27 / 05 / 2024
simit-cafe-franchise

Simit Kafe Nasıl Açılır?

Simit Kafe Konsepti

Simit Osmanlı döneminden buyana, oldukça severek tükettiğimiz geleneksel bir besin. Osmanlı döneminde iftarlardan sonra askerlere hediye edilen simit, aslen saraylı. O dönemlerde, simit, simit halkası olarak nitelendiriliyor. Zamanla halka kayboluyor ve simit kelimesi severek tükettiğimiz bu besini ifade etmek için yeterli oluyor.

Simit özellikle İstanbul ile bir başka güzel. Vapurlarda yaptığınız o eşsiz kahvaltınızın en önemli unsuru simir ve çay. Ve tabi kahvaltınıza eşlik eden martılar. Aslında etçil olan martıları, milletimiz bir şekilde alıştırmış simide. Ve simit sadece insanların değil, martıların da gözdesi oluvermiş.

simit-kafe-acmak

Simit bir bakıma basitlik ve sadeliği de ifade eder. Büyük şairlerimizden Nazım Hikmet ne güzel söylemiş:
Basit yaşayacaksın basit. Sanki bir gün yaşamın sona erecekmiş gibi basit.Çay simit ve peynirle.
Özetle, simit çok önemli bizde. Sadece yiyecek değil, çok daha fazlası belki de.

cay-simit-bayilik

Bizim için bu kadar önemli bir yere sahip simit, son yıllarda çeşitli girişimcilerin ellerinde farklı konseptlere büründü. Etrafınızda açılan simit saraylarını, simit salonlarını, çeşitli simit kafeleri görmüşsünüzdür. Hem geleneksel simidi hem de farklı pasta,kurabiye ve börek çeşitlerini, çay başta olmak üzere, farklı içecek seçenekleriyle bizlere sunan simit kafeler oldukça yaygın.

Simit kafeler aynı zamanda geleneksel simidi, sokaktan kurtararak, kafe konseptiyle sizlere sunmakta. Tabi ki, sokaktan alacağınız simidin tadı bir başka. Ama hijyen ve güven anlamında, simit cafeler de bu lezzeti size oldukça güvenli bir ortamda masanıza getirmekteler.


Bir Simit Kafe Nasıl Açılır?

 

Simit Kafe açmak için daha önce bu konsept üzerinde çalışmış bir den çok alternatif mevcut. Öncelikle bu firmalar ile iletişime geçerek size uygun simit kafe franchaise ını belirleyebilir, bu zincirin bir halkası da siz olabilirsiniz. Fakat burada öncelikle belirlemeniz gereken, kafenizi nereye açacağınız.

 

Özellikle sabah saatlerinde yoğun olan noktalar, bu tip kafeler için oldukça uygun. Sabah kahvaltısını iş yerine giderken yapan insanlar oldukça çoğunlukta. Bu insanların yoğun olduğu yerler hem yatırımınızın geri dönüşünün hızlı olacağı hem de karlılığınızın gün geçtikçe artacağı bir lokasyon olacaktır.

 

Kafenizi açacağınız lokasyonu belirledikten sonra, bayilik alacağınız firmayı belirleyerek ilgili şartlar konusunda kendinizin hazırlamalısınız. Burada farklı simit cafe konseptleri farklı alternatifler sunacaktır. Kimi firmalar sizden franchsing bedeli ve kar payı alırken, kimileri için sadece frenchasing bedeli yeterli olacaktır. Tabi ki bayisi olduğunuz simit kafe zincirinin çalışma şartlarına bu süreçte uymak durumundasınız.

 

Simidin yanında bir çok ürün de satacağınız simit kafelerin ürün çeşitliliği de sizler için bir avantaj olacaktır. Bu nedenle bayilik alacağınız firmanın ürün konsepti ve çeşitliliği oldukça önemli.

İşletmenizi açtığınızda, çalıştırdığınız personelin müşteri ile iletişimi de bir simit cafe işletmecisi olarak öncelikle dikkat etmeniz gereken noktalardan.

Simit kafeniz sadece kahvaltıya yönelik olmayacaktır. Bu nedenle müşterilerinzin rahat rahat oturabilecekleri ve sevdikleri ile zaman geçirecekleri bir alan, sizlere avantaj sağlayacaktır. Ne kadar geniş alanınız ve rahat alanınız olursa, o kadar müşteri memnuniyeti sağlayacaksınız.

simit-kafe-bayilik


 

Simit Kafelerde Ne Satılır?

 

Simit kafelerin ana ürünü simit olmasına rağmen, simit burada sadece simgesel de kalabilmektedir. Simidin yanında, börek çeşitleri, sandwich ürünler, pasta ve tatlılar, birbirinden farklı içecek çeşitleri ve çaylar da, müşterilere sunulmaktadır.

 

simit-kafe-kahvalti


Simit Kafe Yatırım ve Karlılık

 

Bir simit kafe açmak için farklı firmaların, farklı konsept seçenekleri bulunmakta. Ortalama oalrak bir değer verecek olursak, bir simit cafe açmak için 300 bin lira üzerinde bir yatırım bütçeniz olmalı.

 

Yatırım maliyetinin yanında, işletme maliyetleri ve kardan zinciri olduğunuz simit cafeye ödemeniz gereken miktarlar farklı olacaktır. Simit kafenizi açacağınız lokasyonun kira giderleri, personel giderleriniz ve diğer işletme giderlerinin yanında, %5 lere varan kardan pay verme gibi bir gideriniz de olacaktır. Kimi firmalar bu ödemeyi, oran ile değil, sabit bir ücret ile almaktadırlar. Bu da aylık 10 bin TL ye kadar çıkabilmektedir.

 

Simit Kafenizi açtığınızda, giderleriniz olacağı gibi, gelirleriniz de bir hayli fazla olacaktır. Ortalama olarak %40 gibi bir karlılığa sahip olan simit kafe sektörü, gelirlerinizin yanında giderlerinizin oldukça düşük olduğu bir sektördür.

 

Burada, simit kafeyi normal bir kafe olarak düşünebilirsiniz. Sadece isminde ve içerisinde extra olarak simit fırını bulunmakta ve bu da bir çok müşteri için olumlu bir izlenim vermektedir. Simit hepinizin bildiği gibi sade bir ürün ve bu sadelik imajı, kafenizde bir çok ürünü yüksek kar marjları ile satmanıza katkı yapacak bir faktör.

 

Düşünün? En son bir simit kafeye girdiğinizde, normalde satış fiyatı 2 lirayı geçmeyen simidin kaç katı ödeme yaptınız?

 


Çay Bayiliği ile ilgili yazımızı da okuyabilirsiniz.Kahve Bayiliği ile ilgili yazımızı da okuyabilirsiniz.


Simit Kafe Bayiliği Alabileceğiniz Firmalar

simit-sarayi-karli-yatirimlar Simit Sarayı Bayilik / Franchise Adres : Apa Giz Plaza, Büyük Dere Cad. No: 191 34330 Levent, İstanbul, Turkiye
Tel : +90 212 398 03 98
Faks : +90 850 393 48 88
Email : info@simitsarayi.com
Web : www.simitsarayi.com
simitci-dunyasi-karli-yatirimlar Simitci Dünyasi Bayilik / Franchise Adres : Sincan 1. OSB Ahi Evran OSB Mahallesi Göktürk Caddesi No: 2 Sincan / Ankara
Tel : +90 312 257 47 00 – 01 – 02 – 03 – 04
Faks : +90 312 257 47 05
Email : info@simitcidunyasi.com.tr
Web : www.simitcidunyasi.com.tr
meram-citir-simit-bayilik-karliyatirimlar.com Meram Çıtır Simit Bayilik / Franchise Adres : Fevzi Çakmak Mh. 10506. Sk. No:2/2-4 Karatay / KONYA
Tel : 444 8 312
Faks :
Email : info@meramcitirsimit.com
Web : www.meramcitirsimit.com
simit-teknesi-bayilik-karliyatirimlar.com Simitci Teknesi Bayilik / Franchise Adres : Merkez / Aksaray
Tel : +90 543 844 64 32
Faks : +90 312 257 47 05
Email : info@simitteknesi.com.tr
Web : simitteknesi.com.tr

Çay Bayiliği ile ilgili yazımızı da okuyabilirsiniz.Kahve Bayiliği ile ilgili yazımızı da okuyabilirsiniz.


simit-bayiligi


Web sitemizde, yazılarımız, paylaşımlarımız, reklamlarımız ile tanıtımını yaptığımız bayilik, franchising ve yatırım çeşitleri, sadece tanıtım maksatlıdır. Yatırım tavsiyesi değildir!


Hakkında admin

Buna da bir göz atın ...

taki-bayiligi-bujiteri-bayiligi-karliyatirimlar.com

Takı Bayiliği ve Bujiteri Dükkanı Açmak

Takılar kıyafetlerimizi süsleyen ve onlara estetik dokunuşlar yapan ufak ama etkili parçalardır. Özellikle kadınların oldukça …

cikolatali-lokmaci-acmak-karliyatirimlar.com

Tatlı Bir Kazanç Kapısı: Lokmacı

Bu yazımızda, bir dönem popülaritesi oldukça fazla olan Lokmacı bayiliğine, Lokmacı franchising ine değineceğiz. Lokmacı …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir