13 / 07 / 2024
yeni-is-fikirleri-karliyatirimlar.com

Son Yıllarda Popüler Yeni İş Fikirleri

Ülkemizde ve dünyada yaşanan gelişmelerle birlikte yeni iş fikirleri de ortaya çıkmış, teknolojik gelişmelerin de eşlik ettiği bu iş fikirleri, yatırımcılar ve girişimcilere ilham kaynağı olmaya başlamıştır. Peki en çok ilgi gösterilen ve yatırım yapılan sektörler hangileri? Hangi yeni iş fikri günümüzde daha çok öne çıkıyor? Bu yazımızda, geleceğin meslekleri ile birlikte popüler iş fikirlerine de göz atacağız.

 

Günümüzde birçok girişimci ve yatırımcı, ne iş yapsam, ne iş yapabilirim diye düşünüyor. Yeni iş fikirleri ve popüler iş fikirleri bu noktada birçok kişiye yol gösterebiliyor. Biz de burada, bu iş imkanlarını, yatırım alanlarını sizler için bir araya getirdik. Haydi şimdi bu popüler ve yeni iş fikirlerine birlikte göz atalım.

 

Yazılım İle İlgili Yeni İş Fikirleri

 

Yazılım Şirketi Kurmak

 

Yazılım sektörü çağımıza damga vuran sektörlerin başında geliyor şüphesiz. Hemen hemen her sektörün yazılım ile bir şekilde karşılaştığı çağımızda, kod yazmak ve programcılık oldukça popüler işlerden. Bu yeteneklerin bir araya getirilmesi ile de bir yazılım şirketi kurmak, yeni iş fikirleri arasında.

yeni-is-fikirleri-yazilim-sirketi-acmak

Üniversitelerin bilgisayar mühendisliği, elektronik mühendisliği, yazılım mühendisliği, bilgisayar programcılığı, matematik mühendisliği gibi bölümlerden mezun öğrencilerin sıklıkla tercih ettiği yazılım sektörü, sadece bu bölümlere özgü bir sektör değil tabi ki. Farklı meslek gruplarından insanların da daha sonra kodlama öğrenerek yazılım sektörüne adım attıklarına sıklıkla rastlıyoruz. Bu sektörden edinilen deneyimler ile de ileride bir yazılım şirketi kurmak, bu kişilerin öncelikli hedefleri arasında. Bu da yazılım şirketi kurmayı, yeni iş fikirlerinden biri yapıyor. Tabi bu sektör çok yeni olmamakla birlikte, geleceğe yön verecek sektörlerden ve işlerden biri olması nedeniyle, özellikle gençler arasında çok popüler. Bu yönleriyle, gençlerin rağbet ettiği yazılımcılık, yeni iş fikirleri arasında en popülerlerinden.

 

Ne iş yapsam, ne iş yapabilirim diye düşünüyorsanız, güçlü bir yazılımcı kadrosu ve özgün fikirlerle, bir yazılım şirketi kurabilirsiniz. Sadece günümüzün değil, geleceğin iş fikirleri arasında da yer alan yazılımcılık, bu noktada size oldukça kazançlı günler yaşatabilir.

 

 

Uygulama Geliştirme

 

Uygulama geliştirme de yazılım sektörünün bir alt sektörü aslında. Yazılım sektörü gibi uygulama geliştirme işi de yeni iş fikirleri arasında. Uygulama geliştirme, yazılım geliştirmenin özellikle mobil cihazlar için yapılacak çeşitli uygulamaları geliştirmek ve kodlamak üzerine yapılan bir iş.

yeni-is-fikirleri-mobil-uygulama-gelistirmek

Hepimiz yaşamımızı kolaylaştırmak ve daha renkli hale getirmek için farklı mobil uygulamalar ve mobil yazılımlar kullanıyoruz. Yeni bir iş fikri olarak ortaya çıkan mobil uygulama geliştiriciliği de bu mobil uygulamaları ve programları yazan, ortaya çıkaran kişiler. Bu kişiler edindikleri tecrübelerle yeni şirketler kurarak yarattıkları uygulamaları daha da geliştiriyorlar ve kurdukları bu yazılım şirketi aracılığıyla mobil uygulamalarını pazarlıyorlar.

 

Çağımız ve gelecek ele alındığında, mobil yazılım sektörünün önünün oldukça açık olduğu görülüyor. Bu da uygulama geliştirme işini hem geleceğin meslekleri arasına yerleştiriyor hem de onu değeri kolay kolay azalmayacak yeni iş fikirlerinden biri haline getiriyor.

 

Mobil Oyun Geliştirme

 

Mobil oyun geliştirme de yine yazılım sektörünün alt alanlarından bir tanesi. Özellikle mobil dünyada oldukça rağbet gören mobil oyunlar, çeşit çeşit oyun alternatifleri ile insanların ilgi odağı. Özellikle son yıllarda oyun sektörünün genişlemesi ve insanların oyun oynama oranlarının artmasıyla birlikte, mobil oyun tasarımcılığı ve mobil oyunlar artmaya başladı. Birçok yazılım şirketi, farklı oyunları piyasaya sürmeye başladı ve insanların bu oyunları ücretli bir şekilde indirmesi ve oynamasıyla birlikte de oldukça kazançlı şirketler haline geldiler.

yeni-is-fikirleri-mobil-oyun-gelistirmek

Sizin de oyun sektörüne bir ilginiz varsa ve hayal gücünüz bu alan için yeterliyse, siz de çeşit çeşit oyunlar üreterek, oyun yazılımları ile kazanabilirsiniz. Bu iş için yeterli eğitimi alarak, tecrübe kazandığınızda, artık kendi takımınızı oluşturabilir, mobil oyun yazılımı üreten bir şirket kurabilirsiniz. Bunun için öncelikle bu alana gönül vermeli ve yeterli deneyimi kazanmalısınız.

 

Yeni iş fikirlerinden biri olan mobil oyun geliştiriciliği, farklı kategoriler ve çeşitlerde binlerce oyunun yazıldığı ve üretildiği işler. Bu oyunlar dünyada milyonlarca kez indirilen ve oynan oyunların da içinde olduğu bir sektör. Bulacağınız yeni bir fikir bir oyuna dönüşebilir ve bu oyun ile milyonlara ulaşabilirsiniz. Bu yüzden ne iş yapsam diye düşünürken, mobil oyun sektörüne de göz atmanız, size farklı bir ufuk açabilir.

 

Web Dünyası İle İlgili Yeni İş Fikirleri

 

İçerik Yazımı

 

Web dünyası son yılların en popüler sektörleri arasında. Özellikle dijitalleşme çalışmalarının yoğunlukla yapıldığı günümüzde, bir web sitesine ya da bloğa sahip olmak ve belirli kitlelere bu web siteleri, bloglar üzerinden ulaşarak hem bilgi aktarmak hem de herhangi bir ürün satmak oldukça popüler. Tabi bu iş için de ilgili web sitelerine içerik üretmek gerekiyor. İşte bu içerikler içerik üreticiler, içerik yazıcılar tarafından yapılıyor. Böylece içerik yazımı yeni iş fikirlerinden biri oluyor.

ne-is-yapabilirim-icerik-yazimi

Sadece web siteleri değil, aynı zamanda da çeşitli sosyal medya platformları için içerik üreten bu kişiler, internet üzerinden insanlara ulaşılabilecek hemen hemen her platformda, bu çalışmalarını yapabiliyorlar. Çeşitli platformlarda ürettikleri bu içerikleri paylaşarak, etkileşim alıyorlar ve takipçi sayılarını arttırıyorlar. Bu takipçiler de onlara hem web sitesi trafiği hem de sosyal medya takipçisi olarak geri dönüyor. Sonucunda da ya bir ürün satıyorlar ya da çeşitli firmalarında veya kişilerin reklamını yapabiliyorlar.

Yeni iş fikirlerinden biri olan içerik üreticiliği için, çok okumak, çok izlemek ve araştırmak gerektiği gibi, karakter olarak da meraklı ve öğrenmeye hevesli bir kişiliğe de sahip olmak gerekiyor. Çünkü içerik üretmek için bilmeniz gerekiyor. Bilmeniz için de merak etmeniz ve araştırmanız şart.

 

İçerik üreticiliği yaparken internet üzerinden birçok ücretsiz aracı kullanabilir herhangi bir yatırım yapmadan bu işi yapmaya başlayabilirsiniz. Bu yönüyle içerik üreticiliği sadece yeni iş fikirlerinden biri değil, aynı zamanda da herhangi bir sermaye gerektirmeyen iş fikirlerinden.

 

Blogger Olmak

 

Blog yazmak ya da bloggerlık, son zamanların en popüler uğraşlarından ve yeni iş fikirlerinden biri. Bizim de yaptığımız aslında bloggerlık. Kısaca bloggerlık temel bir alanda, çeşitli konular hakkında blog yazıları oluşturmak ve insanları bu alanda aydınlatmak. Özellikle dar bir alanda yapılacak olan blog yazma işi, o alanla ilgili kişilere ulaşmak adına önemli bir adım. Oluşturacağınız içerikler, zamanla bu kişilere ulaşacak ve siz de bu alanda bir otoriteye dönüşeceksiniz. Daha sonra ise bu kitleye bloğunuzla iligli ürünler satabilecek, e-ticaret alanında da önemli işler yapabileceksiniz.

ne-is-yapabilirim-bloggerlik

Blog yazmak, sermayesiz işler arasında aslında. Çünkü bir blog açmanın maliyeti oldukça düşük. Blogu açtıktan sonra da yapmanız gereken bilgi birikiminizi paylaşmak. Bu bilgi birikimini sürekli öğrenerek arttırabileceğiniz gibi, öğrendiğiniz yeni şeyleri insanlarla paylaşmak için de hevesli olmalısınız. Çünkü blog yazmak, kendi çapında bir gazetecilik aslında.

 

Yeni iş fikirlerinden biri olan Blog yazmak için öncelikle bir web sitesine yani bloğa sahip olmalısınız. Bunun için bloğunuzun ismini belirlemeli ve domain ismini satın almalısınız. Bu ismin akılda kalıcı bir ismin olmasına dikkat etmeli, aynı isimdeki sosyal medya hesaplarını da almalısınız. Domain isminden sonra, bir hosting firmasından alacağınız hosting hizmeti ile sitenizin barınacağı yeri seçmelisiniz. Bu işlemleri yaptıktan sonra bir webmaster ya da web tasarımcı ile görüşerek sitenizi tasarlatmalısınız. BU işlemi wordpress gibi hazır platformlar kullanarak da yaptırabilirsiniz. WordPress kurulumu ve seçeceğiniz bir web sitesi teması kurulumu ile bu işlemi yapabilirsiniz. Kurulum tamamlandıktan sonra, iş artık sizde. Blog yazılarınızı oluşturarak kitlelere ulaşabilirsiniz. Tabi yazılarınızın büyük kitlelere ulaşması için SEO çalışmasını da ayrı olarak yaptırmalısınız.

 

Sosyal Medya Yöneticiliği

 

Sosyal medya, çağımızın en çok kullanılan platformları arasında ilk sıralarda. Hem kişisel hem de çeşitli marka ve şirketlerin hesapları, milyonlarca içerik üreterek takipçileriyle paylaşıyor. Hal böyle olunca sosyal medya hesapları da birileri tarafından yönetiliyor. Bu yönetim içini yapan kişiler sosyal medya yöneticileri.

 

Yeni iş fikirlerinden biri olan sosyal medya yöneticiliği, facebook, instagram, twittter, pinterest, linkedin gibi hesapların, profesyonel bir şekilde yönetilmesini sağlayan kişiler. Bu kişiler vasıtasıyla, sosyal medyada marka bilinirliği daha çok artıyor ve takipçileriniz ile etkileşiminiz daha da güçleniyor. Siz de bu mesleği yaparak, sosyal medya konusundaki uzmanlığınızı profesyonel bir işe dönüştürebilirsiniz.

ne-is-yapabilirim-sosyal-medya-uzmanligi

Sosyal medya yöneticiliği için öncelikle dijital pazarlama yöntemleri konusunda bir eğitim almış olmanız gerekiyor. Bu eğitimden öğreneceğiniz sosyal medya detayları ile birlikte, sosyal medyada etkili viral içerik oluşturma, büyük kitlelere ulaşma konusunda uzmanlaşacaksınız ve bu uzmanlığınızı profesyonel bir kariyere dönüştüreceksiniz.

 

Dijital Pazarlama Ajansı Açmak

 

Dijital pazarlama günümüzde oldukça önemli bir alan. Çeşitli web sitelerinin ve şirketlerin hem arama motorlarında hem de sosyal medyada varlık göstermesi, dijital pazarlama konusunu son yıllarda daha çok gündeme taşıdı. Dijital pazarlama ajansı açmak da bu dönemdeki yeni iş fikirlerinden.

 

Dijital pazarlama ajansları, web sitelerinin Google gibi arama motorlarında üst sıralara çıkması için ve çeşitli sosyal medya platformlarında bu sitelerin veya markaların tanıtımları için çalışan şirketler. Bünyelerinde farklı alanlarda uzmanlaşmış kişilerin olduğu dijital pazarlama ajansları, çalışmaları ile markaları ve web sitelerini daha da büyütmeyi amaçlıyorlar. Yani çalışmaları ile bir şekilde markaların ve web sitelerinin destekçisi oluyor.

yeni-is-imkanlari-dijital-pazarlama-ajansi-acmak

Yeni iş fikirlerinden biri olan dijital pazarlama ajansı açmak, aynı zamanda da sermayesiz iş fikirlerinden biri. Dijital pazarlama uzmanlığı da geleceğin mesleklerinden.

 

Siz de sosyal medya ve SEO konusunda uzman bir ekip kurarak, firmalara ve web sitelerine hizmet vereceğiniz ve başarılarında pay sahibi olacağınız bir dijital pazarlama ajansı kurabilirsiniz. Yeni iş fikirlerinden biri olan dijital pazarlama ajansınız ile, birbirinden farklı sektörler için çalışabilir, onların işlerini büyütmesinde siz de yanlarında yürüyebilirsiniz.

 

SEO Uzmanlığı

 

SEO uzmanlığı yani arama motoru optimizasyonu uzmanlığı, günümüzde önemli uzmanlıklardan biridir. Dijital pazarlama uzmanlığının alanına da giren SEO uzmanlığı, web sitelerini Google da veya farklı arama motorlarında öne çıkaramaya çalışan meslek grubudur. Yeni iş fikirlerinden biri olan SEO uzmanlığı yapmakla, beraber çalıştığınız web siteleri için içerik üretilmesini hem Onpage hem de Offpage SEO hizmetlerini yaparsınız. Böylelikle farklı alanlardaki farklı şirketlerin veya markaların, Google gözünde öne çıkmasını sağlar, büyümelerinde pay sahibi olursunuz.

yeni-is-imkanlari-seo-uzmani-olmak

SEO uzmanı olmak için öncelikle bir SEO uzmanlığı eğitimi almalı, bu alanda çeşitli pratikler yapmalısınız. Bu pratiklerden sonra, web siteleri için çalışabilir, onların Google puanlarını arttırmaya çalışabilirsiniz. Bu konuda uzman olmadan çalışmak web sitelerinin değerinin düşmesine ve Google puanlarının yitirilmesine neden olabilir. Bu yüzden SEO uzmanı olarak çalışmak için yeterli bilgi birikimine sahip olmalısınız.

 

SEO uzmanı olduğunuzda aslında sadece başkalarına destek olmakla kalmayıp, kendi web sitelerinizi oluşturarak onlar üzerinde de çalışmalar yapabilirsiniz. Yani uzmanlığınızı kendi işinizi büyütmek için de kullanabilirsiniz. Bu noktada da ne iş yapabilirim sorusuna güzel bir yanıt olabilir SEO uzmanı olmak.

 

 

 

Online Eğitim/ Destek Üzerine Yeni İş Fikirleri

 

Online Eğitim

 

Online Eğitim sektörü, dijitalleşme ve evden çalışma ile birlikte oldukça revaçta olan sektörlerden biri haline geldi. Artık akla gelebilecek hemen hemen her alanda insanlar eğitim alabiliyorlar. Ve bu eğitimleri çeşitli platformlar üzerinden online olarak alabiliyorlar.

 

Udemy, Khan Academy gibi platfomlar üzerinden verilen binlerce eğitim, inşalara ulaşıyor ve bilgi çağının gerekleri bu şekilde yerine getiriliyor. Bu platformlardan hemen hemen herkes eğitim verebiliyor. Bunun için tek şart bir uzmanlığınızın yani insanlara anlatabileceğiniz bir şeylerin olması.

yeni-is-imkanlari-online-eğitim

Online eğitim yeni iş fikirlerinden ve sermayesiz iş fikirlerinden biri. İster mühendislik ya da mimarlık gibi teknik alanlarda olsun, ister bir hobi alanında olsun, insanların bilgilerini aktardıkları bu platformlara üye olarak, siz de online eğitim verebilirsiniz. Bu eğitimler için sahip olmanız gereken tek şey bir bilgisayar ve gerekli programlar. Tabi bilgisayar üzerinde verebileceğiniz eğitimler için bu geçerli. Konuyu bir tahta üzerinde anlatacaksanız, bir kamera aracılığıyla eğitimlerinizi çekmelisiniz. Sonrasında montaj çalışmasıyla birlikte bitirdiğiniz eğitiminizi bu platformlara yükleyebilir, öğrencilerinize sunabilirsiniz.

 

Online eğitimlerin bu gibi büyük platformlar aracılıyla yapılabileceği gibi, kendi web siteniz ya da bloğunuz vasıtasıyla da bu işi yapabilirsiniz. İkinci kısım daha çok öğretici ama biraz daha zordur. Çünkü kitlelere ulaşmak için bütün çabayı sizin göstermeniz gerekir. Diğer eğitim platformlarında ise bir kısım satış paralama çalışmaları, platformların kendileri vasıtasıyla gösterilir.

 

Online Danışmanlık

 

Dijitalleşmenin artması ile birlikte, online teknolojiler de sıklıkla kullanılmaya başlandı. Artık birçok platform, online olarak iletişim imkanı sunmakta ve insanlar uzmanlıklarını online platformlar ile başkalarına pazarlamaktalar. Online danışmanlık da işte tam bu noktada yeni iş fikirleri arasına giriyor.

 

Peki Online Danışmanlık ile ne yapılabilir? Online danışmanlık ile birlikte aklına gelen hemen hemen her alanda danışmanlık hizmeti verebilirsiniz. Bu mühendislik gibi teknik bir alan olabileceği gibi, uzmanlığınızın olduğu bir hobi, ya da daha çok uzmanlık gerektiren sağlık sektöründe olabilir. Örneğin, eğer bir psikolojik danışmansanız, online olarak psikolojik danışmanlık verebilirsiniz.

yeni-is-imkanlari-online-danismanlik

Online olarak danışmanlık vermenin yanında, çeşitli eğitimleri de bu yolla verebilirsiniz. Yine uzmanlığınıza ve çalışmak istediğiniz alana göre çeşitli kurslar oluşturabilir hem danışman hem de eğitimci olarak bu işi yapabilirsiniz. Bu iş için online platformları kullanabileceğiniz gibi, kendi web sitenizi de kurarak online danışmanlık ya da online eğitim verebilirsiniz. Yeni iş fikirlerinden biri olan online danışmanlık sektörünün alanı oldukça geniş.

 

Sanal Dans Stüdyosu

 

Dünyada online eğitim sektörü gittikçe gelişiyor ve her geçen gün yeni bir sektör bu alana dahil edilerek, insanlara online platformlar üzerinden çeşitli kurslar vasıtasıyla bilgi aktarılıyor. Son zamanlarda bu sektörler arasında spor ve dans sektörü de girdi. Çeşitli online platformlar ya da web siteleri vasıtasıyla, sanal dans stüdyoları açıldı ve online olarak eğitimlerine devam ediyor. Böylesine yeni bir alanı, yine yeni bir sektörle birleştiren sanal dans stüdyosu açma işi, böylelikle yeni iş fikirlerinden biri haline geliyor.

 

Peki online dans stüdyosu ya da sanal dans stüdyosu nasıl açılır? Sanal dans stüdyosu için öncelikle bir web sitesine sahip olmalısınız. Veya var olan hazır bir web platformundan destek almalısınız. Bu platformlardan edineceğiniz bir üyelik veya hesap ile, sanal dans stüdyosunda ders vereceğiniz kişleri burada toplayarak, belirli saatlerde vereceğiniz derslerle, fiziki bir stüdyoya sahip olmadan, dans eğitimi verebilirsiniz.

yeni-is-imkanlari-sanal-dans-studyosu-acmak

Tabi burada işinizin boyutuna göre hareket etmeni de gerekebilir. Başlangıçta bir platformdan destek almak, işinizi büyüttükçe de kendi web sitenizi kurmak ve bu platform üzerinden eğitim vermek daha iyi olabilir.

 

Siz de dijitalleşen dünyada online eğitim sektöründe yerinizi almak ve dans eğitimi vererek hem eğlenmek hem de para kazanmak istiyorsanız, online dans stüdyosu işi tam size göre. Yeni iş fikirlerinden biri olan online dans stüdyosu işi, size çok kazançlı günler yaşatabilir.

 

Online Yoga Stüdyosu

 

Daha önce de bahsettiğimiz gibi, dünya gittikçe dijitalleşiyor ve artık her şey online platfomlara kayıyor. Online platformlar üzerinden son zamanlarda artan bir kullanım da yoga gibi çeşitli spor veya meditasyon alanlarında oldu. Özellikle online yoga stüdyoları, online pilates stüdyoları artık günlük yaşamımızın bir parçası haline geldi. Peki sizin de bir online yoga stüdyonuz olsa iyi olmaz mı?

yeni-is-fikirleri-online-yoga-studyosu-acmak

Eğer yoga eğitimi vermek istiyorsanız veya bu eğitimi hali hazırda veriyorsanız, online yoga stüdyosu açmamanız için hiçbir neden yok. Bu işi hem çeşitli platformlar üzerinden veya kendi web siteniz üzerinden yapabilirsiniz.

 

Yoga stüdyosunu evinizde veya kiralayacağınız başka bir yerde oluşturabilirsiniz. Burada sadece kamera üzerinden eğitim verdiğiniz kişilere ulaşacağınız için, fiziksel olarak çok geniş bir alan ihtiyacınız yok. Siz ve onlar kameranın iki ayrı ucunda olacaklar ve eğitimlerinizi bu şekilde veriyor olacaksınız.

 

Yeni iş fikirleri arasında gördüğünüz gibi birçok online iş mevcut. Bu işlerden en keyiflilerinden biri de tabi ki keyifle yaptığınız bir işi başkalarına aktarmak. Yogaya gönül verdiyseniz eğer, bu sevginizi böyle bir platformla başkalarına da aktarabilirsiniz.

 

Yaşam Koçluğu

 

Yaşam koçluğu hem geleceğin mesleklerinden biri hem de yeni iş fikirlerinden bir tanesi. Farklı eğitimlerle yaşam koçluğu belgesi alarak veya kendinizi farklı alanlarda geliştirerek yapabileceğiniz yaşam koçluğu, insanlara hayatın getirdiği zorluklar karşısında destek olmayı ve onların başarılı bir hayat sürmeleri için fikirler vermeyi, planlar yapmayı içerir. Yani, başka insanların hayatlarını bir şekilde şekillendirirsiniz yaşam koçluğu ile.

is-fikirleri-yasam-kocu-olmak

Günümüzde, yaşam koçluğu veya koçluk hem bireysel hem de kurumsal anlamda birçok insanın yaptığı ve insanlara destek olduğu bir alan. Şirketler kendi bünyelerinde yaşam koçlarına iş imkanı sunabilmekteler. Veya yaşam koçları kendi web siteleri veya blogları vasıtasıyla insanlarla iletişime geçebilmekte ve onlara destek olabilmektedirler.

 

Kişisel Antrenörlük Yapmak

 

Spor sever misiniz? Peki profesyonel olarak bir sporu yaptınız mı? Peki neden kişisel antrenör olarak çalışmıyorsunuz? Kişisel antrenörlük günümüzde, birçok kişinin destek aldığı bir iş kolu. Hem fiziksel hem de online olarak yapılabilecek kişisel antrenörlük ile, danışanlarınıza veya hocalık yaptığınız sporculara destek olabilir, onların başarılarının mimarlığını yapabilirsiniz.

is-fikirleri-kisisel-antrenman-kocu-olmak

Özellikle sporcuların sıklıkla başvurduğu bu yöntem ile başarıları daha da kalıcı hale gelmekte. Profesyonel sporcuların yanı sıra, zayıflama veya vücut geliştirme için sıklıkla tercih edilen kişisel antrenör tutma, insanların önemli bir ihtiyacını karşılıyor.

 

Sizin de uzmanlığınız olan bir spor dalı varsa, siz de insanlara bu alanda destek sağlayabilirsiniz. Sağladığınız bu desteği online olarak evinizden de verebilirsiniz.

 

 

Enerji Sektöründeki Yeni İş Fikirleri

 

Güneş Enerji Santrali Kurmak

 

Enerji sektörü yüksek kar marjları ve ciroları ile gözde yatırım alanlarından biri. Özellikle de güneş enerji santralleri ve güneş enerji santrali kurmak, birçok firmanın veya bireysel yatırımcının oldukça fazla rağbet ettiği bir sektör. Yeni iş fikirlerinden biri olan güneş enerji santrali kurma işi, başlangıçta maliyetli olsa da hem geleceği olan bir alan hem de kazancı yüksek olabilecek bir sektör.

gunes-enerji-santrali-kurmak

Güneş enerjisi, sınırsız bir enerji. Bu enerji kaynağından elde edilecek güneş enerjisini, elektrik enerjisine dönüştüren santraller kurarak bu elektrik enerjisini toplu olarak satmak da, bu santrallerin en önemli gelir kaynağı. Siz de bu sınırsız enerji kaynağından yararlanmak ve buradan gelen enerji ile kazanmak istiyorsanız, bir güneş enerji santrali kurarak bu işe başlayabilirsiniz. Tabi bu iş için gerekli fizibilite çalışmalarını yapmalı, uygun bir yere bu santrali kurmalısınız. Ve hepsinden önemlisi, bu güneş enerji santralini kurduğunuzda, elde edeceğiniz enerjiyi satacağınız yerin garanti olması. Bu enerjiyi özellikle devlet kurumlarına satmak için, araştırmalarınızı ve temaslarınızı önceden yapmalı, enerjiyi satacağınız yeri ayarlamalısınız.

 

Diğer enerji sektörlerinde olduğu gibi, güneş enerji santrali kurmak da yeni iş fikirleri arasında. Siz de bu pastadan payınızı almak istiyorsanız, bu konuda araştırma yapmaya başlayabilirsiniz.

 

Yenilenebilir Enerji Üretmek

 

Yenilenebilir enerji kaynakları, özellikle sınırsız kaynaklar olmasından dolayı oldukça revaçta olan kaynaklar. Bu yenilenebilir enerji kaynakları vasıtasıyla, enerji üretmek ve bu enerjinin toptan satılması, bu işin gelir kaynağı. Peki yenilenebilir enerji kaynakları neler?

 

Rüzgar enerjisi, güneş enerjisi, biyoenerji, hidroelektrik enerjisi, buhar enerjisi ve dalga enerjisi gibi doğal enerji kaynakları, yenilenebilir enerji kaynaklarından. Bu enerji kaynaklarından üretilen enerjilere de yenilenebilir enerji deniyor.

yeni-is-fikirleri-yenilenebilir-enerji-kaynaklari

Yeni iş fikirlerinden biri olan yenilenebilir enerji üretme işi için birçok alternatif mevcut. Güneş enerji santrali kurarak bu tip bir enerji üretebileceğiniz gibi, hidroelektrik santraller, rüzgar gülleri veya dalga gücünü elektrik enerjisine çeviren tirübünler ile yenilenebilir enerji üretebilirsiniz.

 

Başlangıçta maliyeti yüksek olabilecek bu yatırımın, getirisi oldukça fazla olacak ve yatırımınızı kısa sürede size geri döndürecektir. Tabi bunun için yeni iş fikirlerinden biri olan yenilenebilir enerji kaynakları ile enerji üretimi işi için, yeterli kaynağınızın ve sermayenizin olması gerekir. Kısaca, yenilenebilir enerji kaynağı işi, yüksek sermaye gerektiren işlerden. Ne iş yapabilirim diye düşünüyorsanız ve yeterli sermayeniz varsa, yenilenebilir enerji kaynaklarına yatırım yapmayı düşünebilirsiniz.

 

 

Fenomenlik İçin Popüler İş Fikirleri

 

Youtuber Olmak

 

Yeni iş fikirlerinden biri de youtuber olmak. Aslında çok yeni olmasa da çağımızın en popüler mesleklerinden biri youtuberlık ya da youtube fenomenliği. Birçok genç, youtuber olmak istiyor ve bu yolla kitleleri etkilemek hatta meşhur olmak istiyor.

 

Peki youtuber olmak kolay mı? Yanıt kesinlikle evet. Sahip olmanız gereken ekipmanlar bir kamera, ışık kaynağı ve bilgisayar. Bu ekipmana sahip olduktan sonra ise videolarınızı çekmeli ve insanlara bunu en iyi şekilde sunmalısınız. Bunun için de çeşitli montaj programlarından yararlanmalısınız.

yeni-is-fikirleri-youtuber-olmak

Bir konuda uzmanlığınızı anlatmak veya belirlediğiniz bir konuda video içerikler oluşturmak, kitlelere ulaşmanız için yapmanız gerekenler. Tabi burada birçok satış ve pazarlama tekniğini, çeşitli dijital pazarlama yöntemlerini kullanmalısınız. Bu yöntemler eşliğinde kuracağınız ve beğeni alan bir youtube kanalı ile, milyonlara ulaşmamanız için hiçbir neden yok. Bunları yaptıktan sonra iş, sabrınıza ve azminize kalıyor.

 

Ne iş yapabilirim sorusuna, eğlenceli bir yanıt da youtuberlık ve video içerik üretmek olabilir.

 

Instagram Fenomeni Olmak

 

Youtuber olmak gibi yeni iş fikirlerinden biri de instagram fenomeni olmak. Son yılların en popüler sosyal medya platformlarından biri olan insagram, hem ülkemizde hem de dünyada oldukça fazla kullanılıyor. Bu platform üzerinde yüzbinlere hatta milyonlara ulaşan kişiler de instagram fenomeni oluyorlar. Peki instagram fenomenleri ne yapıyor?

 

Instagram fenomenleri, açmış oldukları instagram profilleri aracılığıyla çeşitli içerikler üretiyorlar ve bu içerikleri takipçilerine sunuyorlar. Bu hesaplar bir anne-bebek hesabı olabileceği gibi bir kişinin evcil hayvanı ile birlikte geçirdiği anları paylaşan bir hesap da olabiliyor. Bireysel olarak da insanları etkilemek isteyen fenomenler, hesapları üzerinden yaptıkları şeylere, giydikleri kıyafetleri paylaşarak büyük kitlelere ulaşabiliyorlar. Daha sonra da bu kitlelere çeşitli reklamlar veya satışlar yaparak gelir elde edebiliyorlar.

populer-is-fikirleri-instagram-fenomeni-olmak

Bir instagram fenomeninin en önemli gelir kaynaklarından biri reklam gelirleri. Çünkü böylesine yüksek takipçiye sahip kişileri yani fenomenleri, çeşitli markalar ürünlerinin tanıtımları için kullanıyor ve bu kişilere yüksek ücretler ödüyorlar. Yine hesapları üzerinden birçok ürün satan bu instagram fenomenleri, e-ticaret alanından da oldukça yüksek kazançlar elde edebiliyorlar.

 

Geleceğin mesleklerinden biri ve yeni iş fikirlerinden biri olan instagram fenomenliği için yapmanız gereken tek şey bir fikir bulmak ve insanlara bu alanda instagram içerikleri oluşturmak.

 

 

E-Ticaret Üzerine Yeni İş Fikirleri

 

Instagramdan Satış Yapmak

 

Instagram fenomenliğinin yanında instagramdan satış yapmak da yeni iş fikirleri arasında. Instagramdan satış yapmak için bir fenomen olmanız gerekmiyor. Bu iş için yapmanız gereken tek şey, satmak istediğiniz ürünleri belirlemek be instagram hesabınızı bu yönde geliştirmek. Geliştirdiğiniz bu insagram hesabı üzerinden, ürünlerinizi pazarlayabilir ve insanlara bu platform üzerinden satış yapabilirsiniz.

 

Son zamanlarda birçok ünlü marka, başlangıçta instagram hesabı açarak bu platform üzerinden satışa başlamış ve daha sonra marka haline gelmiştir. Siz de küçük bir instagram hesabı ile başlayarak, hesabınızı giderek büyütebilir ve büyük satışlara bu hesap ile imza atabilirsiniz.

populer-is-fikirleri-instagramdan-satis-yapmak

Peki instagram üzerinden ne satabilirsiniz? Aklınıza gelebilecek her şey. Kıyafet satan bir butik açabileceğiniz gibi, el emeği ürünlerini satabileceğini bir hesap ya da hediyelik eşya satan bir hesap açabilirsiniz. Zamanla instagram hesabınızın yanında, web sitenizi de oluşturabilir hem web siteniz hem de instagram hesabınız üzerinden satışlarınızı arttırabilirsiniz.

 

Ne iş yapsam diye düşünenler için instagram ve instagramdan satış yapmak, en çok tercih edilen işlerden.

 

Dropshipping

 

Dropshipping bir e-ticaret yöntemi. Herhangi bir depoya sahip olmadan, sadece ürünleri aldığınız firmanın ürünlerini pazarlayarak yaptığınız e-ticaret şekli dropshippingdir. Dropshippingde, herhangi bir ürün satın almazsınız. Destek aldığınız firmanın ürünlerini web siteniz veya sosyal medya hesaplarınız üzerinden pazarlarsınız ve ilgili firma, sizin yerinize ürünleri müşterilerinize gönderir.

populer-is-fikirleri-dropshipping

Yeni iş fikirlerinden biri olan dropshipping uzunca bir müddettir revaçta. Dropshipping yaparak özellikle ihracat yapan onlarca irili ufaklı firma veya kişi var. Siz de bu ihracatçılardan biri olarak, e-ticaret ile ürün satabilirsiniz. Bunun için bir platformunuz olmalı öncelikle. Bu platform da e-ticaret siteniz veya sosyal medya platformunuz olabilir.

 

E-ticaret yapmaya hevesliyseniz ve ne iş yapabilirim diye düşünüyorsanız, Dropshipping ile bu işe başlamak hem daha az masraflı hem de daha az riskli olacaktır.

 

Amazon FBA

 

Dropshipping gibi bir diğer e-ticaret yöntemi de Amazon FBA ‘dir. Ama burada ürünlerinizi Amazon depalarına gönderirsiniz ve burada Amazon müşterilerine bu ürünleri satarsınız. Dropshipping ‘e göre biraz daha operasyonel olarak zor olan Amazon FBA, bir bakıma da avantajlı olabilir. Çünkü burada ürünler sizin ürünlerinizdir ve Amazon bu ürünleri müşterilere ulaştırır.

populer-is-fikirleri-amazon-fba

Yeni iş fikirlerinden biri olan Amazon FBA ile siz de kazanmak istiyorsanız, bir ürün grubu seçerek bu ticaret şekli ile kazanmaya başlayabilirsiniz. Ne iş yapabilirim diye düşünenlerin, sıklıkla tercih ettiği bir e-ticaret yöntemi Amazon FBA ile ürün satmak, bu noktada size oldukça fazla kazanç sağlayabilir.

 

Amazon FBA ile ürün satmaya karar verdiğinizde ve ürün grubunuzu seçtiğinizde, bu ürünleri temin edeceğiniz tedarikçinizi de belirlemeli, bu ürünleriniz için Amazon.com da detaylı ürün açıklamaları ve içeriği oluşturmalısınız. Çünkü sadece ürünlerinizi koymak, bu platformda sizi öne çıkarmaya yetmez, Google optimizasyonu gibi, buralarda da çeşitli optimizasyonlar yapmalısınız.

 

Affiliate Marketing

 

Ne iş yapabilirim diye düşünenler için bir diğer alternatif de, Affiliate Marketing. Peki nedir Affiliate Marketing? Affiliate Marketing belirli tedarikçilerin ürünlerini web sitenize veya bloğunuza koyarak, siteniz üzerinden onların sitelerine yönlenmelerini sağlamak ve gerçekleşen satış işlerinden belirli oranlarda kar elde etmek. Bu kar oranları üründen ürüne değişebildiği gibi, firmadan firmaya da değişebilmektedir.

is-fikirleri-affiliate-marketing

Yeni işi fikirlerinden biri olan Affiliate Marketing ile aklınıza gelebilecek her ürünü internet üzerinden satabilirsiniz ya da satılmasına vesile olabilirsiniz. Bu şekilde çalışacak bir web sitesi oluşturabilir, çeşitli ürünleri web sitenize koyarak herhangi bir ürün almadan veya depolamadan, bu satışlardan kar payınızı alabilirsiniz.

 

Affiliate Marketing, bloggerlık veya e-ticaret sitesi işletmeciliği ile birlikte yapılabilir. Diğer gelirlerinize ek olarak bir de bu yolla gelir elde edebilir, Affiliate Marketing ile siz de kazanabilirsiniz. Bunun için tercih edeceğiniz ürün çeşidi ve tedarikçi kadar, sahip olacağınız web sitesi de oldukça önemli olacaktır.

 

İşletmeler ve Yeni İş Fikirleri

 

Ortak Çalışma Alanı İşletmek

 

Evden çalışmanın gittikçe önem kazandığı günümüzde, insanlar artık işlerini herhangi bir yerden yapar hale gelmeye başladılar. Ayrıca freelence çalışanlar ve girişimciler de işleirni farklı yerlerden sürdürebilecek şekilde yapılandırıyorlar. Ortak çalışma alanları bu noktada bu kişilerin işlerini kolaylaştırmak ve onlara bir ofis ortamı sunmam noktasında ortaya çıkıyor.

ortak-calisma-alani-isletmek

Tek başına bir ofis kiralamaktansa, daha güzel bir ortamda ortak çalışma alanı kullanarak işlerini yürütmek isteyenlerin sayısı gün geçtikçe artıyor. Hem iş yeri masrafları ile uğraşmak istemeyen girişimciler ve frelence çalışanlar, ortak çalışma alanı imkanı sunan yerlerden çalışma alanı kiralayarak bu dertten kurtuluyorlar.

 

Yeni iş imkanlarından ve yeni iş fikirlerinden biri olan ortak çalışma alanı işletmeciliği bu noktada önemli bir yatırım alanı. Siz de girişimciler ve frelence ya da home Office çalışanlar için böyle bir imkan sağlayabilir, ortak çalışma alanı işletmeciliği ile kazanabilirsiniz. Bunun için yeterli bir alanınızın ve şık bir ofis ortamı şeklinde tasarlanmış bir alnınızın olması gerekiyor.

 

Parti Evi Açmak

 

Etraftaki rengarenk parti evleri dikkatinizi hiç çekti mi? Artık insanlar parti vermek ve bir şeyleri kutlamak için farklı yerleri ve alanları kullanıyorlar. Parti evleri de tam ad bu noktada bu kişilerin yardımına koşuyor.

is-fikri-parti-evi-acmak
Doğum günü, parti, diş buğdayı gibi farklı amaçlarla düzenlenen organizasyonu, sizin yerinize hazırlayan ve misafirlerinizi ağırlayan parti evleri, sizin için yeni bir iş fikri olabilir. Peki parti evi açmak için ne gerekir?

 

Parti evi açmak için yapmanız gereken, süsleme ve ikramlar konusunda biraz ustalaşmak. Farklı firmalardan bu konuda destek alabilirsiniz veya kendi ikramlıklarınızı hazırlayabilirsiniz. Yine süs eşyaları konusunda destek alacağınız farklı firmalar mevcut. Tabi bunları misafirlere sunacağınız ve parti organizasyonunu yapacağınız alan en önemlisi. Yeteri kadar rahat ve ferah bir ortam sunarak, parti ya da organizasyonuna ev sahipliği yaptığınız kişileri daha da memnun edebilirsiniz.

 

Etüt Merkezi Açmak

 

Dershanelerin kapanmasıyla birlikte, bu alanda ortaya çıkan müthiş boşluğu doldurmak amacıyla, etüt merkezleri ortaya çıktı. Etüt merkezleri öğrencilere toplu ders çalışma imkanı sunan ve onlara bu anlamda bir ortam sağlayan kurumlardır. Yeni bir iş fikri olarak ortaya çıkan etüt merkezleri ile siz de eğitim sektörüne hem destek olabilir hem de para kazanabilirsiniz.

is-fikirleri-etut-merkezi-acmak

Etüt merkezi açmak için oldukça büyük bir alana sahip olmalısınız. Bu merkezlerde öğrencilere çalışma alanı ve dinlenme alanı sağlayarak, verimli bir çalışma ortamı oluşturabilirsiniz.

 

Bu merkezlerde çalıştıracağınız çalışanlar ile, öğrencilere destek olabilir, onların başarılarında pay sahibi olabilirsiniz. Ne iş yapabilirim diye düşünenler için güzel bir alternatif olabilir etüt merkezleri.

 

Korku Evi ve Evden Kaçış Oyunu

 

Korku evleri veya evden kaçış oyunları, bir zamanların oldukça çok rağbet gören işlerdendi. Şimdilerde, bu azalsa da farklı alternatifler sunan korku evleri ve kaçış oyunları, insanları cezbedebilmekteler. Bu yüzden bu konuda bulabileceğiniz bir fikir ile korku evi açmak, güzel bir yatırım olabilir.

is-fikirleri-korku-evi-acmak

Yeni iş fikirlerinden biri olabilecek olan bu tip oyunlar için, öncelikle geniş bir yeriniz olmalı. Çünkü bu oyunlar, belirli aşamaların kat edilmesi ile ilerleyerek oynanan oyunlar. Ve tabi bu oyunlar için kadronuzun da yeterli insanlardan oluşması gerekiyor. Bu çalışanlar, oyun süresince müşterilerinize eşlik edecek ve oyunlarda yer alacak kişiler olacaklar.

 

Sağlıklı Yaşam ve Zayıflama Merkezi Açmak

 

Sağlık en temel varlığımız. Önceden ancak kaybedilince değeri anlaşılan sağlık, şimdilerde daha proaktif yaşam tarzı ile kıymeti bilinir hale geldi. Hal böyle olunca da sağlıklı yaşam üzerine iş imkanları da gittikçe arttı. Sağlıklı yaşam ve zayıflama merkezleri de bu tarz iş fikirlerinden ve yeni iş fikirlerinden biri haline geldi.

saglikli-yasam-merkezi-acmak

Sağlıklı yaşam merkezlerinde, sağlık ile ilgili birçok detaya özen gösteriliyor. Bu merkezlerde, çeşitli detokslardan, zayıflama yöntemlerine, farklı kürlerden, masaj alternatiflerine kadar sağlıklı yaşam içn ihtiyacımız olan birçok detay düşünülmeli. Özellikle kadınların yoğun ilgi gösterdiği bu merkezlerde, diyetisyenler aracılığıyla diyet programları, spor uzmanları ile spor programları ve diğer yardımcı personel ile, çeşitli güzellik ve sağlıklı yaşam deneyimleri sunulmalı.

 

Butik Pastane Açmak

 

Pastacılık ve butik pasta işi özellikle kadınların oldukça fazla ilgi gösterdikleri bir iş. Yaptıkları özel pasta tasarımlarını, özelikle instagram üzerindeki hesaplarından satan ve özel sipariş kabul eden butik pasta işletmeciliği, bu çalışmalarını çeşitli web siteleri ile de büyütmekteler. Siz de ne iş yapabilirim diye düşünüyor ve pasta yapmaktan keyif alıyorsanız, bu işi butik pastacılık ile daha da ileriye götürebilir, profesyonel bir butik pastane açabilirsiniz. Bunu hem fiziksel olarak hem de online bir mağaza şeklinde yapabilirsiniz. Instagram bu iş için oldukça önemli bir platform.

is-fikri-butik-pastacilik

Butik pastacılık için bu konuda eğitim almanız oldukça önemli. Çünkü, birçok detaya hakim olmanız gereken bir sektör olan butik pastacılık, belirli bir çıraklık sürecini geçirmenizi gerektiriyor.

 

Siz de birbirinden şık pastaları hayal gücünüz doğrultusunda yaparak para kazanmak ve insanların özel günlerini daha da renklendirmek istiyorsanız, butik pastacılık tam size göre olan yeni iş fikirlerinden.

 

Bireysel Yeni İş Fikirleri

 

Freelance İşler Yapmak

 

Freelencer olarak çalışmak ya da freelencer ‘lık günümüzde birçok insanın yaptığı bir çalışma yöntemi. Hemen hemen her dalda bu şekilde çalışma imkanı var günümüzde. Özellikle çeşitli web siteleri aracılığıyla farklı sektörlerdeki freelence iş imkanlarını bulan kişiler, bu işleri yaparak para kazanmaktalar. Peki hangi alanlar bunlar?

ne-is-yapsam-freelence-isler-yapmak

Bilgisayar, Mimarlık, mühendislik, yazı, asistanlık, paketleme, evcil hayvan bakımı, anketörlük ve daha akla gelebilecek birçok alanda, freelece iş bulmak mümkün. Bu işleri bu platformlardan bularak almanız ve daha sonra tamamladıktan sonra da ilgili kişiye iletmeniz gerekiyor. Bu platformlar özellikle ödeme konusunda her iki tarafı da gözeterek, şeffaf bir ödeme sistemi sağlıyor size.

 

Yeni iş imkanlarından, ya da yeni iş fikirlerinden biri olan freelence çalışma ile siz de farklı işler yapabilir, bu şekilde kazanç elde edebilirsiniz.

 

 

E -Kitap Yazmak

 

Yazar olmak birçok kişinin hayali. Ama artık bu hayal gerçek olmaya eskisinden daha da yakın. Çünkü artık, e-kitap sektörü var ve e-kitap yazarak insanlara kolaylıkla ulaşabiliyorsunuz. Eskiden bir yayın evi tarafından kabul görmeniz gerekirken, artık insanlar birikimlerini, online e-kitap platformları ile birlikte herhangi bir onay olmadan insanlara aktarıyorlar. Bu da e-kitap yazma işini geleceğin mesleklerinden biri, yeni iş fikirlerinden biri haline getiriyor.

 

Uzmanı olduğunuz bir alanda bir kitap oluşturarak bir e-kitap yazabileceğiniz gibi, bir hikaye kitabı ya da roman da yazabilirsiniz. Yazacağınız kitabı oluşturduktan sonra, kısa bir süre içinde online e-kitap yayıncıları vasıtasıyla kitap haline getirebilir, çeşitli platformlarda kitabınızı satışa sunabilirsiniz.

ne-is-yapabilirim-e-kitap-yazmak

Özellikle İngilizce gibi global dillerde yazacağınız kitapların ulaşacağı kitleleri düşünürsek, e-kitap yazma işi oldukça kazançlı gözüküyor. Tabi burada önemli olan kitlelere ulaşmak. E-kitabınızı yazdıktan sonra, bu kitabın satış ve pazarlaması konusunda da bilgi sahibi olmalı, büyük kitlelere nasıl ulaşabileceğinizi araştırmalısınız.

 

Ne iş yapabilirim diye düşünenler için, e-kitap yazarlığı, güzel ve kazançlı bir alternatif olarak ortaya çıkıyor.

 

Doğal Hayat ve Yeni İş Fikirleri

 

Gezen Tavuk ve Organik Yumurta Üreticiliği

 

Organik ürünlere rağbet günümüzde oldukça fazla. Özelikle organik yumurta yani gezen tavuk yumurtasına ilgi oldukça fazla. Sizin de bu alana ilginiz varsa, tavuk yetiştirerek organik yumurta üreticiliği yapabilirsiniz.

 

Organik yumurta üreticiliği için öncelikle tavukları yetiştireceğiniz doğal bir alana sahip olmalısınız. Bu alan yetiştireceğiniz tavukların besinlerini bulabileceği bir alan olmalı ve tamamen doğal koşullarda yaratılmalıdır. Böylelikle üretilen yumurtalar da tamamen organik yumurtalar yani gezen tavuk yumurtası olacaktır. Yeni iş fikirlerinden biri olan organik ürün üreticiliği için özellikle organik yumurta üreticiliği oldukça güzel bir seçim olabilir.

ne-is-yapsam-gezen-tavuk-yumurtasi-uretmek

Ne iş yapsam ya da ne iş yapabilirim diye düşünüyorsanız ve doğal ortamlara ilginiz varsa, gezen tavuk yumurtası üreticiliği, tam size göre iş fikirlerinden olabilir.

 

Hobi Bahçesi İşletmeciliği Yapmak

 

Hobi bahçeleri son yıllarda oldukça fazla rağbet gören ve insanların sahip olmak istedikleri minik bahçeler. Bu imkanı özellikle büyük şehirlerde doğa severlere sağlamak için, hobi bahçesi işletmeciliği ortaya çıkmış ve yeni iş fikirlerinden biri haline gelmiş.

 

Sebze ve meyve yetiştirmek için, belirli bir büyüklükteki arazilerin, küçük bahçelere bölünmesi şeklinde işletilen hobi bahçeleri, bu arazilerin insanlara kiraya verilmesi şeklinde işletiliyor. Bu arazileri kiralayan insanlar, bu küçük hobi bahçelerinde çeşitli sebze veya meyve ekimi yapıyorlar. Bu bahçelerin bakımı da kimi zaman hobi bahçesi sahipleri kimi zaman da kiralayan kişilerce yapılıyor.

ne-is-yapsam-hobi-bahcesi-isletmek

Hobi bahçesi işletmeciliği yapmak için öncelikle verimli bir arazinizin olması gerekiyor. Bu verimli araziyi küçük parçalar halinde kiralayabilmeniz için bölmeniz ve bunu da tel örgü gibi çeşitli ekipmanlarla yapmanız gerekiyor. Çünkü, insanlar kiraladıkları bu alana sadece kendileri girmek ve dışarıdan erişimi engellemek isteyeceklerdir. Bu yüzden, arazinizi küçük parçalara bölerek bunu sağlayabilirsiniz. Ne iş yapsam, ne iş yapabilirim sorularına, doğal bir yanıt hobi bahçesi işletmeciliği.

 

Vejetaryen ve Vegan Dostu Restoran Açmak

 

Vejeteryanlık ülkemizde çok popüler olmasa da, bu konuda hassas olan kişilerin sayısı ihmal edilemeyecek kadar fazla. Çeşitli vegan menüler restoranların menülerini süslese de, tamamen vejeteryan restoran sayısı fazla değil. Bu açığı kapatmak istemez misiniz?

 

Yeni iş fikirlerinden biri olan vejeteryan restoran açmak veya vegan dostu restoran açmak, özellikle niş bir alan olan bu alanda oldukça önemli bir yatırım olabilir.

ne-is-yapsam-vegan-restaurant-acmak

Özellikle sağlıklı yaşam mottosuyla öne çıkan vegan restoranlar, et ve et ürünleri yemeyen kişilerin tercih ettiği restoranlar. Ülkemiz dışında sayıları oldukça fazla olan bu restoranların sayısı, ülkemizde de gittikçe artmakta. Çeşitli sebze menüleriyle müşterilerinin gözünü doldurmayı başaran bu restoranlar, lezzetleri ile de akılda kalıcı bir yeme içme deneyimi sunuyor.

 

Siz de vejeteryan dostu bir restoran açmak ve sağlıklı bir beslenme tarzıyla insanlara hizmet sunmak istiyorsanız, bu iş tam size göre olan yeni iş fikirlerinden.

 

Evcil Hayvan Oteli İşletmeciliği

 

Evcil hayvan sever misiniz? Yanıtınız evetse, işte tam size göre bir meslek. Evcil hayvan oteli işletmeciliği. Geleceğin mesleklerinden biri olan ve yeni bir iş fikri olan evcil hayvan oteli işletmeciliği, evcil hayvanların kısa bir süreliğine bırakıldığı sevimli oteller. Özellikle son yıllarda artan yalnızlık ve insanların evcil hayvan merakı, bu otelleri sık başvurulan yerler arasına soktu. Çünkü evcil hayvan sahipleri zaman azman uzak mesafelere gidebiliyorlar ve beraberlerinde de hayvanlarını götürmeleri oldukça zor. Hal böyle olunca da evcil hayvan otelleri oldukça revaçta oluyor. Ne iş yapsam, ne iş yapabilirim sorularına, farklı bir alternatif olarak ortaya çıkan evcil hayvan otelleri, yeni iş fikirlerinden de biri.

ne-is-yapsam-evcil-hayvan-oteli-isletmek

Kedi, köpek, kuş veya diğer evcil hayvanların geçici bir süreliğine barındığı yerler evcil hayvan otelleri. Evcil hayvan otel işletmeciliği de bu otelleri kuran, yöneten ve işleten kişilerin yaptığı iş. Özellikle geleceğin mesleklerinden biri olan evcil hayvan oteli işletmeciliği, yeni iş fikirleri arasında da oldukça popüler. Peki evcil hayvan oteli nasıl açılır?

 

Öncelikle bu iş için uygun bir yere sahip olmalısınız. Çünkü bu kadar fazla sayıdaki hayvanın barınması, temizliği, sesi gibi etmenler oldukça önemli. Bu şartlar için uygun bir yer sahibi olduğunuzda, hayvanların toplu olarak barınabileceği, geniş kafeslerden oluşan yerler inşa ettirmeli, hayvanların geçici yuvalarında rahat edeceği bir yer yapmalısınız.

 

Köpek Gezdiriciliği Yapmak

 

Etrafta elinde birçok köpeği gezdiren insanları görmüşsünüzdür. İşte bu iş aslında özellikle köpek severlerin sıklıkla yaptığı hobi işlerden biri. Siz de köpekleri çok seviyorsanız, insanlara bu konuda hem hizmet verebilir hem de bu kıymetli dostlarımızla zaman geçirebilirsiniz. Hem oldukça kazançlı hem de keyifli olan köpek gezdiriciliği işi, köpekler konusunda bazı temel konuları bilmenizi gerektirse de, bu konuda çok zorlanacağınızı düşünmüyoruz.

ne-is-yapsam-kopek-gezdiriciligi

Alternatif iş fikirlerinden biri olan köpek gezdiriciliği, günün belirli saatlerinde, hizmet verdiğiniz kişilerin köpeklerini birlikte gezdirmek suretiyle yapacağınız bir iş. Bu süreyi iyi ayarlayabilir, kendi işinizin yanında ek bir iş olarak da yapabilirsiniz.

 

Teknolojik Yeni İş Fikirleri

 

Sanal Gerçeklik Deneyimi

 

Sanal gerçeklik ya da arttırılmış gerçeklik, geleceğe ve günümüze damga vuracak deneyimlerden biri. Bu yönleriyle sanal gerçeklik ile ilgili işler geleceğin meslekleri ve yeni iş fikirleri arasında. Siz de geleceğe yön verecek sektörlerden birinde yer almak istiyor, sanal gerçeklik ya da arttırılmış gerçeklik ile kazanmak istiyorsanız, bu sektörleri içeren bir iş yapabilirsiniz.

yeni-is-fikirleri-sanal-gerceklik

Şimdilerde, çeşitli sanal gerçeklik gözlükleri ile sanal gerçeklik deneyimi stüdyoları kuruluyor ve insanlara bu deneyim buralar aracılığıyla yaşatılıyor. Bu deneyimin daha geniş bir şekilde insanlara sunulabileceğini düşünürsek, bu sektörün önü oldukça açık. Ve tabi yapılabilecekler de hayallerimiz ile sınırlı. Bu yüzden sanal gerçeklik deneyimi alanında bir iş yapmak hem ufkunuzu açabilir hem de oldukça kazançlı günler yaşatabilir size.

 

Büyük Veri (Big Data)

 

Büyük Veri (Big data) geleceğimizi şekillendirecek en büyük teknolojilerden biri. Temel olarak insanlar hakkından sosyal medya, internet gibi birçok platformdan toplanan verilerin anlamlı bir şekilde bir araya getirilmesi ile ortaya çıkan yeni bir alan büyük veri. Yeni iş fikirlerinden bi çoğuna ev sahipliği yapacak olan bir alan olan büyük veri ile, büyük şirketlere hizmet sağlayabilir, bu veriler konusunda onlara destek olabilirsiniz.

gelecegin-is-fikirleri-big-data

Oldukça yeni bir teknoloji olduğu için, büyük veri alanında çalışmadan önce mutlaka yeterli eğitimi almalısınız ve bu eğitimi tecrübe ile birleştirerek bu alanda yeni bir iş kurabilirsiniz. Özellikle teknolojiye ilginiz varsa ve ne iş yapabilirim diye düşünüyorsanız, büyük veri üzerinde çalışmak oldukça mantıklı ve güzel bir hamle olacaktır sizin için. Teknolojik işlerden biri olan büyük veri alanı, bun anlamda size farklı ufuklar açabilir.

 

Siber Güvenlik Uzmanlığı

 

İnternetin artık hayatımızın her tarafında olması ile birlikte, internet güvenliği de son derece önemli bir hale geldi. Hem bireysel kullanıcıların hem de şirketlerin siber güvenlik alanında oldukça dikkatli olmaları gerekiyor. Artık, kullandığımız birçok cihaz internete bağlanıyor ve kötü niyetli kişiler bu bağlantılar üzerinden istemediğimiz şekilde bize zarar verebilirler.

yeni-is-fikirleri-siber-guvenlik

Bu zararları önlemek adına, internet güvenliği ya da siber güvenlik alanında uzmanlaşmış kişi veya şirketlerden destek alınmaktadır. Bu destek ile, kötü niyetli kişilere, hackerlara karşı sistemlerimizi savunabiliyor, internet üzerinde daha rahat hareket edebiliyoruz.

 

Sizin de internet teknolojilerine ve bu alandaki güvenlik uygulamalarına ilgiliniz varsa, diz de bir siber güvenlik uzmanı olabilir, bu alanda tecrübe kazandıktan sonra bir siber güvenlik şirketi açabilirsiniz. Eskiden sadece fiziksel olarak koruma sağlayan güvenlik şirketleri, belki de ileri de yerini sadece siber güvenlik firmalarına bırakacak ve güvenlik terimi artık sanal güvenliği ifade ediyor olacak. Siz de bu değişimden yararlanmak ve güvenlik alanında çalışmak istiyorsanız, siber güvenlik uzmanlığı tam size göre bir iş

 

Son Söz

 

Bu yazımızda sizlere yeni iş fikirleri ile ilgili, farklı alanlarda, çeşitli alternatifler sunmaya çalıştık. Doğadan teknolojiye, web dünyasından, çeşitli ticaret şekillerine kadar birçok yeni iş imkanına değinmeye çalıştık. Geleceğin mesleklerinden bazılarına da bu vesileyle değindik. Ne iş yapabilirim, ne iş yapsam gibi sorular, çoğu girişimcinin ve yatırımcının sıklıkla kendine sorduğu sorular. Bu sorulara bir yanıt olarak yazdığımız bu yazımızda, çeşitli iş fikirleri ile bu konuyu aydınlatmaya çalıştık.

 

Siz de bir iş kurmak, dükkan açmak, yeni bir iş açmak istiyorsanız, umarız bu yazımız size bir fikir verebilir. Bu yazımızın dışında daha önce farklı iş fikirleri hakkında yazdığımız iş fikirleri yazımıza da göz atabilirsiniz.

Hakkında admin

Buna da bir göz atın ...

is fikirleri, yeni is fikirleri, is fikri

Karlı İş Fikirleri

İş Fikirleri denilince ve Ne İş Yapabilirim diye sorduğumuzda aklımıza, bir girişim yapmak, yeni bir …

internetten-para-kazanma-yollari-1-karliyatirimlar.com

İnternetten Para Kazanma Yolları

İnternetten para kazanmak internet teknolojisi ile hayatımıza giren ve online ortamdan gelir elde edilmesinin genel …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir