18 / 06 / 2024
kargo-sirketleri-ve-kargo-bayiligi-almak

Kargo Şirketleri ve Kargo Bayisi Olmak

İnternetin artık hayatımızda olmazsa olmaz bir yerinin olması ve internet üzerinden alışverişin, yani e-ticaretin gittikçe yaygınlaşması, nakliye ve lojistik faaliyetlerinin önemini oldukça artırdı. Klasik taşımacılığın yanında, artık internet üzerinden yapılan alışverişlerden dolayı kargo ve kurye taşımacılığına olan ihtiyaç giderek arttı. Özellikle pandemi döneminde e-ticaretin katlanarak artması ve mevcut kargo hizmetlerinin bu talebi karşılamakta güçlük çekmesi, kargo bayiliği ve kurye bayiliğine olan ilgiliyi artırdı. Birçok yatırımcı, taşımacılık sektörüne girerek, çeşitli kargo şirketlerinden bayilik almak ve bu talebi karşılamak için girişimde bulunmak istiyor. Sizin için de kargoculuk veya kuryecilik, güzel bir yatırım alanı olabilir.

 

Kargo Sorgulamalarınızı Kolay ve Hızlıca Dingin Yaşam Kargo Sorgulama sayfasından yapabilirsiniz!

 

Lojistik sektörü, hemen hemen her sektörün destek aldığı ve birlikte çalıştığı bir sektör. Hem geniş kitlesi hem de hizmet verdiği geniş hareket alanı ile oldukça yüksek bütçeler gerektiren bir yatırım alanı. Sadece ülkemiz için düşünecek olursak, bir kargo firması ülkemizdeki 81 il ve buna bağlı olan 973 ilçeye hizmet vermek zorunda. Bu il ve ilçelerdeki hemen hemen her sektörden, on binlerce müşteriye lojistik hizmeti sağlamak ve bunu iyi bir müşteri memnuniyeti ile, zamanında, güvenli bir şekilde yapmak durumunda. Hal böyle olunca, bu servisi sağlamak oldukça zorlu ve maliyeti yüksek bir yatırım olarak karşımıza çıkmakta.

kargo-acentesi-nasil-olunur-karliyatirimlar.com

Yeni bir kargo şirketi kurmanın zorluğu ve maliyeti düşünüldüğünde, bu hizmeti kargo şirketlerinden veya kurye şirketlerinden bayilik alarak yapmak, bu alana yatırım yapmayı oldukça kolaylaştırıyor. Ülkemizde lojistik alanında bayilik veren kargo şirketleri var ve bu şirketler, yeni bayiler ile büyümek istiyor. Bayisi olmak istediğiniz firmayı belirledikten sonra, o firmanın bir il veya ilçedeki bayisi siz olabilirsiniz. Böylelikle hem kargo taşımacılığındaki pastadan payınızı almış olursunuz hem de bu alana yatırım yaparken, daha önce bu alanda kendini ispatlamış bir firma ile, güvenle büyürsünüz.

 


Kargo Bayisi Nasıl Olunur?

 

Bir kargo şirketinden bayilik almak ve taşımacılık sektöründe faaliyet göstermek için öncelikle bayilik almak istediğiniz kargo şirketini belirlemeniz gerekiyor. Bulunduğunuz şehirdeki kargo faaliyetleri inceleyerek, müşteri memnuniyeti konusunda araştırmalar yaptıktan sonra, bulunduğunuz bölgedeki ihtiyaca göre bu kararı verebilirsiniz. Bayisi olmak istediğiniz kargo firmasının gerekli talebe karşılık verememesi veya bulunduğunuz yerde bu firmanın bir bayisinin olmaması, bu konuda iyi bir fırsat olabilir. Bu nedenle, kargo firmalarını araştırırken, bulunduğunuz yere veya kargo firmasını açacağınız yere göre, detaylı bir araştırma yapmanız, sizin için oldukça yararlı bir başlangıç olacaktır.

Kargo Şirketleri ve Kargo Bayisi Olmak 1

 

Peki kargo firmaları, kargo bayiliği için ne ister? Veya bir kargo bayisi açmak için ne gerekir? Öncelikle bu iş, orta dereceli sermaye gerektiren bir iştir. En az 300 bin lira gibi bir kurulum ve bayilik bedeli ile, kargo şirketlerinden bayilik alınabilir. Bunun yanında, taşımacılık ve dağıtım için 10 araçlık bir filonuzun olması, kargo şirketlerinin şartları arasındadır. Ayrıca hem filonuzun hem de kargo faaliyetlerinin ve müşteri ilişkilerinin masa başı yürütülmesi için gerekli personelin de hazır bulundurulması bu şartlardandır.

 

Kargo firmaları arasından bir seçim yapıldığında ve bu firmadan bayilik almak için gerekli şartlar sağlandığında, firmaya başvuru yapabilirsiniz ve bu başvuru kabul edildiğinde, kargo firmanız bir iki hafta içinde kurulabilir. Bundan sonrasında ise personel eğitimi ile işleyişe alışmanız için bir süreç gerekiyor. Bu süreci de bayilik alacağınız kargo firmasının destekleri ile, kısa sürede aşabileceksiniz.

 

Kargo takibi nasıl yapılır

 


Kargo Bayisi Nasıl İşletilir?

 

Kargo bayiliği veren kargo şirketlerinden bir bayilik aldığınızda, otomatikleşmiş iş süreçlerinden dolayı hazır bir yapıyı bünyenize getirir bu yapı ile kargo faaliyetlerini kolaylıkla sürdürebilirsiniz. Her bir kargo şirketi belirli otomasyon yazılımları kullanır ve bu yazılımlar aracılığıyla, kargo takibini ve ilgili süreçleri takip edebilirsiniz. Bu programlar konusunda personelinizi eğiterek, bu süreçlere adapte olmalarını kolaylaştırabilirsiniz.

 

Personel eğitimini sadece otomasyon programlarında değil, aynı zamanda müşteri ilişkileri konusunda da vermeniz hem müşteri memnuniyetini hem de size olan güveni arttıracak bir aksiyon olacaktır. Bu eğitimler ile müşterileriniz ile ilişkileriniz daha profesyonel olacak, daha çok müşteri kazanabileceksiniz.

 

Kargo firması işletirken dikkat etmeniz gereken bir diğer nokta reklam faaliyetleriniz olacaktır. Bayilik alacağınız kargo şirketlerinin ülke geneli verdiği reklamların yanında, yerel medyada vereceğiniz reklamlar ile isminizi daha da duyurabilir, markanızı bulunduğunuz yerde daha da güçlendirebilirsiniz. Bunun yanında, yerel büyük firmalar ile anlaşmalar yaparak, onlara fiyat avantajı sağlayabilir, lojistik faaliyetleri için sizi tercih etmelerini sağlayabilirsiniz.

 

kargo-bayiligi-nasil-alinir-karliyatirimlar.com

 


 

Kargo Bayiliği Karlı Bir Yatırım Mı?

 

Kargoculuk ve lojistik sektörü oldukça kazançlı bir sektör. Özellikle E-ticaretin yaygınlaşması ve internet üzerinden alışverişin giderek artması, taşımacılık sektörünün yıldızını giderek arttırdı ve lojistik sektörü ülkemizdeki ihtiyacı şu an içim tam olarak karşılayamıyor. E-ticaretteki bu artışa bir de pandemi dönemi damgasını vurunca, artık alışverişlerin büyük bir çoğunluğu internet üzerinden yapılır hale geldi. Bu da lojistik sektörünün yani kargo şirketlerinin pazardaki pastasını büyüttü. Siz de bu pastadan payınızı almak isterseniz, kargo bayiliği sizin için çok güzel bir yatırım olabilir. Siz de kargo şirketlerinden biri ile anlaşabilir, bu sektörden oldukça yüksek kazançlar elde edebilirsiniz.

 


 

Kargo Firmaları

 

aras-kargo-bayilik-karliyatirimlar.com Aras Kargo Bayilik | Aras Kargo Acentelik

Adres : Rüzgarlıbahçe Mah. Yavuz Sultan Selim Cad. Aras Plaza No:2 34820 Kavacık/Beykoz/İstanbul

Tel : +90 216 538 55 00

Fax : +90 216 538 56 52

Web: www.araskargo.com.tr

Acente Başvuru: https://www.araskargo.com.tr/tr/webform_acenta_basvuru_map.aspx

ups-kargo-bayilik-karliyatirimlar.com UPS Kargo Bayilik | UPS Kargo Acentelik

Adres : Merkez Mahallesi, Ayazma Cad. Papirus Plaza, B Blok, No: 37/44  34406 Kağıthane/İstanbul

Tel: +90 850 255 00 66

Fax: +90 212 409 06 10

Web: www.ups.com.tr

Acente Başvuru: https://www.ups.com.tr/page.aspx?pid=18

mng-kargo-bayilik-karliyatirimlar.com MNG Kargo Bayilik | MNG Kargo Acentelik

Adres: Ayazağa Mah. Cendere Cad. 1B, Bulvar Ofis No:109/B, Kat: 3 Sarıyer/ İSTANBUL

Tel: +90 212 366 55 55

Fax: +90 212 366 55 60

E-Mail: info@mngkargo.com.tr

Web: www.mngkargo.com.tr

Acente Başvuru: https://www.mngkargo.com.tr/icerik/acente-basvuru-formu

surat-kargo-bayilik-karliyatirimlar.com Sürat Kargo Bayilik | Sürat Kargo Acentelik

Adres: Batısitesi Mh. .ankarabölgemüd. Sit. Batıkent Yenimahalle/Ankara

Tel: +90 312 256 2029

Fax:

E-Mail:

Web: www.suratkargo.com.tr

Acente Başvuru: https://www.suratkargo.com.tr/Basvurular/AcenteBasvuruFormu

ptt-kargo-bayilik-karliyatirimlar.com PTT Kargo Bayilik | PTT Kargo Acentelik

Adres: Şehit Teğmen Kalmaz Cad. No: 2 06050 Ulus / Ankara

Tel: +90 312 509 50 00

Fax: +90 312 309 59 13

Web: www.ptt.gov.tr

Acente Başvuru: https://www.ptt.gov.tr

Hakkında admin

Buna da bir göz atın ...

taki-bayiligi-bujiteri-bayiligi-karliyatirimlar.com

Takı Bayiliği ve Bujiteri Dükkanı Açmak

Takılar kıyafetlerimizi süsleyen ve onlara estetik dokunuşlar yapan ufak ama etkili parçalardır. Özellikle kadınların oldukça …

cikolatali-lokmaci-acmak-karliyatirimlar.com

Tatlı Bir Kazanç Kapısı: Lokmacı

Bu yazımızda, bir dönem popülaritesi oldukça fazla olan Lokmacı bayiliğine, Lokmacı franchising ine değineceğiz. Lokmacı …

2 Yorumlar

  1. Çok detaylı ve kıymetli bilgiler vermişsiniz. Elinize sağlık.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir