13 / 07 / 2024
is fikirleri, yeni is fikirleri, is fikri

Karlı İş Fikirleri

İş Fikirleri denilince ve Ne İş Yapabilirim diye sorduğumuzda aklımıza, bir girişim yapmak, yeni bir dükkan açmak, evde iş imkanları, internetten yapılabilecek işler ve ek işler gibi bir çok farklı alanda iş düşünceleri gelir. Bu iş fikirlerinden bazıları yüksek yatırımlar gerektirirken, bazıları da herhangi bir yatırım gerektirmeden hemen yapabileceğiniz cinsten. Bazı iş imkanları evden işler ve internetten para kazanma yöntemlerine girerken, bazıları da daha büyük işletmeleri kurmanızı gerektirebilir. Bu yazımızda daha önceden denenmiş birçok iş fikrini ve yeni iş fikirlerini sizleri sunmayı amaçladık. Umarız bu yazımız yapmayı planladığınız işler konusunda farklı bakış açıları kazandırır.

 

Gelin şimdi birbirinden farklı kategorilerde sizler için derlediğimiz bu iş fikirlerine birlikte göz atalım.

 

E-Ticaret Sitesi Kurmak

 

Ne iş yapabilirim sorusunun cevaplarından birisi de E-Ticaret. E-Ticaret son yılların en önemli girişim alanlarından biri. Aklınıza gelebilecek her alanda irili ufaklı bir  çok web sitesi, online olarak ürüt satıyor ve bu alandan oldukça yüksek gelirler elde ediyorlar. İster giyim sektörü gibi geniş bir yelpazede, isterseniz de takı gibi daha özel bir alanda web üzerinden ürünlerinizin satışını gerçekleştirebilirsiniz. İnternetten para kazanma yöntemlerinin en popülerlerinden olan e-ticaret ve web sitesi üzerinden ürün satma işi, hem keyifli, hem de oldukça kazançlı iş fikirlerinden.

 

Peki bir e-ticaret sitesine sahip olmanız için en gerekiyor. Bu konuya daha detaylı olarak ilgili yazımızda değindik. Ama bir özet olması açısından bir de bu yazımızda değinelim.

e ticaret yapmak is fikirleri

 

Öncelikle e-ticaret ile ürün satmak istediğiniz bir alan ve bu alanda satış yapacak web sitenizin ismini belirliyorsunuz. Satmak istediğiniz ürünleri temin edebileceğiniz yerlerin listesini çıkararak bu yerlerle iletişime geçiyorsunuz. Bu sırada e-ticaret sitenizi de kurma çalışmalarına başlıyor, domain isminizi alıyor, bir hosting firması ile anlaşıyorsunuz. Tabi ki web sitenizin sosyal medya hesaplarını da almayı unutmuyorsunuz. Sitenizin kurulumu gerçekleştikten ve bir de Sanal POS cihazı ekledikten sonra, artık satışa hazırsınız. Unutmadan, bunları yapmanız için bir de şirketiniz olması gerekiyor tabi.

 

AVM’lerde Stand Açmak

 

Alışveriş merkezlerini gezerken irili ufaklı birbirinden varklı onlarca stand görmüşsünüzdür. İster gıda, ster kozmetik ve isterse aksesuar satışı yapsın, AVM ‘lerde açabileceğiniz bu AVM Standları oldukça kazançlı kazanç kapılarından.

AVM ‘lere açabileceğiniz standları kendi markanız ile kiralayabileceğiniz gibi, belirli bir markanın franchising ini alarak da yapabilirsiniz. Önemli olan bu standları veya AVM kiosk larını açacağınız yerin yeterli sayıda insan potansiyeline sahip olması.

is-fikri-avm-kiosk

AVM Kiosk unuzu kurduktan sonra buranın işletmesini siz yapabileceğiniz gibi, bu işletmeyi bir çalışanınız vasıtasıyla da yürütebilirsiniz. Bu kısım size kalmış.

 

AVM Standlarında ne mi satabilirsiniz? Waffle, çikolata, şekerleme, mısır, çiğ köfte, çay, kahve, takı, şapka, telefon aksesuarı, çocuk oyunları ve daha aklınıza gelebilecek bir sürü şey. Çeşit çeşit ürün yelpazesiyle, AVM standları güzel iş fikirlerinden.

 

 Organizasyon Firması Açmak

 

Düğün, nışan, sünnet, doğum günü vb. bir çok organizasyon, organizasyon firmaları tarafından yapılıyor.  Eskiden bireysel olarak organize edilen bu etkinliklere artık daha profesyonel organizasyon firmaları eşlik ediyor. Siz de bir organizasyon firması kurarak insanların mutlu günlerinden yanlarında olabilir, kazançlı iş fikirlerinden olan bu iş fikri ile kazanabilirsiniz.

is-fikri-organizasyon firması acmak

Peki bir organizasyon firması kurmak için neler gerekir? En başta organizasyon için yeterli büyüklükte bir yerinizin olması ve bu yerin çeşitli organizasyonlar için tekrar tekrar design edilebiliyor olması gerekir. Sonrasında organizasyonları yönetecek ve yönlendirecek bir ekibe ihtiyacınız olacak. Ekibinizin kalitesi, organizasyon firmanızın da kalitesini belirleyerek, müşteri potansiyelinizi etkileyecek.

 

Dans Eğitim Merkezi Açmak

 

Ne iş yapabilirim diye sorduğunuzda, cevaplardan biri de Dans Eğitim Merkezi Açmak Olabilir. Halk oyunları, Latin dansları, Salsa, Cha Cha, bachata, Sirtaki, Roman Havası, Oryantal ve daha bir çok dans türü ülkemizde oldukça rağbet gören danslar. Bu dansların eğitimini verdiğiniz veya çalışanlarınız tarafından bu eğitimlerin verildiği bir dans okulu açmak da karlı iş fikirlerinden.

is fikirleri dans okulu acmak, dans kursu

Peki dans okulu açmak ya da dans eğitim merkezi açmak, kolay mı? Oldukça. Öncelikle bu dansların icra edilebileceği bir yer kiralamanız gerekiyor. Tabi bu yerin kolay ulaşılabilir bir konumda olması oldukça önemli. Sonrasında eğitim kadronuzu oluşturmanız ve vermeyi planladığınız dersleri planlamanız gerekiyor. Kurulum ve planlardan sonra da, iş kalıyor reklama. Hem sosyal medya hem de Google üzerinden vereceğiniz reklamlar ile dans okulunuza müşteri çekebilir hem kazançlı hem de keyifli bu iş fikri ile siz de kazanabilirsiniz.

 

Balık Üretim Çiftliği Kurmak

 

Balık üretim çiftliği doğal yollardan yapılabilecek iş fikirlerinden. Özellikle Alabalık Çiftliği Kurmak ülkemizde oldukça çok tercih edilen işlerden. Şehrin biraz uzağında satın alınan veya kiralanan geniş bir arazide çiftliklerini kuran alabalık tesisi işletmecileri hem doğayla iç içe olmanın hem de bu alandan kazanmanın keyfini sürüyor. Üstelik bu gibi alanlarda iş yeri açmak ve yatırım yapmak da devlet destekleri ile olabiliyor.

is-fikri-alabalik-yetistirmek

Siz de bir Alabalık Çiftliği Kurmak, doğa ile iç içe bir işletmeden gelir elde etmek istiyorsanız, öncelikle devlet teşviklerini araştırmalı sonrada zamanınız geçirmek isteyeceğiniz bir yer bakmalısınız. Tabi bu işletme sizin ara sıra uğrayacağınız bir yer olacaksa, bunu da göz ardı etmemelisiniz.

 

Kahvaltı Dükkanı Açmak

 

Ne güzel söylemiş Cemal Süreyya: “Yemek yemek üstüne ne düşünürsünüz bilmem, Ama kahvaltının mutlulukla bir ilgisi olmalı.” En temel ve en keyifli öğünlerimizden biri kahvaltı belki de en güzeli. Tabi vakit ayırabilene ve imkanı olana. Kahvaltı dükkanı açmak da bir o kadar keyifli iş fikirlerinden. Özellikle ülkemizde bu öğüne verilen kıymet ve bu öğünün sadece bir yemek değil, ayrıca muhabbet ve sohbet oramı olarak görülmesi, dostlarla arkadaşların bir buluşma noktası olması, kahvaltı dükkanı açma fikrini kazançlı iş fikirlerinden biri yapıyor.

 

dukkan-acmak-kahvaltici-acmak

 

Peki kahvaltı dükkanı açmak için ne gerekiyor? Öncelikle bir kahvaltı dükkanı açmak ile bir kafe ve restoran açmak arasından işletme bakımından çok da fazla bir fark yok. Restoranlardaki ürün çeşitliliği kahvaltı dükkanlarından olmasa da, işletme bakımından bir çok benzerlikleri var.  Öncelikle restoran gibi uzun ve keyifli sohbetler için yeterli genişlikte bir alanınızın olması gerekiyor. Çünkü insanlar kahvaltıya geldiklerinde, burada vakit geçirmek istiyorlar. Yerinizin önemi kadar, kahvaltı çeşitleriniz de oldukça önemli. Özellikle kulaktan kulağa yayılmak ve müşterilerinizin diğer müşterileri kahvaltı dükkanınıza çekmesini istiyorsanız, bu konuya oldukça özen göstermelisiniz. Hatta bazı spesyalleriniz olmalı. Çünkü sizin için en önemli şeylerden biri de müşteri memnuniyeti.

 

Kitap Kafe Açmak

 

Son azmanların yeni iş fikirlerinden biri de Kitap Kafe Açmak. Kitap Kafeler hem bildiğiniz kafe işletmecisi hem de tasarımında kullanılan kitaplar ile, bambaşka bir dünya sunuyor müşterilerine. Bu kitaplar hem satılıyor hem de müşterilerin okumasına olanak sağlanıyor.

 

Özellikle tarihi binalara kurulan bu gibi işletmeler adeta bir müşteri mıknatısı haline gelebiliyor. O yerlerin dokusu, kahve ve kitap kokusu ile harmanlandığında, insanlar bambaşka dünyalara giriyor. Orada oldukları her anın keyfini doyasıya çıkarıyorlar.

yeni-is-fikirleri kitap kafe

Siz de bu keyifli iş fikri Kitap Kafe ile kazanabilir, kitap ve kitap dostlarını bir araya getirebilirsiniz.

 

Sezonluk Otel İşletmeciliği

 

Ülkemiz bir turizm cenneti. Özellikle yaz aylarından güney ve batı sahillerimize akın eden turistler oldukça önemli bir kazanç kapısı ülkemiz için. Bu tursitlerin konaklaması, yeme içme ve eğlenme gibi faaliyetlerinin karşılanması da bu alanda yapılabilecek işlerin başında. Hepsinin bir arada düşünüldüğü iş fiki olarak da akla ilk gelen Sezonluk Otel İşletmeciliği.

 

Sadece belirli bir dönemi kapsayan ve o dönem için kiralanan bu otellerde, turistlere hizmet sunabilir, sezonluk bir işten siz de kazanabilirsiniz. Tabi bu işi yaparken ülkemizi de en iyi şekilde temsil etmeniz, misafirperverlikten ödün vermemeniz ve o turistin tekrar tekrar ülkemize gelme isteğini tazelemelisiniz.

is-fikirleri-sezonluk-otel-isletmek

Sezonluk Otel İşletmeci doğası gereği belirli bir yatırım gerektiriyor ve oldukça önemli bir ekibe ihtiyaç duyulan bir iş. Bir otelde olması gereken her hizmeti vereceğiniz için, ekibiniz oldukça dikkatli seçmeli, müşteri memnuniyetini her şeyden önde tutmalısınız. Bunları sağladıktan sonra, bu işten kazanmamanız çok zor.

 

Sürücü Kursu Açmak

 

Sürücü Belgesi zorunlu olmasa da artık herkesin aldığı bir belge. Bu da herkesin yolunun bir gün mutlaka sürücü kurslarına düşeceği anlamanı geliyor. İnsanlar bu kurslardan gerekli eğitimi aldıktan sonra sınava girerek, sürücü belgelerini alıyorlar. Bu noktada Sürücü Kursu Açmak da, eğitim alanındaki iş fikirlerinden biri olarak karşımıza çıkıyor.

is-fikirleri-surucu-kursu-acmak

Bir sürücü kursu açmak için, bir dersliğiniz, sürücülük derslerini vereceğiniz eğitim kadronuz, direksiyon dersleri için pratik aracınız ve bu faaliyetleri organize edecek bir ekibinizin olması gerekiyor. Bu şartları sağladığınızda, gerekli başvuruları yaparak, siz de bir Sürücü Kursu sahibi olabilirsiniz.

 

Stok Fotoğrafçısı

 

Fotoğraf çekmek çoğumuz için bir hobi olsa da, bazı insanlar bu işi profesyonel manada yaparak hem para kazanıyorlar hem de bu işin keyfini çıkarıyorlar. Örneğin bir geziye gittiğinizde veya farklı bir kare yakaladığınızda, siz bu fotoğrafı instagramdan paylaşırken, Stok Fotoğrafçılık Yapanlar, o karelerden kendilerine bir portfolyo oluşturuyorlar ve bu portfolyolarını internet üzerindeki çeşitli Stok Fotoğraf sitelerine yerleştiriyorlar. Fotoğraflarını kullanmak isteyen biri çıktığında da o fotoğraf üzerinden para kazanıyorlar. Bu nedenle, ne iş yapabilirim sorusunun yanıtlarından biri de fotoğrafçılık şüphesiz.

 

stok fotografcilik is fikirleri

 

Birim başına düşük ücretler olduğu için bazı insanlar bu işe gereken değeri vermiyor. Fakat binlerce on binlerce fotoğrafınızın olduğunu düşündüğünüzde, Stok Fotoğrafçılık müthiş bir pasif gelir kapısı sizin için. Dolayısıyla internetten para kazanma yolarından biri olan Stok Fotoğrafçılık, birim olarak düşük ama sürüm olarak oldukça kazançlı iş fikirlerinden.

 

Otomat / Vending işletmeciliği

 

Otomat Makinaları ya da Vending Makinaları hepimizin sıklıkla karşılaştığı makinalar ve ne iş yapabilirim diye sorduğunuzda yanıt olabilecek bir iş tipi. Kimi zaman çay, kayve, kola veya su, kimi zaman da bisküvi, çikolata aldığımız bu makinaların bir işletmecisi de siz olabilirsiniz. İnsanların yoğun olduğu lokasyonlara koyacağınız Vending Makinaları ile oldukça karlı bir yatırım yapabilirsiniz ve farklı iş imkanlarından biri ile kazanabilirsiniz.

 

Vending Makinaları özellikle okul, dersane, büyük şirketler, devlet daireleri ve daha sayamayacağımız bir çok yerde, orada olmadan kazanmanın adı. Siz makinanızı dolduruyorsunuz ve makine sizin için belirli bir süre satış yapıyor. Siz de belirli zaman aralıklarındaki ziyaretlerinizle, makinenizi dolduruyorsunuz. Bu işi siz yapabileceğiniz gibi, çalışanlarınız ile de yapabilirsiniz.

is fikirleri otomat makineleri, vending

 

Otomat makinalaraınızın yerleştirileceği lokasyonlar için, ilgili yerlerle anlaşma yapmalı, kazancın belirli bir oranı üzerinden veya sabit bir kira ile bu yerleri kiralamalısınız. Bu hizmet hem size hem, hem kiraladığınız işletmeye hem de oradaki insanlara faydalı bir hizmet olduğundan, Kazan-Kazan-Kazan tipi bir iş fikri Vending Makinaları.

 

Ülkemizde daha çok su, çay/kahve ve atıştırmalık otomat makineleri kullanılırken, yurt dışında bir çok alanda Vending Makinalarını görmek mümkün. Siz de sizin için uygun olan Vending Makinalarından alarak, oldukça karlı iş fikirlerinden birine yatırım yapmaya başlayabilirsiniz.

 

Sakız Top Otomatı İşletmeciliği

 

Otomat ve Vending makinalarının yanında, daha küçük bir otomat yatırımı da Sakız Top Otomatları İş Fikri. Sakız Top Otomatarı, yuvarlak sakızlar ve topların yerleştirildiği ve bozuk paralar ile alındığı basit ama kullanışlı makinalar. Bu makinaların ayaklı büyük makinaları olduğu gibi, tezgah üstlerine yerleştirilebilecek küçük çeşitleri de mevcut.

 

Küçük ama keyifli iş imkanlarından, yatırım şekillerinden olan Sakız Top Otomatları ile bir yatırım yapmak için, öncelikle bir yer belirlemeniz ve ilgili yer ile anlaşmanız gerekiyor. Kira bedeli için genelde kazancın belirli bir oranı üzerinden anlaşıldığından, cebinizde çok fazla para çıkmadan bu yatırımı yapabilir, bu iş fikri ile satışlarınıza başlayabilirsiniz. Kira bedeli olarak sabit bir fiyat isteyen işletmeler de olabilecektir. Bu durumda kar-zarar hesabınızı iyi yapmalısınız.

 

is-fikirleri-sakiz-top-otomatlari

 

Başlangıçta sadece bozuk paralar ile çalışan Sakız Top Otomatı iş fikri size küçük gelebilir. Ama bu gibi makinaları farklı lokasyonlara yerleştirdiğinizde, buralardan elde edeceğiniz toplam gelir oldukça yüksek olacaktır.

 

Sakız Top Otomatlarını nereden alabilirim? diye soracak olursanız, bu otomatları sitemiz üzerinden de alabileceğinizi belirtmek isteriz. Hem ayalı büyük Sakız Top Otomatlarına, hem de tezgah üstü için uygun olan daha küçük Sakız Top Otomatlarına, mağaza bölümünden ulaşabilirsiniz.

 

Evde Yaşlı Bakım Hizmeti

 

Yaşlı insanlarımızın bakımı ile ilgili bu iş fikri, evde iş imkanlarından biri. Evde veya bakımını üstlendiğiniz kişinin evinde yapabileceğiniz bu iş, özellikle insan ilişkileri konusunda yetenekli olmayı gerektiriyor. Bu yüzden bu iş için kuracağınız ekipte, insan ilişkilerine önem veren ve insan ruhundan anlayan insanlara yer vermelisiniz.

 

is-fikirleri-yasli-bakim

Belirli bir merkez üzerinden de yürütebileceğiniz yaşlı bakım hizmeti, insanlara faydalı olarak gelir elde edebileceğiniz iş fikirlerinden. Siz de bir Yaşlı Bakım Merkezi açarak, yaşlılarımızın ihtiyaç duydukları hizmetleri sunabilirsiniz.

 

Web Sitesi Tasarlamak

 

Web Siteleri son zamanların en çok rağbet edilen teknolojik varlıklar. Birçok insan, bir web sitesi aracılığıyla insanlara ulaşmak ve oranın vasıtasıyla e-ticaret yapmak istiyor. Kimileri ise sadece fikirlerini yazmak için blog olarak kullanıyor web sitelerini. Bazıları ise sadece ismini duyurmak ve dijital olarak var olmak için. Her ne şekilde gerçekleşiyorsa gerçekleşsin, insanlar web sitelerine ihtiyaç duyuyorlar ve bu web siteleri birileri tarafından tasarlanıyor. Bu da web sitesi tasarımı işini, önemli iş fikirlerinden biri yapıyor. Aynı zamanda da yeni iş fikirlerinden biri web sitesi tasarımı.

is-fikirleri-web-sitesi-tasarimciligi

Ziyaret ettiğiniz web sitelerinden görmüşsünüzdür. Birbirinden farklı tasarımlar ve şık görseller ile tasarlanmış web siteleri, aklınıza gelen hemen hemen her alanda hizmet veriyor. Bu tasarımları sağlayan kişiler yani web tasarımcılar da bu tasarımlardan, kurulum ve işletim süresince para kazanıyor. Nasıl mı?

 

Öncelikle kurulum aşamasında sitenin tasarlanması için bir ücret ödenmesi gerekiyor. Sitenin işlediği sürede de, bakım çalışmaları ve optimizasyonlar için ödeme talep eden web sitesi tasarımcıları, yani web masterlar bu alandan oldukça önemli paralar kazanıyorlar.

 

WordPress yardımı ile oluşturulan sitelerde, hazır tasarımlar kullanılabiliyor.  Bu da, bu süreçte tasarım sürecinin daha hızlı bir şekilde atlanılmasına olanak sağlıyor, masrafları da düşürüyor. Çünkü hazır tasarımlar, baştan sonra tasarlanan web sitelerine göre daha uygun fiyatlara satışa sunuluyor.

 

İster hazır tasarım kullanarak, ister baştan sonra site tasarımı yaparak veya bunu yapan bir ekip kurarak, bu alandan siz de kazanabilir, web alanındaki iş fikirlerinden biri olan web tasarımcılık yapabilirsiniz.

 

Baskılı Ürün Satışı

 

Kupa bardak, tişört, forma ve benzeri ürünler, üzerlerine baskı yapılarak satışa sunulabilir. Bu ürünlerin satışını birebir müşteriye yapabileceğiniz gibi, bu ürünleri satan işletmelere toptan satışını da yapabilirsiniz. Bu işlem için yine bir web sitesi kullanabilir, satışlarınızı bir web sitesi üzerinden yapabilirsiniz.

yeni-is-fikirleri-baskili-urun-satmak

Baskılı Ürün Satışı için öncelikle baskı uygulanacak ürünleri satın almanız ve baskıları yaptıracağınız bir firma bulmanız gerekiyor. Bu baskıları yapacak cihazları satın almanız da bu işi daha da büyüttüğünüzde atacağınız bir adım. Böylelikle kendi baskınızı yapabilecek daha hızlı bir üretim sürecine girebileceksiniz.

 

Düğün Fotoğrafçılığı

 

İnsanların en mutlu günleri Düğünler. Düğünlerin vazgeçilmezlerinden biri de Düğün Fotoğrafları. Düğün Fotoğrafları, Düğün Fotoğrafçıları tarafından çekilen ve o anları ölümsüzleştiren hatıralar. Siz de Düğün Fotoğrafçılığı yaparak kazanabilir, insanların en keyifli olduğu bu anları ölümsüzleştirebilirsiniz.

 

Peki Düğün Fotoğrafçılığı nasıl yapılır? Öncelikle profesyonel bir fotoğraf makinesine sahip olmalı ve temel fotoğrafçılık bilgilerine hakim olmalısınız. Sonrasında ister kendi fotoğraf çekim mekanınızı oluşturun, isterseniz de çevrenizde bulunan doğal ortamları kullanın, çekimlerde bu alanları kullanabilirsiniz.

is fikirleri dugun fotografciligi

Oldukça yüksek fiyatlar istenen düğün fotoğrafları, son zamanlarda Dron çekimleriyle daha da renkli hale getirildi. Siz de portföyünüze bunu da katarak, daha güzel fotoğraflar çekebilir, farklı çiftlere tavsiye edilebilirsiniz.

 

Doğum ve Bebek Fotoğrafçılığı

 

Düğün fotoğrafçılığında olduğu gibi, yine keyifli anları ölümsüzleştiren bir iş, Doğum ve Bebek Fotoğrafçılığı yapabilirsiniz. Burada yine kendi çekim alanınızı oluşturabileceğiniz gibi, belirlenen alanlarda da bunu yapabilirsiniz. Bu çekimler için çeşitli oyuncakları kullanabilir, çekim alanını daha da renklendirebilirsiniz. Birbirinden tatlı bebeklerle bu süreci geçireceğiniz için Doğum ve Bebek Fotoğrafçılığı keyifli ve tatlı iş imkanlarından biri.

is-fikirleri-bebek-fotografciligi

Fotoğraf çekerek bir iş yapmak istediğinizde, temel fotoğrafçılık bilgilerini daha önceden öğrenmiş olmanız ve pratik olarak da bu alanda çalışmanız gerekiyor. Çünkü çekeceğiniz fotoğraflar, bu mutlu günlerinde insanlar tarafından da beğenilmeli ve bu beğeni daha sonra tavsiye olarak geri dönemlidir.

  

Butik Çikolatacı Açmak

 

Bir diğer tatlı iş imkanı iste Butik Çikolatacı Açmak. Çikolata hepimizin severek tükettiği bir gıda. Çikolata Dükkanları ise, son zamanlarda bu talebi gören girişimcilerin, bu talebe verdikleri karşılık. Özellikle Butik Çikolata Dükkanları, son yıllarda çok popüler. Çeşit çeşit çikolatalar ve farklı içecek çeşitleri ile bu dükkanlar, çikolata severlerin uğrak yerlerinden. Peki, siz de bir dükkan açmak ve çikolata satmak istemez misiniz?

is-fikirleri-butik-cikolata-dukkani-acmak

Cevabınız Evetse, Çikolata Dükkanı iş fikri tam size göre. Küçük, şirin bir dükkan açabilir, bu dükkanda birbirinden lezzetli çikolatalar satabilirsiniz. Bu çikolataları hazır alabileceğiniz gibi, kendiniz de imal edebilirsiniz. Tabi ciddi bir Çikolata Yapım Kursundan başarıyla mezun olmuş olmanız gerekir bunu yapmak için. Eğer farklı firmaların ürünlerini satmak isterseniz, bu firmalar ile iletişime geçebilir, çikolata dükkanınızda, bu çikolataları satabilirsiniz.

 

Çağrı Merkezi Kurmak

 

Hemen hemen her alanda Çağrı Merkezi karşınıza çıkmıştır. İnsanların taleplerine ve şikayetlerine karşı kurulan Çağrı Merkezleri aslında belirli bir ekip ve basit bir sistem ile kurulabilen bir sistem. Siz de bir Çağrı Merkezi kurabilir, giderek büyüyen bir ekiple, farklı firmalara çağrı merkezi hizmeti verebilirsiniz.

Karlı İş Fikirleri 1

Bir çok firma Çağrı Merkezi hizmeti sunuyor ve bu hizmeti dışarıdan hizmet alarak sağlıyorlar. İşte burada devreye Çağrı Merkezi hizmeti sunan firmalar giriyor ve bu hizmeti şirketlere sunuyorlar. Belirli bir ekibe, farklı firmaların numaraları yönlendiriliyor ve o kişi o firmadan sorumlu olan Çağrı Merkezi yetkilisi oluyor. Yani Çağrı Merkezi, farklı firmaların çağrı merkeziymiş gibi birç ok firmaya hizmet veriyor. Bu da bu hizmeti tercih edilen iş fikirlerinden biri yapıyor.

 

Editörlük Yapmak

 

Editörlük belirli bir yazıyı gözden geçirme ve basıma hazırlama işi kısaca. Hem kitap, dergi gibi basılı yayınlar, hem de web siteleri, bloglar gibi dijital kanallarda yazılan yazıların düzeltilmesi işinden sorumlu kişiler de Editörler. Özellikle dijital dönüşümün yaşandığı günümüzde, editörlere düşen görev oldukça fazla. Siz de Editörlü yaparak bu farklı iş imkanıyla kazanabilirsiniz.

is-fikirleri-editorluk yapmak

Editörlük işin iyi bir dil bilgisine sahip olmanız ve bilgisayarı iyi kullanabilmeniz gerekiyor. Bunun dışında sermayeye gerek duymayan işlerden olan Editörlük, evden yapılabilecek işlerden. Aynı zamanda ek iş ya da evde ek iş kategorisine de girecek olan Editörlük, internetten para kazanma yollarından biri olarak da ele alınabilir.

 

Tereryum ve Minyatür Bahçe Yapmak

 

Ne iş yapabilirim sorusunun bir diğer yanıtı da, Tereryum ‘lar diğer bir ifadeyle Minyatür Bahçeler, küçük dünyalar. Siz de yaratıcılığınızı kullanarak bu küçük dünyalardan yaratmak ve evde ek iş yapmak istemez misiniz? Bunun için gerekli malzemeleri aldığınızda, artık geriye sadece yaratıcılığınız kalıyor. Tereryum ve Minyatür bahçeler, yaratıcılığınızın sizin tek sınırınız olduğu iş fikirlerinden.

yeni-is-fikirleri-tereryum-yapmak

Bir doğa alanı yaratabilir, bir olayı canlandırabilir, bir duyguyu yansıtabilirsiniz Tereryumlarla. Özellikle belirli ilgi alanları olan insanlara yönelik, özel  bir ortam oluşturabilirsiniz. Bu ürünlerin satışını da web üzerinden online olarak yapabilir, internetten para kazanma yollarından biri olan Minyatür Bahçe satışı ile siz de kazanabilirsiniz.

 

Takı Tasarımı Yapmak

 

Yine yaratıcılığınızı konuşturacağınız iş imkanlarından biri de Takı Tasarımı. Birbirinden farklı malzemeler ve hayal gücünüzü birleştirerek, çok şık tasarımlara imza atabilir, takı tutkunlarına bu ürünleri satabilirsiniz. Az sermaye gerektiren işlerden biri olan Takı Tasarımcılığı, renk bilgisi ve belirli bir düzey yaratıcılık gerektiriyor. Özellikle zevkli biriyseniz, Takı Tasarımcısı Olmak tam size göre.

is-fikirleri-taki-tasarimi

Yaptığınız takıları, kendi bloğunuz üzerinden satabilir, birçok insana ulaşabilirsiniz. Yine sosyal medya hesaplarınızdan bu ürünlerinizi insanlara satabilirsiniz. Takı Tasarımcılığı, yaratıcılığın önemli olduğu iş fikirlerinden.

 

Reklam Ajansı Açmak

 

Yaratıcılığın oldukça önemli olduğu bir diğer sektör de, Reklamcılık Sektörü. Etkili bir reklam, müşteriyi duygusal olarak etkileyen ve ürüne yönlendiren bir reklamdır. Eğer yaratıcı biri iseniz, bu sektör tam size göre. İyi bir ekiple bir çok kazançlı işe imza atabilir, firmaların tanıtımıyla kazanabilirsiniz.

 

Reklam Ajansları ekip çalışmasının oldukça önemli olduğu yerler. Siz de kuracağınız iyi bir ekip ile, yaratıcılığın sınırlarını zorlayabilir, önemli atılımlar yapabilirsiniz.

is-fikirleri-reklam-ajansi-acmak

Reklam Ajansları geleneksel anlamda televisyon, radyo ve billboard gibi yerler için reklam hazırlarlar. Fakat dijital dönüşüm ile birlikte, artık internet reklamcılığı da oldukça önem kazanan bir alan haline geldi. Bu yüzden, kuracağınız reklam ajansında, bu iki tip reklamcılığı da göz önünde bulundurmanızda fayda var.

 

Oto Kurtarıcı İşi Yapmak

 

Arabanız hiç yolda kaldı mı? Eğer kaldıysa, bu hizmetin ne kadar önemli bir hizmet olduğunu siz de biliyorsunuz. Çekici veya Oto Kurtarıcı hizmeti sağlayarak bu alandan para kazanmanız mümkün. Bu araçlardan oluşan bir filo kurmanız ve belirli bir hat yardımı ile bu hizmeti organize etmeniz, öncelikle yapmanız gereken şeylerden. Sonrasında, hizmetinizi duyurmanız ve müşteri kazanmanız gerekiyor.

is-fikirleri-oto-kurtarma

Bu işi bireysel de yapabilirsiniz, kuracağınız bir ekip ve filo ile de yapabilirsiniz. Oto kurtarıcı işi, bu anlamda önemli iş fikirlerinden.

 

Evden Eve Taşımacılık Yapmak

 

Ne iş yapabilirim sorusunun cevaplarından biri de yine taşımacılık ile ilgili bir diğer iş fikri, Evden Eve Taşımacılık Yapmak. Diğer taşımacılık işlerinde olduğu gibi bu sektör de oldukça kazançlı ve bir ekip ile yapılabilecek işlerden. Nakliye ekibinizi kurduktan sonra, siz de evden eve nakliyat yaparak kazanabilirsiniz.

is-fikirleri-nakliyat

Bu iş için belirli büyüklükte araçlara sahip olmanız gerekiyor. Bu araçlar ile aynı gün içinde farklı büyüklükteki yerlere taşımacılık hizmeti sunabileceksiniz. İyi bir organizasyon ve boş geçmeyen günler ile, Evden Eve Nakliyat Hizmeti, karlı iş fikirlerinden.

 

Büyük Baş Hayvan Yetiştiriciliği

 

Etin yaşamımız açısından önemi ve Et fiyatlarından artış göz önüne alındığında, bir çok yatırımcı Büyük Baş Hayvan Yetiştiriciliği yapma niyetine girmiştir. Fakat hem zorluğu hem de bu alandaki tecrübesizlik, insanları Büyük Baş Hayvan Yetiştiriciliğinden alıkoyuyor. Fakat, profesyonel bir üretim çiftliği ile bu alandan siz de kazanabilirsiniz.

is-fikirleri-buyuk-bas-hayvancilik

Hollanda gibi küçük bir ülkenin, optimize edilmiş tarım ve hayvancılık altyapısını düşündüğünüzde, gerekli özen gösterildiğinde, bu alandan nasıl kazançlar elde edileceği açık. Üretim yöntemlerinin üst düzey olduğu Hollanda gibi ülkeler, hayvancılıktan oldukça yüksek kazançlar elde ediyorlar. Yapılması gereken tek şey bu yöntemleri örnek almak ve uygulamak. Eğer siz de profesyonel bir Büyük Baş Hayvan Çiftliği kurarak, üretimin her aşamasını modernleştirirseniz, hayvancılık en karşı iş fikirlerinden biri. Fakat bunun için kararlı olmalısınız çünkü belirli bir düzen ile gitmekte olan bu işin ülkemizde modernleşmesi için, çok çalışmamız gerekiyor.

 

Süt ve Süt Ürünleri Satışı Yapmak

 

Et üretiminin yanında, Büyükbaş ve Küçükbaş hayvancılığın yapılma nedenlerinden biri de Süt ve Süt Ürünleri Üretimi. Bu ürünleri üretmek ve satmak, kazançlı iş fikirlerinden biri.

 

Tarım ve hayvancılıkta, devlet teşvikleri oldukça önemli bir yere sahip. Siz de bu teşviklerden yararlanabilir, süt üretimi için büyükbaş hayvan besleyebilirsiniz. Sadece süt değil, sütten imal edilen, bir çok süt ürününü de üretebilir, bu ürünlerin satışının yapabilirsiniz.

is-fikirleri-sut-urunleri-satisi

Büyükbaş hayvanlarda olduğu gibi, küçükbaş hayvan yetiştiriciliği de özellikle peynir üretimi için oldukça önemli. Siz de bu alandan kazanmak istiyorsanız, iyi bir araştırma ile, küçükbaş hayvancılık işine de girebilirsiniz. Ama bu alanda tecrübe oldukça önemli. Bilmediğinizi işe girmek oldukça riskli olabilecek bir şey. Özetle, paçaları sıvayıp girişebileceğiniz bir işe girmelisiniz.

 

Böcek Yetiştiriciliği Yapmak

 

Evet yanlış okumadınız, Böcek Yetiştiriciliği de son zamanlarda sık yapılan yeni iş fikirlerinden.  Özellikle bazı böcek türlerinin ihracatını da yapabilirsiniz. Tabi bu iş için uygun bir alanınızın olması ve profosyonel birinden destek almanız gerekiyor.

is-fikirleri-bocek-yetistirmek

Peki hangi böcekler üretilerek satılabiliyor?  Uğur böceği, Kurtçuk, Solucan, Çekirge, Sülük gibi böcekler üretilerek satılabiliyor. Tabi bir de Arı ve İpek Böceği var ki bunu zaten hepimiz biliyoruz. Siz de Böcek satarak kazanmak isterseniz, Böcek Yetiştiriciliği güzel bir iş fikri olabilir.

 

Oto Yıkama Dükkanı Açmak

 

Araç Yıkama ya da Oto Yıkama insanların sıklıkla yaptırdığı bir iş. Bu da bu işin kazançlı işlerden biri olabileceğini gösteriyor. Bu iş için sahip olmanız gereken şeyler ise, uygun bir alan, gerekli yıkama cihazları ve ekipmanları ile bir ekip. Bunlara sahip olduğunuzda, artık Oto Yıkama dükkanınızı açabilirsiniz.

is-fikirleri-oto-yikama

Dükkan Açmak oldukça kolay ama bu dükkanı olması gerektiği gibi yürütmek zordur. Siz de zoru başarmalı, verdiğiniz hizmet ile, müşterilerinizi bir daha gelmeye teşvik etmelisiniz. Eğer bunu yaparsanız, Oto Yıkama Dükkanı Açma işi, size oldukça karşı günler gösterebilir.

 

Antika Dükkanı Açmak

 

Eski eşyalar bazılarımız için gereksiz görülürken, bazılarımız için eşsiz eşyalardır. Özellikle antika eşyalar bu kişilerin dikkatini daha da çeker. Siz de Antika ürünleri sattığınız bir Antikacı Dükkanın Açabilir, eski eşyalardan para kazanabilirsiniz. Hatta bu işi internet ortamına bile taşıyabilir, online satışlar yapabilirsiniz.

dukkan-acmak-antikaci

Antikacı dükkanlarında bazen müzayedeler, mezatlar yapılır. Siz de bu gibi organizasyonlar düzenleyerek, müşterilerinizi dükkanınıza çekebilir, karşı bir iş fikri olan Antika Dükkanı ile kazanabilirsiniz.

Bu işi yapmak için antika ürünlere sahip olmanız gerekiyor. Bu da tabi onları size satacak kişiler ile irtibatınızı ve belirli bir çevre edinmenizi gerektiriyor. Eğer bunlara sahipseniz, Antikacılık kazançlı iş fikirlerinden biri olabilir.

 

Meyve Suyu Barı Açmak

 

Sağlıklı beslenmek hepimizin istediği, kimimizin başardığı kimimizin de başaramadığın bir şey. Sağlıklı beslenmenin ilk adımlarından biri de meyve ve sebze tüketmek. Meyve suları bunun meyve kısmını giderebilecek tüketim maddelerinden. Siz de bu sağlıklı adım için bir vesile olmak ve Meyve Suyu satışı ile kazanmak istemez misiniz?

is fikirleri eyve suyu satisi

Çeşit çeşit ürünleri ile açacağınız bir Vitamin Bar, size oldukça kazançlı günler gösterebilir. Belirli karışımlar ile bu ürünleri sunabilir, kendi speciallerinizi yaratabilirsiniz. Tabi bu alanda bir eğitim almak da bu işin olmazsa olmazlarından. Bunları sağlarsanız, Meyve Suyu Barı Açmak oldukça kazançlı iş fikirlerinden biri olabilir sizin için.

 

Evde Sabun Yapmak

 

Rengarenk ve güzel kokulu sabunları görmüşsünüzdür. İşte bu sabunlardan sizde yapmak ve bu sabunları satarak kazanmak istemez misiniz? Evde iş imkanlarından biri olan Evde Sabun Yapımı, bu alanda kazançlı iş fikirlerinden. Tabi bu konuda bir tecrübenizin olması koşuluyla.

sabun yapımı is fikirleri

Farklı renklerden sabunları farklı kokular ve şekillerde üretebilir, kendi sabun katologunuzu oluşturabilirsiniz. Bu sabunları sosyal medya hesaplarınızdan veya bloğunuz üzerinden satabilir, karşı bir iş olan sabun sektörü ile kazanabilirsiniz.

 

Güzellik Salonu Açmak

 

Günümüzde kadınların uğrak yerlerinden biri de Güzellik Merkezleri.  Bu merkezlerde çeşitli bakımlar yaptıran hanımlar, düzenli olarak bu gibi yerleri kullanıyor ve oldukça çok para harcıyorlar. Bu da, Güzellik Salonu Açma fikrini, karlı iş fikirlerinden biri haline getiriyor. Peki bir Güzellik Salonu’nda neler bulunur? Güzellik Salonu Nasıl Açılır?

is-fikirleri-guzellik-merkezi-acmak

Bir Güzellik Salonu Açmak için öncelikle büyük bir iş yerinizin olması gerekiyor. Bu iş yerinde, kuaför, manikür, pedikür, solarium, cilt bakımı, masaj gibi hizmetlerin verileceği alanların olması gerekiyor. Ayrıca geniş ve uzman bir ekibe sahip olamanız, farklı zumanalrla Güzellik Salonunuzu renklendimreniz gerekiyor. Sunduğunuz hizmet kalemi ne kadar fazla ve hizmet kaliteniz ne kadar iyi olursa, müşteri memnuniyetiniz de o ölçüde iyi olur. Bu da size daha çok müşteri olarak geri döner.

 

SPA Merkezi Açmak

 

SPA, latince de “Selus Per Aqua” yani “Sudan Gelen Sağlık” anlamında kullanılıyor. SPA Merkezleri de bu sağlık hizmetini sunan merkezlere verilen isim. Sağlıkla ilgili diğer alanlarda olduğu gibi bu aland a insanların oldukça rağbet gösterdikleri bir alan, özellikle kadınların. Bu da SPA Merkezi Açma fikrini önemli iş fikirleri arasına sokuyor.

is-fikirleri-spa-acmak

Masajlar, aromatik yağlar ve şifalı taşlar kullanılan SPA ‘lar, bu alanda uzman bir ekip gerektiriyor. Bu nedenle, SPA Merkezi açmak uzman bir ekiple yapılabilecek karlı işlerden. Tabi bu gibi bir merkezi açmak oldukça geniş bir alan gerektiriyor. Bunu sağladığınız taktirde, hizmetinizin de güzel olması bu alanda size çok müşteri kazandırabilir.

 

Bu yazımızda Ne iş yapabilirim sorusunun yanıtlarını aradık ve çeşitli iş fikirlerine, iş düşüncelerine ve farklı dükkan açma imkanlarına değindik. Evden yapılabilecek işlere, internetten kazanç yollarına ve ek işlere göz attık. Umarız faydalı olmuştur.

Hakkında admin

Buna da bir göz atın ...

yeni-is-fikirleri-karliyatirimlar.com

Son Yıllarda Popüler Yeni İş Fikirleri

Ülkemizde ve dünyada yaşanan gelişmelerle birlikte yeni iş fikirleri de ortaya çıkmış, teknolojik gelişmelerin de …

internetten-para-kazanma-yollari-1-karliyatirimlar.com

İnternetten Para Kazanma Yolları

İnternetten para kazanmak internet teknolojisi ile hayatımıza giren ve online ortamdan gelir elde edilmesinin genel …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir