18 / 06 / 2024
stellar-coin-karliyatirimlar.com

Stellar Coin (XLM) Nedir?

Bu yazımızda kripto paralar dan Stellar Coin nedir? Stellar Lumen nedir? XLM Nedir? Stellar madenciliği yapılabilir mi gibi sorulara yanıt arayacağız. Stellar, XLM yorumlarına ve bu kripto paranın nasıl satın alınabileceğini anlatacağız.

 


Stellar Lumen Nedir? XLM Nedir?

Stellar ağının kripto para birimi XLM (Lumen) ‘dir. İlk olarak 2014 yılında Ripple ‘ın kurucularından Jed McCaleb tarafından piyasaya çıkarılan Stellar, daha sonra para birimi ismini Lumen olarak değiştirdi. Stellar Lumen, şu an piyasada XLM kısaltması ile işlem görmektedir. Fakat piyasada, Stellar, Lumen veya XLM terimlerini gördüğünüzde bu terimler hemen hemen aynı anlamda kullanılmaktadır.

 

 


Tüm Kripto Para Kurlarına, Kripto Para Fiyatları Sayfasından ulaşabilirsiniz.


stellar-lumen-xlm-karliyatirimlar.com

Stellar sisteminde transfer ücretleri oldukça düşüktür. Bir transfer ücreti Stellar sisteminde 0.00001 Lumen (XLM) ‘dir. Bu da bu sistemi diğer kripto paralar içerisinde avantajlı bir konuma sokmaktadır. Tabi bu avantajının yanında, dezavantajlı tarafları da vardır. Örneğin güvenlik konusunda bu konulardandır.

 

Stellar sistemi, Ripple sistemi gibi hızlı bir sistemdir. Bitcoin ve Ethereum gibi nispeten yavaş bir sistem değildir. Çünkü Stellar coin de Ripple gibi nodeların sadece küçük bir bölümü doğrulama nodları olarak kullanılır.

 

Stellar coin, merkezi olmayan bir ödeme teknolojisidir. Bu özelliği ile Bitcoin ile benzerlik göstermektedir. Ayrıca açık kaynaklı bir sistem olan Stellar, Ripple ile bazı noktalarda benzer olmasına rağmen, bu özelliği ile Ripple (XRP) ‘den ayrılır. Stellar açık kaynaklı olmasından dolayı bir merkezi yoktur. Fakat Ripple ‘ın bir merkezi vardır.

 


 

Stellar Yorum

 

Peki Stellar ‘a yatırım yapılabilir mi? Stellar coin almak mantıklı mıdır? Bu sorulara net bir yanıt vermek oldukça güç. Çünkü diğer kripto paralarda olduğu gibi, Stellar Lumen de oldukça sert hareketler yapabilmektedir.

 

stellar-xlm-yorumlari-karliyatirimlar.com

 

Stellar coin, bu yazımızın yazıldığı dönemde oldukça yüksek artışlar yaşadı. Fakat gelecekte bu kripto para birimini neyin beklediğini hep birlikte göreceğiz. Bu noktada stellar kripto parasının yani stellar lümen ‘in destek ve direnç noktalarının takip edilmesi ve bir yatırım öncesinde stellar grafiklerinin iyi incelenmesi gerekiyor. Çünkü kripto para piyasalarında yüksek iniş çıkışlar olabilmektedir. Bu da bu piyasayı biraz riskli hale getirmektedir. Bu nedenle stellar yatırımı yapmadan önce iyi araştırma yapmanız sizin için faydalı olacaktır.

 


 

XLM Ne Kadar? Stellar Lumen Ne Kadar?

 

XLM nedir? Stellar Lumen nedir gibi soruları yanıtladık. Peki XLM ne kadar? 1 Stellar Lumen ne kadar? Bu yazımızın yazıldığı dönemde 1 Steller Coin, yani 1 XLM, 1.59 liraydı. Yine 1 Stellar Lumen değerini dolar olarak ifade edecek olursak, 1 XLM 0.20$ civarındaydı. Bu dönemde oldukça artış gösteren Stellar coin ‘i nasıl bir gelecek bekliyor, hep birlikte göreceğiz.

stellar-xlm-ne-kadar-karliyatirimlar.com

Kripto para hesabı açacağınız kripto para borsası aracılığıyla, Stellar fiyatlarını anlık olarak takip edebilir, stellar grafiklerini inceleyebilirsiniz. Bu yerlerden özellikle XLM/USD ve XLM/TRY fiyatlarını takip edebilirsiniz.

 


 

Stellar Madenciliği Yapılabilir Mi?

 

Bazı kripto paraların madenciliği yapılabilirken, bazı kripto paralarda bu mümkün değildir. Örneğin bitcoin madenciliği yapılabilirken, Ripple madenciliği yapmak mümkün değildir. Stellar coin için de durum Ripple ile aynıdır. Stellar madenciliği, XLM madenciliği ya da Stellar Lumen madenciliği yapmak mümkün değildir. Çünkü bu kripto para piyasaya çıkmadan önce, bütün mevcut XLM’ler, 103.887.050.716 XLM çıkarılmıştır.

 

Bu nedenle, belirli bir sistem kurarak, Bitcoin deki gibi bir madencilik yapmak Stellar XLM için söz konusu değildir. Bu yüzden, bu kripto para birimi sadece alım/satım yöntemi ile elde edilebilir. Yani bir kripto para borsasından bir hesap açarak, stellar coin satın alabilirsiniz.

 


 

Stellar (XLM) Nasıl Satın Alınır?

 

Stellar coin yani Stellar Lumen (XLM) satın almak için ülkemizde farklı kripto para borsaları bulunmaktadır. Bu borsalardan birinden bir kripto para hesabı açabilir, buraya istediğini miktarda para transferi yaptıktan sonra, stellar yatırımı için XLM alımı yapabilirsiniz.

 

Kripto para satın almak, dolar ve Euro satın almak kadar kolay. Bu noktada yapmanız gereken tek şey, bir kripto para borsası bulmak ve oradan bu işlemi gerçekleştirmek. Ülkemizde, birbirinden farklı kripto para borsaları mevcuttur. Bu gibi yerlerden açacağınız bir kripto para cüzdanı ile siz de Stellar Lumen (XLM) alabilir veya satabilirsiniz.

stellar-coin-fiyatlari-karliyatirimlar.com.jpg

Buradaki bilgiler sadece bilgilendirme amaçlıdır. Hiç bir şekilde yatırım tavsiyesi değildir.

Hakkında admin

Buna da bir göz atın ...

metaverse-coinler-karliyatirimlar.com

Popüler Metaverse Coinler! 25 Metaverse Coin!

En Popüler 25 Metaverse Coin Metaverse yani Sanal Evren, geleceğin en büyük teknolojik ilerlemelerinden biri …

nft-nedir-karliyatirimlar.com

Sanatın Dijital Yüzü: NFT Nedir?

NFT Nedir? Son zamanların en popüler konularından biri de NFT ‘ler. Peki, özellikle Dijital Sanat …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir