13 / 07 / 2024
cikolata-selalesi-yatirimi

Tatlı bir Yatırım : Çikolata Şelalesi!

Çikolata Şelalesi

Çikolata şelalesi son zamanlarda özellikle AVM ‘lerde görmeye alıştığımız stantların başında geliyor. Hem görsel oalrak hem de damak tadımıza hitap eden bu stantlar, kendini şımartmak isteyen müşterilerin uğrak yerlerinden birisi. Özellikle de kadın ve çocukların rağbet gösterdiği Çikolata şelalesi için, şeşitli firmalar bayilik vermeye devam ediyor.

Bildiğiniz gibi çikolata, besleyici niteliklerinin yanı sıra, hemen hemen hiç kimsenin hayır diyemediği gıdalardan biridir. Çikolatayı sıvı halde ve çeşitli meyvelerle bizlere sunan çikolta şelaleleri de, bu nedenle oldukça rabet gören franchising ürünlerindendir.

Çikolata Şelalesinde Ne Satılır?

Çikolata Şelaleleri sıcak ve sıvı çikolatayı, çikolata severlerle buluşturuyor. Sıcak çikolatanın yanı sıra, çikolatanın beraberinde servis edilen, daha doğrusu çikolatanın üzerine döküldüğü meyveler de, çikolata şelalelerini vazgeçilemeyecek bir lezzet haline getiren diğer bir etken. Çeşit çeşit meyvelerle sağlıklı bir tüketim yaparen, sıcak çikolatayla kendini şımartıyor müşteriler. Bir taşta iki kuş yani.
Çikolata keyfinin yanında, yan ürün olarak çeşitli içecekler de, bu standlarda satılan ürünlerden.

Çikolata Şelalesinde Çikolata Nasıl Sunulur?

Çikolata şelalesi standları ürünlerini hem külah, hem de kağıt tabaklarda sunabiliyorlar. Burada seçim müşteriye kalıyor ve müşteri damak tadına göre çikolatasını seçiyor.
Seçilen meyveler külahlara veya tabaklara koyulduktan sonra, çikolatanın eşsiz lezzetiyle meyveler daha da şenleniyor. İsteğe göre bu şenliği fındık, ceviz, hindistan cevizi gibi farklı tatlarla daha da şenlendirmek mümkün.

cikolata selale sunum

Çikolata Şelalesi Yatırım Maliyeti?

Yatırım maliyeti olarak oldukça düşük bir bütçe ile, bir Çikolata şelalesi standına siz de sahip olabilirsiniz. Çikolata şelalesi yatırımlarının franchising bedelleri 20-30 bin TL civarında. Bu fiyata, franchising bedeli, standınız için gerekli techizat ve çalışan eğitimi gibi bedeller dahil. Bir sefere mahsus ödenecek bu tutardan sonra, seçeceğiniz lokasyona göre, giderleriniz de değişecektir. Tabi bir de franchising bedeli almayan markalar var. Bu firmalardan alacağınız bir bayilik de başlangıçta maliyetinizi bir hayli düşürecektir.

Bu stand açtıktan sonra, stand kirası, çalıştıracağınız eleman ücreti ve dükkan giderleri, hesaba katmanız gereken önemli giderler olacaktır. Seçeceğiniz lokasyonun yoğunluğuna ve müşteri kitlesine göre de, yatırımınızın geri dönüşü farklılık gösterecektir.

Bildiğiniz gibi Çikolata şelalesi yatırımında hitap edilen kitle, ağırlıklı olarak çocuklardır. Çocukların yoğun olduğu yerlerde veya avm ler gibi insan yoğunluğunun çok olduğu yerlerde açılacak bir stant , sizin için oldukça karlı bir yatırım olacaktır.

 


 

Çikolata Şelalesi Neden Kazanır?

 

Çikolta Şelalelerinin ana ürünü tabiki çikolata. Çikolatanın yanında, hemen her seferinde ürüne dahil edilecek meyveler de, ikinci en önemli ürününüz. Son olarak içecekler.

 

Ortalama 10-15 liraya satılan Çikolata Şelalesi külahları veya çikolata tabakları, yanında vereceğiniz ambalaj malzemeleri dahil, ortalama 3-4 liraya mal olacaktır. Bu maliyetlere elde edeceğiniz ürününüzü, rahatlıkla 10-15 lira gibi fiyatlarla satabilecek, kazancınıza kazanç katabileceksiniz.

 

Ana ürünlerin yanında satılacak içeçekler de, artı olarak kazancınız da önemli bir yer tutacaktır.

 

Tabi ki burada, Çikolata Şelalesi bayiliği alacağınız firma fiyat politikanızda etkin olacaktır. Her firmanın belli bir fiyat politikası olduğundan, satacağınız ürünlerin fiyatları da net olacaktır.

 

meyveli cikolata yatirim


 

Çikolata Şelalesi İçin Neler Gerekli?

 

Çikolata şelalesi yatırımı için genel olarak kullanılan konsept kiosk konsepti. Kuracağınız bir kioskta, bir veya iki adet şelale, meyvelerin yer alacağı vitrin, ambalaj ürünlerinin depolanacağı alanlar, tezgah, mini mutfak ve içecekler için bir buzdolabı yer alacaktır. Kioskunuzdaki bu temel malzemeleri, franchising aldığınız firmalardan temin edebilirsiniz.

 

Önemli olan ilk adım, Çikolata Şelalesi için seçeceğiniz markayı belirlemektir. Farklı markaların farklı konsetpleri, farklı ürün yelpazeleri ve farklı giriş bedelleri vardır. Sizin için en uygununu seçtikten sonra, ikinci önemli adım, lokasyon belirlemektir.

 

Çikolata şelalesi standı açağınız lokasyon çok önemlidir. Çünkü genellikle AVM lerde açılabilen bu standlar için, talep fazlalığı nedeniyle lokasyon belirlemek oldukça güç. Dolayısıyla, Çikolata şelalesi standı açmak için, yatırım maliyetinin yanında bir de AVM stant lokasyonu kirasını da düşünmeniz gerekmektedir.

 

Diğer bir gereksinim, çikolata şelalenizi işletecek elemandır. Genel olarak Çikolata Şelalesi standları, bir kişi ile çalıştırılabilmektedir. Dolayısıyla franchising aldığınız firmanın eğiteceği bir kişi, rahatlıkla bu işin üstesinden gelecektir. Bu işi bizzat siz yapmayacaksanız, burada seçeceğiniz eleman oldukça önemlidir. Güler yüzlü bir personel, standınızda, tahmin edemeyeceğiniz derecede fark yaratacaktır.

 

cikolata fabrikasi

 


 

Neden sizin de bir Çikolata Şelaleniz Olmasın?

 

Çikolata şelaleleri özellikle küçük yatırımcı için önemli bir yatırım alanı. Neden sizin de Çikolata Şelaleleri gibi tatlı bir yatırımınız olmasın? Hem yatırım dönüşünün hızlı olması hem de karşılığın yüksek olduğu bu yatırım sizleri fazlasıyla memnun edecek.

Kazancınız bol olsun!


cikolata-selalesi-karli-yatirimlar


İsterseniz, Dondurulmuş Yoğurt Bayiliği ile ilgili yazımıza da göz atabilirsiniz.


Çikolata Şelalesi Franchising Firmaları

chocnette-cikolata-selalesi-karliyatirimlar Chocnette Franchise / BayilikAdres : Ziya Gökalp Mah. Süleyman Demirel Bulvarı Sinpaş İş Modern
I-38 İkitelli Başakşehir İstanbul
Tel : +90 212 489 27 12
Faks :
Email : info@chocnette.com
Web : www.chocnette.com
chocokeyf-cikolata-selalesi-karliyatirimlar Chocokeyf Franchise / BayilikAdres : Çok Katlı İş Merkezi No: 92/4239 GiyimKent / İSTANBUL
I-38 İkitelli Başakşehir İstanbul
Tel : +90 212 438 5110 +90 554 341 5112
Faks :
Email : info@chocokeyf.com
Web : www.chocokeyf.com
cikolata-selalesi-bayilik Çikolata Şelale Franchise / BayilikAdres : Fetih Cad. No: 108 Bahçelievler- İstanbul
I-38 İkitelli Başakşehir İstanbul
Tel : +90 532 202 99 38
Faks :
Email : hakan@cikolataselale.com
Web : www.cikolataselale.com
cikolata-istasyonu-cikolata-selalesi Çikolata İstasyonu Franchise / BayilikAdres : Mithatpaşa Cad.No:46/133 Çikolata İstasyonu Balçova Kipa AVM Balçova – İzmir
I-38 İkitelli Başakşehir İstanbul
Tel : +90 554 314 54 24
Faks :
Email :
Web : www.cikolataistasyonu.com
chocolate-dream-cikolata-selalesi Chocolate Dream Franchise / BayilikAdres : Kent Meydanı AVM Kat: -2 Çarsı Katı Türkiye | Bursa
Tel : +90 224 236 08 20 +90 532 300 91 53
Faks : +90 224 236 08 20
Email : info@chocolatedream.com.tr
Web : www.chocolatedream.com.tr

 

cikolata selale yatirimi


İsterseniz, Dondurulmuş Yoğurt Bayiliği ile ilgili yazımıza da göz atabilirsiniz.Websitemizde, yazılarımız, paylaşımlarımız, reklamlarımız ile tanıtımını yaptığımız bayilik, franchising ve yatırım çeşitleri, sadece tanıtım maksatlıdır. Yatırım tavsiyesi değildir!


Hakkında admin

Buna da bir göz atın ...

taki-bayiligi-bujiteri-bayiligi-karliyatirimlar.com

Takı Bayiliği ve Bujiteri Dükkanı Açmak

Takılar kıyafetlerimizi süsleyen ve onlara estetik dokunuşlar yapan ufak ama etkili parçalardır. Özellikle kadınların oldukça …

cikolatali-lokmaci-acmak-karliyatirimlar.com

Tatlı Bir Kazanç Kapısı: Lokmacı

Bu yazımızda, bir dönem popülaritesi oldukça fazla olan Lokmacı bayiliğine, Lokmacı franchising ine değineceğiz. Lokmacı …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir