte tarihin erken dönemlerinden beri yapılan, köken olarak Mezopotamya ve Orta Asya ‘ya dayanan, hepimizin severek tükettiği bir et şekli. Köfte ismi de eski dönemlerde “ezik et” anlamına gelen, “kuffetti” kelimesinden türemiş.Bu yazımızda bu eski lezzetin şimdiki yatırım şekli, Köfte Zincirleri incelenecek.

Bir çok medeniyet gibi, bizim medeniyetimizde de, yıllar yılı kıyma et bir çok baharat ile harmanlanmış, hem sade, hem de ekmek arasında ikram edilmiş köfte sevenlere.

İlk tanıdığımız köfteyi annelerimiz yapmıştır, “Anne Köftesi” diye. Bu, aslında bir çok çocuğun favori yemeğidir bu, patatesin de eşlik ettiği Köfte-Patates şeklinde. Anne Köftesinden sonra köfteler kervanına, Adana’da Adana, Urfa’da Urfa, Trakya’da Tekirdağ Köftesi, Trabzonda Akcaaabat Köftesi, Bursa’da İnegöl Köftesi ve İstanbul’da Sultan Ahmet Köftesi eşlik eder. Şehirler değiştirilir bu eşsiz lezzetleri yerinde tadabilmek için. Bir de, maç öncesi stat önlerinden yenen Tükürük Köftesi vardır. Onun da, tadı başkadır hani. Başka nice halleri vardır köftenin. İzmir Köfte, Sulu Köfte diye uzar gider liste.

Tarihi böylesine eski, geleneksel bir lezzet olan köfte, girişimcilerin de dikkatini çekmiş ve bu alanda çeşitli yörelerin köftelerini, müşterilerine bir çok farklı konsept halinde sunmuşlar. Hatta bazıları, adıyla özdeşleşmiş, yeni bir köfte çeşidi bile oluşturmuşlar. Yeni girişimcilerle, giderek büyümüş bu köfteciler. Şimdilerde hepimizin bildiği, büyük markalar haline dönüşmüşler.

kofte-satisi

Köfte Zinciri Bayiliği Nasıl Alınır?

Her köftenin bir yapılış şekli ve her markanın da bir lezzeti var şüphesiz. Köfteci açmak istediğinizde ilk olarak dikkat edeceğiniz konu bu olmalı. Hangi köfteyi veya hangi marka adı altında satış yapmayı düşünüyorsunuz, bunu belirlemek önemli. Lezzeti oturmuş, müşteri kitlesi belli ve bilinen bir markadan alacağınız bir bayilik, sizin için oldukça iyi bir adım olacaktır. Bilinen markalardan bayilik almanın maliyeti biraz yüksektir. Fakat, büyük bir Köfte Zinciri markası ile çalışmanın vereceği keyif ve kazanç, başlangıç maliyetini size kısa zamanda unutturacaktır.

kofte-bayiligi

Köfte Zincirlerinden Bayilik almak istediğiniz köfteciyi belirledikten sonra, onlarla iletişime geçerek şartlarını öğrenmeniz ve bu şartları sağlamanız gerekiyor. Çünkü her en kadar franchising firmaları büyümek isteseler de, bu büyümeyi dikkatli ve belirli kurallar çerçevesinde yapıyorlar. Marka değerini korumak adına da, bu değeri düşürecek girişim ve önerilerden mümkün olduğunca sakınıyorlar. Bu hem onlar hem de sizin için iyi. Çünkü hem markalarını koruyorlar, hem de sizi gereksiz bir riske atmadan doğru bir yatırım olacaksa, bu yatırıma izin veriyorlar. Tabi bu, bilinen ve büyük markaların prensibi.

Nereye Köfteci Açabilirsiniz?

Köfte Zincirleri, özetle insan yoğunluğunun olduğu her yere açılabilir. Ama detaya girecek olursak, işlek Cadde ve sokaklara, AVM ‘lere, İş Merkezlerine veya komplekslere. Bunların her biri, bir köfteci açmak için ideal yerler. Yeter ki sizin ve satışlarınız için önemli olan, kalabalıklara ulaşabilesiniz.

kofte-bayilik

Köftecide Başka Ne Satılabilir?

Genel olarak dikkat etmişsinizdir. Köfte konseptiyle yola çıkan markalar, köftenin aynı sıra, salata bar, çeşitli tatlılar, içecekler ve kimi zamanda köfteye alternatif et veya tavuk ürünleriyle menülerini zenginleştirmişlerdir. Bir çok markada göreceğiniz bu konsept, hem müşterilerin sofralarını, hem de farklı satış alternatifleriyle, yatırımcıyı zenginleştirmektedir.

kofteci-acmak

Köfte Satışı Karlı Mı?

Köfte, özellikle Türk toplumu tarafından en rağbet gören et şekillerinden. Toplum olarak köfteyi çok seviyoruz ve çok tüketiyoruz. Özellikle de ahzır gıda tüketiminde köfte ön sıralarda. AVM’lerde köftecilerin önündeki kuyruğu görmüşsünüzdür. Talep oldukça fazla yani. Talebin böylesine yüksek olduğu bir sektörün satışları da oldukça fazla haliyle. Ve kar oranları yüksek bir sektör köfte sektörü.

Yatırım Maliyeti Ne Kadar?

Köfteci açmak için gereken yatırım maliyeti, seçeceğiniz konsepte ve markaya bağlı olarak değişecektir. Fakat genel bir değerlendirme yapacak olursak, bilinen bir marka ile iş birliği yaparak, o markanın zincirlerinden biri olmak istiyorsanız, yatırım maliyetiniz o oranda artacaktır. Tabiki burada önemli olan seçeceğiniz marka, konsept ve dükkanınızın boyutları.

kofteci-nasil-acilir

Köfteci Açın, Tarihe Meydan Okuyun!

Bir çok köfte markası, Köfte Zincirlerini büyütmek ve aralarına yeni bayiler katmak istiyor. Siz de bu eşsiz lezzet ile büyümek ve kazancınıza kazanç katmak istiyorsanız, acele edin. Tarihin en eski lezzetlerinden biri ile siz de zamana meydan okuyun!

Kazancınız Bol Olsun!


Tavuk, Makarna, Salata Konsepti ile ilgili yazımıza da göz atabilirsiniz.Çiğ Köfte Bayilikleri ile ilgili yazımıza da göz atabilirsiniz.


kofte-bayiligi-karli-yatirimlar.com-k

Köfte Bayiliği / Franchise Alabileceğiniz Markalar

ramiz-kofte-karli-yatirimlar Köfteci Ramiz Bayilik / Franchise Adres : Akhisar-Balıkesir Kara Yolu 3. km BP Akaryakıt İstasyonu 45220 Akhisar / Manisa
Tel : +90 236 414 33 33
Faks: +90 236 413 88 44
Email : info@kofteciramiz.com
Web : www.kofteciramiz.com
sultanahmet-koftecisi-karli-yatirimlar Sultanahmet Köftecisi Bayilik / Franchise Adres : Baraj Yolu Meclis Mah. Atatürk Cad. Manyas Sok. No:4 Sancaktepe / İstanbul
Tel : +90 216 527 53 10
Faks : +90 216 527 53 15 – 16
Email : info@sultanahmetkofteci.com.tr
Web : www.sultanahmetkofteci.com.tr
cemil-usta-bayilik-karliyatirimlar Cemil Usta Bayilik / Franchise Adres : Yaylacık Mh. Düzköy Caddesi No: 78 Akçaabat / TRABZON
Tel : +90 462 228 91 04
Faks :
Email :
Web : cemilusta.com.tr

Websitemizde, yazılarımız, paylaşımlarımız, reklamlarımız ile tanıtımını yaptığımız bayilik, franchising ve yatırım çeşitleri, sadece tanıtım maksatlıdır.
Yatırım tavsiyesi değildir!


Hakkında admin

Buna da bir göz atın ...

taki-bayiligi-bujiteri-bayiligi-karliyatirimlar.com

Takı Bayiliği ve Bujiteri Dükkanı Açmak

Takılar kıyafetlerimizi süsleyen ve onlara estetik dokunuşlar yapan ufak ama etkili parçalardır. Özellikle kadınların oldukça …

cikolatali-lokmaci-acmak-karliyatirimlar.com

Tatlı Bir Kazanç Kapısı: Lokmacı

Bu yazımızda, bir dönem popülaritesi oldukça fazla olan Lokmacı bayiliğine, Lokmacı franchising ine değineceğiz. Lokmacı …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir