bocek ilaclama firmasi acmak
Karlı Yatırımlar / Bayilik / Franchise / Böcek ve Haşere İlaçlama Firması Açmak

Böcek ve Haşere İlaçlama Firması Açmak

Böcek İlaçlama Firması Kurmak

Böcekler, küçük dostlarımız, şüphesiz üzerinde yaşadığımız dünyanın bir parçası. Fakat belli ya da belirsiz nedenlerle çoğalmaları, insan hayatı üzerinde oldukça kötü etkiler bırakabilmekte. Şehir hayatının beraberinde getirdiği betonlaşma ile birlikte, böcekler de çok sık rastlamadığımız fakat yine de bir çok türü ile iç içe yaşadığımız canlılardan. Ve insanlar yüzyıllardır haşerelerle ve böceklerle mücadele etmekteler. Hatta son yüzyılda, bu küçük canlılarla mücadele, ayrı bir iş kolunun da doğmasına neden olmuş. böcek ilaçlama diğer bir adı ile haşere ilaçlama adında şirketler kurulmuş, ciddi bir iş haline gelen haşarelerle mücadele işi, profesyönel bir hal almıştır.

böcek ilaçlama bayiliği

böcek ilaçlama Bayisi Nasıl Açılır ?

Böcek ilaçlama oldukça az bulunan ve kazançlı bir iş. Aynı zamanda da çok zor bir iş olmaması, girişimcileri, böcek ve haşere ilaçlama firması açma konusunda teşvik ediyor. Peki, bir böcek ilaçlama firması açmak için temel olarak neler gerekir? Hadi bir göz atalım…

Böcek ilaçlama bayiliği almak ve haşerelerle mücadele eden bir firma kurmak için, öncelikle iş yeri ruhsatınızın bu şekilde alınması gerekir. Böcek ilaçlama işine gireceğiniz il ve ilçenin belediyesine, böcek ilaçlama firması başvurusunu yapabilir, oralardan ilgili ruhsatları alabilirsiniz.

Ruhsatların alınmasına paralel olarak, bu iş için gerekli iş yerinizi de belirlemeniz önemli.Burada, depolama alanının geniş olduğu bir dükkan sizin için yeterli olacaktır. Çünkü, sizin esas çalışma lokasyonunuz, haşerelerle mücadele ettiğiniz yerler. Burada, iş yeri sadece depolama ve ana merkez olarak kullanılacak bir yer olacaktır.

hasere ilaclama bayilik

Resmi işlemler ve dükkan işleri halledildikten sonra, ekipman ve personel alımı böcek ilaçlamanın sıradaki adımlarıdır. Ekipman çoğu zaman böcek ilaçlama bayiiği veren firmalar tarafından temin edilmekte, belli aralıklarla size satışı yapılmaktadır. Personel konusunda ise daha çok sizin tercihleriniz ön planda olacaktır. Burada seçeceğiniz personelin, böcek ilaçlama işini kotarabilecek bir personel olması, bir gün içinde yapacağınız ilaçlama sayısını arttırabilceği gibi, kazancınız da yine bu şekilde artacaktır.

Potansiyel Müşteriler : Evler, Kurumsal Firmalar ve Devlet Daireleri

Böcek ve haşere ilaçlama konusunda, en çok evlerden size ilaçlama talebi gelecektir. Fakat burada evlerin yanında, çeşitli kurumsal firmalar ve ihalelerine girmeyi ihmal etmeyeceğiniz devlet daireleri de büyük bir gelir kapısı olacaktır. Tabiki birer birer evleri ilaçlamak yerine, odak noktanızı toplu olarak ilaçlama yapılan bu tip ihalelere de yoğunlaştırabilirsiniz.

bocek hasere ilaclama

Böcek İlaçlamada Günlük Çalışma Temposu ve Kazanç

Bcek ilaçlama bayiliği aldığınızda, bilinirliğiniz arttıkça, işleriniz çoğalacak, yoğunluğunuz da artacaktır. Bir evin ilaçlanmasının ortalama 1 saat sürdüğü düşünülürse, bir çalışan ile günde 10 a yakın ev ilaçlaması yapılabilir. Çalışan sayısının arttırılması ve reklamınızın iyi yapılması ile bu sayıyı arttırabilirsiniz.

Böcek ilaçlama ücreti ilaçlanan yere ve bu yerin büyüklüğüne göre değişir. Ortalama olarak 100 metrekare bir evi göz önüne alacak olursak, bu ücret 100 TL ile 150 TL arasında değişmektedir. İlaçlanacak alanın genişliği arttıkça da bu ücret artacaktır. Böcek ilaçlama bayiliği aldığınız firmanın fiyat politikası da fiyatlarınızn belirlenmesinde etkili olacaktır. Bir çok bayi, bu konuda belli bir fiyat politikasını izlemektedir.

bocek ilaclama bayilik

Toplu olarak aldığınız kurumsal firma veya devlet daireleri ihalelerinde, yukarıda belirtilen oranların çok üzerinde bir gelir elde etmeniz içten bile değil. Yeterki, bu ihaleleri sıklıkla takip edin ve böcek, haşere ilaçlama konusunda biz de varız diyebilin.

Her şey göz ününe alındığında, böcek ilaçlama bayiliğinden oldukça hatırı sayılır bir kazanç elde edebileceksiniz.

Reklam Olmazsa Olmazınız!

Böcek ilaçlama firması sahibi olduğunuzda, sizin için en önemli nokta reklam konusu olacaktır. İnsanların elinin altında sizin iletişim bilgilerinizin olması, bilinirliğinizi arttıracak, ihtiyaç durumunda size kolaylıkla ulaşmalarını sağlayacaktır.

Burada, el ilanları, buzdolabı magnetleri, internet üzerinden yapılan reklamlar ve sosyal medya sizin için önemli reklam doneleridir. Her bir doneyi olması gerektiği gibi kullandığınızda, geniş bir müşteri kitlesine sahip olacak, verdiğiniz kaliteli hizmet ile, bu kitleyi giderek genişletebileceksiniz.

bocek ilaclama bayiligi nasil alinir

Siz de Haşere İlaçlaması Yaparak Kazanabilirsiniz!

Haşere ve böcek ilaçlaması görünenin aksine oldukça kolaylıkla yapabileceğiniz ve yüksek oranlarda karşı bir yatırım yapacağınız bir alan. Siz de bu sektör ile kazanmak istiyorsanız, elinizi çabuk tutun. Haşereler beklemez 😉

Böcek İlaçlama Bayiliği Veren Firmalar

hasere ilaclama bayiligi nasil alinir


Websitemizde, yazılarımız, paylaşımlarımız, reklamlarımız ile tanıtımını yaptığımız bayilik, franchising ve yatırım çeşitleri, sadece tanıtım maksatlıdır. Yatırım tavsiyesi değildir!


Hakkında admin

Buna da bir göz atın ...

kahve franchise karli yatirimlar

En Popüler Franchising, Kahve !

Günümüzün En Popüler Franchising Ürünü : Kahve Kahve’nin Kökeni Yıllardır dünyanın en çok tüketilen içeceği …

dondurulmus yogurt bayilik

Frozen (Dondurulmuş) Yoğurt Bayiliği

Dondurmanın Yerini Alabilecek Bir Tat : Frozen Yoğurt Son zamanlarda oldukça fazla franchise verilen popüler …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir