27 / 05 / 2024
tether nedir usdt nedir

En Popüler Sabit Kripto Para : Tether (USDT)

Tether Nedir?

 

Bu yazımızda, sabit, değeri bir dijital para birimine bağlı olan bir kripto paradan, Tether (USDT) ‘den bahsedeceğiz. Tether Nedir? ya da Tether Coin nedir? sorularına yanıt arayacağımız bu yazımızda, Tether tl, Tether usd gibi değerleri Tether yorumları ile birlikte sizlere sunacağız.

 

Peki Tether nedir? Kısa adı USDT olan Tether, Hong Kong merkezli Tether şirketi tarafından 2015 yılında piyasaya sürülmüştür. İlk olarak 2014 ’te RealCoin oalrak ortaya çıkmış, daha sonra Tether ismini almıştır.  Tether, ERC-20 protokolüne bağlı olarak Blockchain üzerinden işlem yapar. Tether Amerikan Dolarının sanal versiyonudur ve 1 USDT (Tether), 1 Dolara eş değerdir. Diğer bir tabirle, Tether sabit bir kripto paradır. Tether şirketi, kasasında her bir USDT ‘ye karşılık olarak 1 Amerikan Doları tutmaktadır.Detaylı bilgiye Tether şirketinin sitesinden de ulaşabilirsiniz.

tether usd tether tl, tether nasil alinir

 


 

Sabit Kripto Para Nedir?

 

Sabit Kripto Para ifadesi değeri belirli bir şeye bağlı olan, diğer kripto paralar gibi yüksek volateye sahip olmayan ve dolayısıyla da üzerinde spekülatif hareketler yapılamayan kripto paralardır. Tether sabit kripto paralardan biridir. Fakat Bitcoin ve Ethereum, sabit olmayan, dolayısıyla yüksek volatiliteye sahip kripto paralardandır. Yüksek iniş ve çıkışlar Bitcoin ve Ethereum gibi sabit olmayan kripto paralarda normalken, bu gibi hareketler Tether gibi sabit kripto paralarda olmaz. Bu nedenle Tether gibi kripto paralar, daha çok değer saklama aracı olarak kullanılır.

 


 

Sabir Kripto Para: Tether

 

Tether, stabil kripto paralardan en popüler olanıdır. Bu kripto para ile banka hesabınızdaki parayı bu para birimi üzerinden dijital olarak transfer edebilirsiniz.

 

Tether ‘in stabil oluşu ve düşük işlem ücreti sunması nedeniyle, normal para birimleri ile kripto para birimleri arasında bir köprü görevi görmesini sağlar. Mesela, en yüksek hacimli kripto para bitcoin ile yapılan işlemlerin %80 ‘inden fazlası, Tether (USDT) ile yapılır. Yani Tether (USDT), arada köprü görevi görür.

tether usdt yorumlari


 

Tether Kaç TL

 

Tether nedir sorusunu yanıtladık. Peki Tether kaç tl? 1 Tether, 1 USD değerindedir. Buna göre Tether TL değeri dolardaki değişime göre hesaplanabilir. Diğer bir ifade ile 1 Tether 1 TL oranı 1 Dolar 1 TL oranına eş değerdir.

 

Daha önce de belirttiğimiz gibi, Amerikan dolarına sabitlenen Tether Coin, 1 USD ye eşittir. Burada da Tether işlemi yaparken, tl ile dolar alım satımı yapıyor gibi oluruz.

tether kac lira, tether kac dolar


 

Tether Madenciliği

 

Tether nedir öğrendik, tether ‘in tl ve dolar değerini de gördük. Peki Tether madenciliği yapılır mı? Maalesef, Tether (USDT) madenciliği yapılamayan bir kripto paradır. Daha önce belirttiğimiz gibi, Tether şirketi tarafından, 1 dolar değerinde piyasaya sunulur. Diğer bir ifadeyle, çeşitli sistemler kurularak, Tether madenciliği yapmak olanaksıdır.

 


 

Tether Nasıl Satın Alınır?

 

Tether nasıl satın alınır veya USDT nasıl satın alınır sorularının yanıtı oldukça basit. Ülkemizde faaliyet gösteren kripto para firmalarından herhangi biri üzerinden Tether satın alabilir, yatırımınızı bu dijital para birimine yapabilirsiniz. Diğer kripto paralardaki yüksek riskli ve volatiliteli yapının yanında, Tether (USDT), daha güvenli bir güven olarak düşünülebilir. Tabi burada yapacağınız yatırım, dolara endeksli olacağı için, dolar tl fiyatlarını göz önünde bulundurmanızda fayda var.

 

Tether Nedir, Tether nasıl alınır ve Tether tl arasındaki ilişkiye değindiğimiz bu yazımızda, bu sabit kripto para hakkında sizleri bilgilendirmeyi amaçladık.

usdt nedir, nasil alınır

Buradaki bilgiler sadece bilgilendirme amaçlıdır. Hiç bir şekilde yatırım tavsiyesi değildir.

 

 

Hakkında admin

Buna da bir göz atın ...

metaverse-coinler-karliyatirimlar.com

Popüler Metaverse Coinler! 25 Metaverse Coin!

En Popüler 25 Metaverse Coin Metaverse yani Sanal Evren, geleceğin en büyük teknolojik ilerlemelerinden biri …

nft-nedir-karliyatirimlar.com

Sanatın Dijital Yüzü: NFT Nedir?

NFT Nedir? Son zamanların en popüler konularından biri de NFT ‘ler. Peki, özellikle Dijital Sanat …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir