market zinciri isletmek
Karlı Yatırımlar / Bayilik / Franchise / Çağımızın Büyük Bakkalları, Marketler ve Market Bayiliği

Çağımızın Büyük Bakkalları, Marketler ve Market Bayiliği

Market Bayiliği ile İlgili Merak Edilenler

Parekendecilik sektörünün gelişimi ile, bakkalr yerlerini yavaş yavaş marketlere, marketler de yerlerini market zincirlerine bıraktı. Hemen hemen her köşe başında sık sık rastlayacağınız bu market zincirleri bayilik sayılarını arttırarak, her geçen gün şehirleri adeta bir ağ gibi sardı.

Geleneksel işletmelerden olan mahalle bakkaları ve bir adım önündeki küçük marketler halen varlığını sürdürse de, market zincirleri hem bayilik sayılarının fazlalığı hem de fiyatlarının uygunluğu nedeniyle, geleneksel işletmelerin elindeki pazar payının hakimi haline geldi.

market bayiligi a101 bim sok

Düşünün. Basit bir ürünü t bir işlememi daha ucuza mal eder, yoksa birden çok işletmesi olan ve o üründen binlerce, onbinlerec satan market zincirleri mi. Tabiki burada market zincirleri çok avantajlı konuma geliyor ve ucuza mal ettikleri ürünleri, yine düşük fiyattan müşterilerine sunuyorlar.

Peki Kim Bu Market Zincirleri?

Maket zincirleri hemen hemen hepimizin bildiği, bir kaç sokaka aralıklarla her köşe başına yayılmış, BİM, A101, ŞOK ve diğer irili ufaklı market zincirleri.

Özellikle yukarıda saydığımız üç market zinciri, düşük gelirli müşterilerin uğrak yerlerinden. Çünkü düşük gelirli insanlar, alacakları ürünü en uygun fiyata bu gibi market zincirlerinde buluyorlar ve fiyat uygunluğu denilince de adeta bir marka haine dönüşmüş bu market zincirleri. Fakat burada önemli nokta, bu market zincirlerini bayilik verip vermedikleri. Kimi firmalar, büyümek için sadece kendi şubelerinin açarken, kimileri de franchise yolu ile bayilik sayısını arttırmakta. Bayilik veren firmalardan, market bayiliği alabileceğiniz gibi, bayilik vermeyen firmaların dükkan şartlarını sağlayan dükkanlarınızı da, bu marketlere kiralık verebilirsiniz.

Market Zinciri bayiliği veren firmalar, Şok, Ucz, Seç, Ekomini gibi firmalar.

Market Zinciri olan fakat bayilik vermeyerek kendi bayileri açan firmalar ise, A101, Bim, Kiler, Kipa, Carrefoursa, Tansaş, Real, Migros gibi firmalar.

market acmak

Market Zinciri Nasıl Açılır?

Market Zinciri açmak istiyorsanız öncelikli olarak bu market zincirini açabileceğiniz bir dükkana sahip olmanız gerekir. İster sizin dükkanınız olsun, isterseniz de kiralık olarak bu dükkanı edinin, market zincirlerinin dükkat boyutları ile ilgili belli şartları burada ön plana çıkacaktır.

Bayilik veren veya vermeyen önemli markalar, 200 ile 500 m2 arasındaki dükkanlarda bu market zincirlerini açmaktalar. Tabi bir kısmı depo görebi görecek olan bu alanın, önemli bir kısmı da, ürünlerin teşhir edildiği market kısmı olarak kullanılacak.

Bazı firmaların dükkan beklentileri 100 m2 nin de altında olabiliyor. Tabi bu biraz daha küçük dükkanları hedefleyen firmaların kabul edebildiği şartlardan.

Bu şartları sağlayan bir dükkanınız varsa, ilk ve en önemli aşamayı geçtiniz demektir. Tabiki, dükkanınızın etrafında, bayilik alacağınız veya bayilik alamasanız da, dükkanınızı kiralayabileceğiniz markanın farklı bir dükkanı olmamalı.

market franchise

Dükkanın belirlenmesinden sonra, ikinci önemli adım market bayiliği alacağınız firma. Burada market bayiliği alacağını firmanın bayilik şartlarını ve bayilik sonrası desteklerini iyi değerlendirmeniz gerekir. Bu değerlendirmeden sonra size en uygun market bayiliğini alabilir, bu akrlı yatırıma siz de ilk adımı atmış olabilirsiniz.

Bayilik aldıktan sonra, dükkanınızın dizayn edilmesi, çalışanlarınızın eğitimi gibi konular, yine market bayiliği aldığınız firmaların sorumluluğunda olan şeyler olacaktır. Market bayiliğinde, cebinizden çıkan para dışında, tamamen anahtar teslim bir dükkana sahip olacaksınız. Bundan sonra yapmanız gereken, marketinizin gelir gider durumunu takip etmek ve ürün sirkülasyonunu sağlamak.

Market Bayiliği Karlı Mı?

Birbirinden farklı ürünlerin satıldığı bu market zincirleri, bir evin ihtiyacı olan bütün ürünleri içermekte. Meyve sebzeden şarküteriye, kozmetikten, mutfak ürünlerine, bakliyattan kedi mamasına kadar bir sürü farklı kategoride ürünü en uygun fiyata sizin sattığınızı düşünün. Burada ürünleri market zinciirinizen temin edeceğiniz ve belli bir satış fiyatı olacağından kar marjlarınız bellidir. Bu kar marjları hiç de azımsanmayacak kadardır ve bu marketlerde ekstradan sürümden de kazanırsınız.

Dolayısıyla, yerleşim yerlerinin ortasında açacağiniz bir market zinciri, markanızın ismiyle, kısa sürede yayılacak, markanıza sadık bir çok müşteri edinebileceksiniz. Bir çok ailenin ev ihtiyacınızı karşılayacak, ucuz ve çok satmanın rahatlığı ve karlılığıyla tanışacaksınız.

a101 sok bim acmak

Neden Siz de Çok Bilinen Bir Merket Zincirinin Üyesi Olmayasınız?

Markasının verdiği güven ve rahatlıkla, market zinciri açmak ve işletmek oldukça karlı bir yatırım. Böylesine hem ucuz, hem çok, hem de karlı satışlarınızın olacağı, en önemlisi bilinir bir market markasının gücüyle işleteceğiniz bir market zincirinizin olmasını istemez misiniz? Öyleyse vakit kaybetmeden, market bayiliği veren firmalarla iletişime geçebilirsiniz.

Kazancınız Bol Olsun…Karlı Yatırımlar…

Market Bayiliği Veren Firmalar

BİM Market

BİM Market Bayiliği / BİM Market Franchise

BİM Market Zinciri, bütün şubelerini kendisi açmaktadır. Bu nedenle BİM marketleri ile ilgili herhangi bir bayilik / franchise vermemektedir. Fakat uygun dükkanlarınızı BİM marketlerine kiralayabilirsiniz.

Adres : BİM Birleşik Mağazalar A.Ş. Ebubekir Cad. No: 73 34887 Sancaktepe / İstanbul
Tel : +90 216 564 03 03
Faks: +90 216 311 79 78
Email : iletisim@bim.com.tr
Web : www.bim.com.tr

———————————————————————————————————

A101 Market

A101 Market Bayiliği / A101 Market Franchise

A101 Market Zinciri, bütün şubelerini kendisi açmaktadır. Bu nedenle A101 marketleri ile ilgili herhangi bir bayilik / franchise vermemektedir. Fakat uygun dükkanlarınızı A101 marketlerine kiralayabilirsiniz.

Adres : Saray Mahallesi, Naya Sokak No: 2/A 34768 Ümraniye / İstanbul
Tel : +90 216 633 25 00
Email :
Web : www.a101.com.tr

———————————————————————————————————

Şok Market

Şok Market Bayiliği / Şok Market Franchise

Adres : Şok Marketler Ticaret A.Ş Kısıklı Mah. Hanımseti Sokak. N:33 Üsküdar / İstanbul
Tel : +90 850 221 11 00
Email :
Web : www.sokmarket.com.tr

———————————————————————————————————

Ucz Market

Ucz Market Bayiliği / Ucz Market Franchise

Adres : Kuşbakışı Caddesi No:19 Altunizade Üsküdar / İstanbul
Tel : +90 216 315 50 64 444 8 829
Faks: +90 216 315 60 34
Email :
Web : www.ucz.com.tr

———————————————————————————————————

Seç Market

Seç Market Bayiliği / Seç Market Franchise

Adres : Kuşbakışı Caddesi No:19 Posta Kodu: 34662 Altunizade / Üsküdar / İstanbul
Tel : +90 212 577 75 52
Email :
Web : www.secmarket.net

———————————————————————————————————

Ekomini Market

Ekomini Market Bayiliği / Ekomini Market Franchise

Adres :
Tel :
Email :
Web : www.ekomini.com.tr


Websitemizde, yazılarımız, paylaşımlarımız, reklamlarımız ile tanıtımını yaptığımız bayilik, franchising ve yatırım çeşitleri, sadece tanıtım maksatlıdır. Yatırım tavsiyesi değildir!


Hakkında admin

Buna da bir göz atın ...

kahve franchise karli yatirimlar

En Popüler Franchising, Kahve !

Günümüzün En Popüler Franchising Ürünü : Kahve Kahve’nin Kökeni Yıllardır dünyanın en çok tüketilen içeceği …

dondurulmus yogurt bayilik

Frozen (Dondurulmuş) Yoğurt Bayiliği

Dondurmanın Yerini Alabilecek Bir Tat : Frozen Yoğurt Son zamanlarda oldukça fazla franchise verilen popüler …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir