27 / 09 / 2022
kuru temizleme dukkani nasil acilir

Kuru Temizleme Dükkanı Nasıl Açılır?

Kuru, Islak ve Ekolojik Temizlik Dükkanı Açmak

Kuru/Islak temizleme sektörü insanların ihtiyaçları doğrultusunda son yılların gelişen sektörlerinden. Gelişen şehirleşme hayatı, kadınların iş yaşamında daha aktif yer alması ve zamanın bir çok insan için oldukça kıymetli bir hal almasından dolayı, kuru/ ıslak temizleme, bir çok insanın sıklıkla başvurduğu hizmet sektörlerinden biri haline geldi. Özellikle, günümüz insanlarının bazı işleri kendileri yapmak yerine, bu işleri daha profesyonel ellere bırakmayı tercih ediyorlar. Gün geçtikçe de hızla artan kuru/ıslak temizleme talebi, yeni firmaların ortaya çıkmasına ve kuru/ıslak temizleme bayilerinin hızla artmasını neden olmuştur. Kuru Temizlemeci Açmak oldukça talep gören girişimler arasına girmiştir.

Giyim sektörünün temizlik ihtiyaçları için ortaya çıkmış kuru/ıslak temizleme sektörü, isminden de anlaşılacağı üzere, temelde iki şekilde sektörde yer almakta. Kuru temizleme ve ıslak temizleme. Gün geçtikçe de bu yöntemlere yeni yöntemlerin eklenmesi olası.Ekolojik temizleme son olarak eklenenlerden.

kuru temizleme franchise

 


Kuru Temizlemeci Nasıl Açılır?

Bir Kuru Temizlemeci Açmak ve Kuru Temizleme sektöründe siz de yerinizi almanız için, bu hizmeti vereceğiniz bir dükkanınız olmalı. Tabi burada, kuru temizleme sektörüne giriş şeklinizi belirlemeniz öncelikli. Kendi kendinize bir dükkan mı açacaksınız, yoksa bu işi daha profesyonel bir şekilde yapmış ve markasını ispatlamış firmalardan bayilik mi alacaksınız, bunu belirlemeniz gerekir.

Her iş kolunda olduğu gibi, kuru temizleme alanında da kendi markanızı oluşturmanız özgünlük açısından iyi olacaktır şüphesiz. Bu tip bir kuru temizleme işletmesinde, şartlarınızı ve hizmet şeklinizi tamamen siz belirleyebileceksiniz. Fakat bu olumlu taraflarının yanında, kendi konseptinizi oluşturduğunuz bir kuru temizlemeci, bir çok dezavantajı da beraberinde getirecektir. Çünkü tamamen sıfırdan bir işletme kurmak, bilinirliği sağlamak ve kendini ıspatlamak biraz zordur. Bu, Kuru Temizlemeci Açmak geçerlidir.

kuru islak temizleme bayiligi

Kuru Temizlemeci Açmak için, kendi markanızı oluşturma zahmetine girmeden ve bu zorluğu hiç çekmeden, kuru veya ıslak temizleme bayililiği veren firmalar ile iletişime geçerek, konseptlerini ve isim haklarını satın alabilirsiniz. Böylelikle, hazır bir kuru temizleme dükkanında çalışmaya başlarken, bilinirlik, reklam ve kendi markanızı yaratırken karşılaşacağınız diğer zorlukları aşmış olursunuz.

 


 

Kuru Temizleme Dükkanı Açmak İçin Nelere İhtiyaç Duyacaksınız?

Kuru Temizlemeci Açmak için ister kendi konseptinizi oluşturun, isterseniz de kuru temizleme bayiliği alın, atmanız gereken bazı adımlar ve temelde ihtiyacınız olan bazı malzemeler olacaktır.

Öncelikle kuru temizleme dükkanını açacağınız yeri ve lokasyonu belirlemeli, bu iş için uygun büyüklükte bir dükkan kiralamalısınız. Kuru Temizlemeci Açmak için, Kuru temizleme bayiliği almanız durumunda, bayi dükkan boyutları da, kuru temizleme bayiliğini alacağınız firma tarafından belirlenecek şartları kapsamalıdır. Kendi konseptinizde, bu sınır nispeten yoktur.

kuru temizleme makina

Kuru Temizlemeci Açmak için, burada belirleyeceğiniz lokasyon cadde, sokak dükkanı olabileceği gibi, avmlerde yer alan kuru temizleme dükkanları da olabilir. Ayrıca kuru temizleme faaliyetini büyük şirketlerin size ayırabileceği lokasyonlarda da yapabilirsiniz. Tabiki bu yöntem için şirketlerin kuru temizleme faliyetleri için yaptığı belli ihale süreçleri sizi bekleyecektir.

Kuru Temizlemeci Açmak için, dükkanınızın lokasyonunu belirledikten sonra, kuru temizleme işini yapacağınız makinalar ve yan ekipmanlar temin edilmelidir. Burada, kuru temizleme makinaları, ütü, ütü masası, buhar tabanası, depolama dolapları, paketleme ekipmanları vb malzemeler, yine bayilik sistemi ile çalıştığınızda, kuru temizleme bayiliği veren firmanız tarafından sağlayacaktır. Tamamen konsept satın aldığınız için, siz anlaşmayı yaptıktan belli bir müddet sonra, kuru temizleme dükkanınız sizin için hazır hale getirilecektir.

kuru temizleme bayisi olmak

Kuru temizleme dükkanız ve kuru temizleme ekipmanlarınızın tamamlanmasından sonra, sora geldi Kuru Temizlemeci Açmak için en önemli konulardan birine. Kuru temizleme dükkanınızda, çalıştıracağınız elemanlar. Dükkan boyutuna göre, en az 2 elemanla kuru temizleme işini kotarabilirsiniz. Tabiki, kuru temizleme bayiliğini alacağınız bazı firmaların bu konuda şartları ve talepleri olacaktır. Bu telepler ve kuru temizleme dükkanınızın boyutları doğrultusunda, çalıştıracağoınız elemanlar 5-6 kişiye kadar çıkabilmektedir.

kuru ıslak temizleme

Burada, önemli olan nokta kuru temizleme dükkanınızda çalıştıracağınız elemanların insan ilişkileri kuvvetli, güler yüzlü ve müşteri memnuniyetini optimum bir şekilde karşılayabilecek olmasıdır. Unutmayın, müşterileriniz tarafından sevilen bir çalışan, kuru temizleme sektöründe karlılığınızı hiç tahmin edemeyeceğiniz derecede arttırabilir.

 


 

Kuru Temizlemeci Açmak Karlı Mı?

Kuru temizleme sektörü talebin oldukça fazla olduğu bir sektör. Ayrıca bu sektörü kullanan kişilerin önemli bir bölümü de, bu alanda para harcamaktan çekinmeyen insanlar. Bütün bunlar göz önüne alındığında, Kuru Temizlemeci Açmak ve bu alana yatırım yatırım yapmak için oldukça önemli.

Kuru/Islak temizleme sektöründe, kuru temizleme, ıslak temizleme, ütü gibi işler yapacaksınız. Burada ortalama kar marjı %100 ün üzerinde. Bayilik veya kendi konseptinizi kendiniz kurduğunuzda bu oran farklılık gösterecektir.Fakat her iki durumda da, kuru temizleme oldukça karlı bir yatırımdır.

kuru islak temizleme

Kuru temizleme dükkanını açacağınız lokasyon karlılık açısından oldukça önemlidir. Müşteri kitlenizin kurut emizleme alanına gösterdiği ilgi arttıkça, sizin de karlılık oranınız artacaktır.

Ayrıca ister kendi konseptiniz olsun, ister bir kuru temizleme, ıslak temizleme markasının bayisi olun, sizin için reklam oldukça önemli. Bilinirliğinizi arttırmak için, özellikle, internet üzerinden yapılan reklamlar, kısa mesaj reklamları ve broşür, magnet reklamlarına önem vermelisiniz. Bilinirliğiniz ne kadar artarsa, kuru temizleme dükkanınız size o kadar para kazandıracaktır.

 


 

Kuru Temizlemeci Açmak ve Yatırım Maliyeti

Kuru Temizlemeci Açmak için yatırım maliyeti, kendi konseptiniz veya bayilik gibi, yatırım yapacağınız şekle göre değişebildiği gibi, alacağınız temizleme yöntemine göre de değişecektir. Burada, kuru, ıslak ve ekolojik temizleme yöntemleri, farklı yatırım maliyetleri gerektirmektedir.

kuru temizleme dukkani

Kuru/Islak temizleme için yatırım maliyetleri 150 bin TL ile 500 bin TL arasında değişebilmektedir. Burada 20 bin ile 50 bin TL arasında bir bedeli, bayi isim hakkı için ödemeniz gerekmektedir. Bu bedel, ekolojik kuru temizleme firmalarında 200 TL ye ulaşabilmektedir. Farklı kuru temizleme bayilerinin, farklı giriş bedelleri ve şartları olduğundan, burada belli bir giriş bedeli belirlemek oldukça güç. Bu konuda en net bilgi, yatırım yapacağınız kuru temizleme firması ile iletişime geçmek.

Neden Siz de Bu Karlı Sektörde Yer Almayasınız?

Kuru Temizlemeci Açmak ve Kuru temizleme sektörü oldukça karlı bir yatırım alanı. Gelişmekte olan temizleme sektörü ile birlikte, çeşitli temizleme yöntemleri, kuru temizlemeye eşlik etmekte. İnsanların her zaman ihtiyacı olan ve talebin gün geçtikçe arttığı bu sektör size hiç de uzak değil. Yeter ki girişiminizi yapın ve kuru temizleme dükkanınızı açmak için bir fizibilite çalışması yapın. Sonrasında, kuru temizleme sektörünün karlı dünyasına siz de adım atmış olacaksınız ve böyle karlı bir yatırıma girmiş olmaktan pişman olmayacaksınız.

Kazancınız Bol Olsun…Karlı Yatırımlar!

 


 

Kuru/Islak Temizleme Bayiliği Veren Firmalar

 

 

legendry-kuru-temizleme-bayilik-karliyatirimlar.com Legendry Kuru Temizleme

Legendry Kuru Temizleme Bayilik / Legendry Kuru Temizleme Franchise

Adres : 206/5 Sk. No: 138/B Bucakoop Mh. Buca / İzmir
Tel : +90 232 453 20 16
Fax :
Email : info@legendry.com.tr
Web : www.legendry.com.tr

 

cleanlux-kuru-temizleme-bayilik Cleanlux Islak Temizleme

Cleanlux Islak Temizleme Bayilik / Cleanlux Islak Temizleme Franchise

Adres : Gökevler Mah. 564. Sok. A blok 3/119 Beylikdüzü / Beykent / İstanbul
Tel : +90 212 803 26 61 +90 505 118 53 13
Fax :
Email : info@cleanlux.com.tr
Web : www.cleanlux.com.tr

 

ecowetclean-kuru-temizleme-bayilik-franchise Eco Wet Islak Temizleme

Eco Wet Islak Temizleme Bayilik / Eco Wet Islak Temizleme Franchise

Adres : Eğitim Mah., Poyraz Sok., Cem İş Merkezi, No: 20/2, Kadıköy / İstanbul
Tel : +90 533 239 20 29
Fax :
Email : info@ecowetclean.com.tr
Web : www.ecowetclean.com.tr

 

dryturk-kuru-temizleme-bayilik-franchise Dry Türk Kuru Temizleme

Dry Türk Kuru Temizleme Bayilik / Dry Türk Kuru Temizleme Franchise

Adres : Barbaros Mah. Çiğdem Sok. No:1, Ağaoğlu My Office Plaza K:4 D:18, 34746 Ataşehir / İstanbul
Tel : +90 216 250 55 77
Fax : +90 216 250 55 56
Email : info@dryturk.com.tr
Web : www.dryturk.com.tr

 

drycleanexpress-kuru-temizleme-bayilik Dry Clean Express Kuru Temizleme

Dry Clean Express Kuru Temizleme Bayilik / Dry Clean Express Kuru Temizleme Franchise

Adres : Genel Müdürlük: Acarsize Binası A Blok No:5 Acarkent 34800 Beykoz / İstanbul
Tel : +90 216 331 10 00
Fax :
Email : info@drycleanexpress.com.tr
Web : www.drycleanexpress.com.tr

 

aquadry-kuru-temizleme-bayilik AquaDry Ekolojik Kuru Temizleme

AquaDry Ekolojik Kuru Temizleme Bayilik / AquaDry Ekolojik Kuru Temizleme Franchise

Adres : Ataşehir / İstanbul
Tel : +90 532 605 93 73
Fax :
Email :
Web : www.aquadry.com.tr

 

dryservice-kuru-temizleme-bayilik Dry Service Kuru Temizleme

Dry Service Kuru Temizleme Bayilik / Dry Service Kuru Temizleme Franchise

Adres : Ataşehir Libadiye Cad.Karaman Çiflik Yolu No:53/1 Ataşehir / İstanbul
Tel : +90 216 470 62 72
Fax :
Email : info@dryservice.com.tr
Web : www.dryservice.com.tr

 

drynil-kuru-temizleme-bayilik DRY Nil Kuru Temizleme

DRY Nil Kuru Temizleme Bayilik / DRY Nil Kuru Temizleme Franchise

Adres : Cuma Mh. Lale Sk. No:3 İnegöl / Bursa
Tel : +90 224 713 44 96
Fax :
Email : info@drynil.com
Web : www.drynil.com

 

drycleanlife-kuru-temizleme-bayilik-franchise Dry Clean Life Kuru Temizleme

Dry Clean Life Kuru Temizleme Bayilik / Dry Clean Life Kuru Temizleme Franchise

Adres : Yeni Kale Mah. Zafer Sok. No:4/A Tedaş Karşısı Narlıdere
Tel : +90 232 238 14 77
Fax :
Email : drycleanlife@hotmail.com
Web : www.kurutemizlemenarlidere.com

 

drycenter-kuru-temizleme-bayilik Dry Center Kuru Temizleme

Dry Center Kuru Temizleme Bayilik / Dry Center Kuru Temizleme Franchise

Adres :
Tel : +90 444 4 379
Fax : +90 216 428 48 70
Email :
Web : www.drycenter.com

 

drwetclean-kuru-temizleme-bayilik Dr.Wet Clean Islak Temizleme

Dr.Wet Clean Islak Temizleme Bayilik / Dr.Wet Clean Islak Temizleme Franchise

Adres : Kozyatağı Mah. Kaya Sultan Sok. Ürün Apt. No: 29/C Kozyatağı / Kadıköy / İstanbul
Tel : +90 212 276 55 55 +90 533 541 41 77
Fax :
Email :
Web : www.drwetclean.com.tr

 

dryfast-kuru-temizleme-bayilik Dry Fast Kuru Temizleme

Dry Fast Kuru Temizleme Bayilik / Dry Fast Kuru Temizleme Franchise

Adres : Değirmenyolu Cad. No:14/A Altıntepe/Bostancı
Tel : +90 216 414 11 44 +90 216 519 79 69
Fax :
Email :
Web : www.dryfastkurutemizleme.com

 

drywhite-kuru-temizleme-bayilik Dry White Kuru Temizleme

Dry White Kuru Temizleme Bayilik / Dry White Kuru Temizleme Franchise

Adres : Mecidiye Mh. Dereboyu Cd No:85/A Ortaköy Beşiktaş / İstanbul
Tel : +90 212 260 05 93
Fax : +90 212 227 30 20
Email : info@drywhite.com
Web : www.drywhite.com

 

dolphin-kuru-temizleme-bayilik Dolphin Kuru Temizleme

Dolphin Kuru Temizleme Bayilik / Dolphin Kuru Temizleme Franchise

Adres : Aziziye Mahallesi Aziziye Caddesi 10/B Karatay / Konya
Tel : +90 332 236 26 81
Fax : +90 332 236 26 82
Email : merkez@dolphinkurutemizleme.com
Web : www.dolphinkurutemizleme.com

 

drycorner-kuru-temizleme-bayilik Dry Corner Kuru Temizleme

Dry Corner Kuru Temizleme Bayilik / Dry Corner Kuru Temizleme Franchise

Adres : Mall Of İstanbul Ziya Gökalp Mah. Süleyman Demirel Bulvarı AVM 7F-48 İkitelli / İstanbul
Tel : +90 212 801 01 04
Fax :
Email :
Web : www.drycorner.com

 

dryistanbul-kuru-temizleme-bayilik Dry istanbul Kuru Temizleme

Dry istanbul Kuru Temizleme Bayilik / Dry istanbul Kuru Temizleme Franchise

Adres : Kemankeş Mh. Rıhtım cad. Sağlık Han No: 67-67 / A Karaköy Beyoğlu / İstanbul
Tel : +90 850 250 1453
Fax : +90 212 243 21 21
Email : info@dryistanbul.com.tr
Web : www.dryistanbul.com.tr

 

hoffmanclean-kuru-temizleme-bayilik Hoffman Kuru Temizleme

Hoffman Kuru Temizleme Bayilik / Hoffman Kuru Temizleme Franchise

Adres : Filistin Caddesi No: 10 / B Gaziosmanpaşa /Ankara
Tel : +90 312 436 54 44 +90 312 436 04 24
Fax :
Email :
Web : www.hoffmankurutemizleme.com

 

dryport-kuru-temizleme-bayilik Dry Port Kuru Temizleme

Dry Port Kuru Temizleme Bayilik / Dry Port Kuru Temizleme Franchise

Adres :
Tel :
Fax :
Email :
Web : www.dryport.com.tr

 

ihsan-yildirim-kuru-temizleme-bayilik İhsan Yıldırım Kuru Temizleme

İhsan Yıldırım Kuru Temizleme Bayilik / İhsan Yıldırım Kuru Temizleme Franchise

Adres : Acıbadem Mah..Zeamet Sok No:32 Kadıköy/İstanbul
Tel : +90 216 340 70 66 +90 530 499 00 41
Fax : +90 216 340 70 67
Email : info@ihsanyildirim.com.tr
Web : www.ihsanyildirimkurutemizleme.com.tr

 

permak-kuru-temizleme-makinalari-karliyatirimlar.com Permak Makine Sanayi

Permak Makine Sanayi Bayilik

Adres : Barbaros Bulvarı No:101, Beşiktaş / İstanbul
Tel : +90 212 259 11 71
Fax : +90 212 261 80 50
Email :
Web : www.permak.com.tr

 

atlantik-kuru-temizleme-makinalari-karliyatirimlar.com Atlantik Makine

Atlantik Makine Bayilik

Adres : Yakuplu Mah. 61. Sok. No:2 Atlantik Plaza Kat:3 Daire:5 34524 – Beylikdüzü / İstanbul
Tel : +90 212 244 63 10
Fax : +90 212 244 63 11
Email : info@atlantikmakina.com.tr
Web : www.atlantikmakina.com.tr

 

floktek-tekstil-ambalaj-makinalari-karliyatirimlar.com Floktek Tekstil Ambalaj Makineleri

Floktek Tekstil Ambalaj Makineleri Bayilik / Floktek Tekstil Ambalaj Makineleri Franchise

Adres : Vatan Mh. Serdar Sk. No.:13/2 Bayrampaşa / İstanbul
Tel : +90 532 263 87 39
Fax : +90 212 612 24 14
Email :
Web : www.floktek.com

 

 

kuru temizleme bayiligi


Websitemizde, yazılarımız, paylaşımlarımız, reklamlarımız ile tanıtımını yaptığımız bayilik, franchising ve yatırım çeşitleri, sadece tanıtım maksatlıdır. Yatırım tavsiyesi değildir!


Hakkında admin

Buna da bir göz atın ...

cikolatali-lokmaci-acmak-karliyatirimlar.com

Tatlı Bir Kazanç Kapısı: Lokmacı

Bu yazımızda, bir dönem popülaritesi oldukça fazla olan Lokmacı bayiliğine, Lokmacı franchising ine değineceğiz. Lokmacı …

covid-19-pandemi-doneminde-en-cok-satilan-urunler

Pandemi Döneminde En Çok Satılan Ürünler

Covid-19 Pandemisi tüm dünyayı olduğu gibi, ülkemizi de derinden sarstı. Birçok insan salgından korunmak için …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.