27 / 05 / 2024
cay bayilik franchise

Geleneksel Lezzet Çay’la, Siz de Kazanın!

Çay ve Çay ile Kazandıran Franchising Firmaları

Geleneksel Lezzet: Çay

Bildiğiniz gibi çay, Türk toplumu için oldukça önemli bir içecek. Sofralarımızın olmazsa olmazı, sohbetlerimizin yareni, kederimizde neşemizde yanımızda olan bir dost, çay. Hemen hemen akşam çayı demlenmeyen ev olmadığı gibi, yemeklerden sonra üstüne bir çay içmeyen de yoktur ülkemizde. Çay aslında Çin’den ithal bize. Ama zamanla bizimle yoğrulmuş, bizden biri olmuş. Adına dükkanlar bile açılmış, çayhane isminde. Misafirliğe gidenlerin anahtar cümlesi olmuş, “çay koyun geliyoruz” diye.

çay mutluluk

Çay ve Franchising

Ülkemiz ve insanımız için bu denli önemli olan bir içecek, bir dönem rakibi olan kahve ile arayı bir hayli açtı. Adım başı kahve dünyaları, sokakları ve bunun gibi bir çok franchise firmasının yer aldığı, kahve çılgınlığı aldı başını yürüdü. Bizim kırk yıllık dostumuz olan çayın ise boydu bükük kaldı. Şaka bir yana, kahve kültürü ile bir hayli yakın ilişkiye giren franchising konseptleri, çay konusunda biraz geri kaldılar.

Parakende sektöründe, hem yurt içi tüketimimizde hem de ihracatta ÇAYKUR gururumuz olmaya her zamanki gibi devam etti. Ama yakın döneme kadar, bilinir bir çay bayiliği veya modern adıyla çay franchising, layık olduğu pozisyona gelemedi. Kimi kafelerde, çay sadece yan ürün olarak bizlere sunuldu veya sadece sallama çay olarak Lipton tüketir olduk.

cay bayilik veren firmalar

Son zamanlarda, gelişen franchising sektörü, çay konusunda da yeni girişimlere kucak açtı ve birbirinden farklı, çay bayiliği veren, çay frenchising firmaları görücüye çıktı. Ülkemizin en dosthane değerlerinden biri olan çay, şimdilerde çay franchising i ile, rakibi olan kahve sektörüne gittikçe yaklaşmakta. Henüz piyasada bu alanda yeterli firma olmasa da, gelecek günler, bu alanın da çeşitli çay bayiliği, çay franchising i veren firmalar ile doldurulacağını gösteriyor.

Çay Satarak Nasıl Kazanırsınız?

Çay, hem lezzeti hem de fiyatı bakımından, günlük yaşamımızda da önemli bir yere sahip. Evinizde demlediğiniz çayın maliyetini düşündüğümüzde, çay maliyetinin oldukça düşük olduğunu göreceksiniz. Bu maliyetin daha da düştüğünü ve dışarıda içtiğiniz bir bardak çayın minimum 2 TL olduğunu düşünün. Çeşitli karışımlar, çay türevleri ve boyutları ile, bu ücretin daha da yükseldiğini hepimizi biliyoruz. Kısaca, çay deyip geçmemek lazım. Çay, kültürümüzde oldukça çok tüketilen ve ucuz bir içecek. Maliyetin bu kadar düşük olduğu bir üründe, maliyetinizin bir kaç katı kar elde etmeniz de hayal değil.

cay satisi

Tabiki burada çay maliyetinin yanında, üyesi olmak isteyeceğinizi çay franchising konsepti için de belirli bedeller ödemeniz gerekiyor. Bunların yanında, personelinizin ve dükkan giderlerinizin de olması kaçınılmaz. Ama her işin bir maliyeti olduğu düşünülürse, burada harcayacağınız yatırım maliyeti, sizlere oldukça hızlı bir şekilde dönüş sağlayacaktır.

Çay ve Çay Türevleri

Burada genel olarak bahsettiğimiz çay, şelitli konseptlerde ve türlerde müşterilere sunulabiliyor. Çay satışını konsept haline getirmiş firmaların, size sağladıkları karlılık oranı, özellikle bu tip ürünlerde artıyor. Bu gibi konseptlerde, sade çayın yanında, şeşitli bitki çayları, farklı kültürlerin özel çayları ve firmanın kendi specialleri olamk üzere bir çok çay çeşidi satılabilmektedir. Burada, ürün yelpazesi ne kadar geniş olursa, hisap edilen kitle de o derece artabilmektedir.

çay bayilik cay bayilik

Çay Konseptli Kafe Franchise ve Gereksinimleri

Çay bayiliği veren firmaların yatırım maliyetleri, gereksinimleri ev şartları birbirinden oldukça farklıdır. Kimi firmalar için, dükkan boyutları önemli olduğu gibi, kimi bayilik veren firmalar, dükkan lokasyonuna da önem vermektedir. Marka imajını korumak adına oldukça hassas olan çay franchising i veren firmalar, onlar ve sizler için optimum seçeneği değerlendirmekteler.

Burada sadece çay ve türevlerinin satışına imkan veren çay bayiliği firmaları olduğu gibi, aynı zamanda da çayın yanında tüketilebilecek ürünleri de ürün yelpazesine katan çay franchising firmaları mevcut. Bu ürünler sizlerinde bildiği gibi, kek, kurabiye,pasta ve tatlı gibi yan ürünler. Burada, ürün yelpazeniz arttıkça, kazancınızın da artacağı bir gerçek.

cafe kafe açmak

Çay franchising i veren firmalar, markalarını hem dükkan hem de avm kiosk şeklinde sizlere sunabilmekteler. Çay bayiliği için bu iki seçenektede, yüksek karlılık oranlarını yakalayabilirsiniz. Tabiki burada, avm kiosk seçenekleri düşük bütçeli yatırımcılar için oldukça güzel bir fırsat. Fazla bir yatırım maliyeti gerektirmeyen bu gibi çay kiosk ları, lokasyona göre oldukça karlı bir kazanç kapısına dönüşebiliyor. Avm kiosk larının yanında, çeşitli boyutlardaki dükkan seçenekleri de, siz değerli yatırımcılar için farklı boyutlarda ve farklı yatırım maliyetleri ile çay bayiliği almanıza imkan sağlıyor.

Çay Satarak Siz de Kazananın!

Çay, henüz herşey bitmedi demektir”demiş Cezmi Ersöz. Herşeyin yeniden başlamasına olanak verecek bir çay franchising iniz olmasını istemez misiniz? Siz de çoğu kez iç geçirmişsinizdir, birileri olsa da karşılıklı çay içsek diye. Koyu sohbetlerin yareni çay ile, dostlukların pekişeceği akşamların, güne günaydın olan, keyifle içilen bir sabah çayının ev sahibi olmak istemez misiniz? Siz de çay bayiliği veren firmalar ile irtibata geçerek, bu güzel anlarda pay sahibi olabilir, yatırım yapmış olduğunuz çay franchising i ile kazanç elde ederken, bir taraftan da kültürümüz için bir hayli önemli olan çay ve çay kültürüne hak ettiği desteği verebilirsiniz.

cay bayilik yatirim

Çay bayilik ve çay franchising i için, daha önce de belirttiğimiz bir çok firma var. Çay franchising i veren firmalar da, siz değerli yatırımcılara çeşitli fırsatlar sunuyor. Bu firmalardan bazılarını aşağıda sizler için sıralıyoruz. Siz de bu firmalar ile iletişime geçebilir, çay franchising i alarak, yerinde bir yatırım yapabilirsiniz.

Kazancınız Bol Olsun…Karlı Yatırımlar!


Kahve Bayilikleri ile ilgili yazımızı da inceleyebilirsiniz.Simit Sarayı Bayilikleri ilgili yazımızı da inceleyebilirsiniz.


Çay Satarak Kazandıran Franchising Firmaları

cayla bayilik, franchise, karlı yatırımlar Çayla Franchise / Çayla BayilikAdres : Hürriyet Mh. Kartal İş Merkezi, E-5 Yanyol B Blok No:55/5, Kartal / İstanbul
Tel : +90 (216) 452 8612 +90 (216) 452 8614
Faks :
Email : info@cayla.com.tr franchise@cayla.com.tr
Web : www.cayla.com.tr
caytaze bayilik, franchise, karlı yatırımlar Çaytaze Franchise / Çaytaze BayilikAdres : Üçevler Mh. Ünaldı Sokak No:3 Nilüfer/Bursa
Tel : 0(553) 851 16 16
Email : info@caytaze.com.tr
Web : www.caytaze.com.tr
tea-pot bayilik, franchise, karlı yatırımlar Tea & Pot Franchise / Tea & Pot BayilikAdres :
Tel : +90 232 463 57 52
Email : info@teapot.com.tr
Web : www.teapot.com.tr
chay bayilik, franchise, karlı yatırımlar Chay Franchise / Chay BayilikAdres : Çevreli Caddesi Dik Sokak 1/1 Aydınlıkevler/Ankara
Tel : +90 312 995 0017
Email : merhaba@chay.com.tr
Web : www.chay.com.tr


Kahve Bayilikleri ile ilgili yazımızı da inceleyebilirsiniz.Simit Sarayı Bayilikleri ilgili yazımızı da inceleyebilirsiniz.


cay bayiliği veren firmalar


Web sitemizde, yazılarımız, paylaşımlarımız, reklamlarımız ile tanıtımını yaptığımız bayilik, franchising ve yatırım çeşitleri, sadece tanıtım maksatlıdır. Yatırım tavsiyesi değildir!


Hakkında admin

Buna da bir göz atın ...

taki-bayiligi-bujiteri-bayiligi-karliyatirimlar.com

Takı Bayiliği ve Bujiteri Dükkanı Açmak

Takılar kıyafetlerimizi süsleyen ve onlara estetik dokunuşlar yapan ufak ama etkili parçalardır. Özellikle kadınların oldukça …

cikolatali-lokmaci-acmak-karliyatirimlar.com

Tatlı Bir Kazanç Kapısı: Lokmacı

Bu yazımızda, bir dönem popülaritesi oldukça fazla olan Lokmacı bayiliğine, Lokmacı franchising ine değineceğiz. Lokmacı …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir